Strona 15 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 212

Temat: Jakie amortyzatory do AR 159 ?

  1. #141
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Które amory i sprężyny zapewnią właściwości i komfort na poziomie oryginałów? Pora wrócić na oryginalną wysokość (dotychczas jeżdżę na sprężynach Eibach) i chciałbym wrócić do oryginalnych parametrów. Szukam zestaw sprężyny i amortyzatory, ale na pewno nie chcę nic sztywnego.

  2. #142
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Trochę odkopię temat.
    Mam Ti berlina i wymienione sprężyny z tyłu na ORI.
    Niestety tył dalej jest niżej niż przód, a co ciekawe - lewa tylna strona jest niżej niż prawa. Co prawda ~1cm, ale to widać.
    W tym wątku: https://www.alfaowner.com/threads/re...159-ti.158072/
    piszą, że może to wynikać z obciążenia. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, ale jak patrzę na mój wynik to jest 150kg różnicy między stroną lewą a prawą:
    Załącznik 269892

    Zacząłem się zastanawiać nad wymianą amorów i poduszek, ale akurat ten gdzie auto jest najniżej, jest najbardziej sprawny wg testu z SKP (choć w to badanie to nie wierzę za bardzo).
    Przykłady, że wymiana amora jednak może zmienić wysokość:
    https://www.forum.alfaholicy.org/156...yzatorow_.html
    https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.p...120971&start=0
    [MENTION=14001]hagi[/MENTION] - jak w końcu u Ciebie wyszło po zmianie tych amorów z tyłu? Dalej lipa jest?
    Patrzyłem na foto u Ciebie i mam identycznie z tyłu po lewej stronie. Ewidentnie siedzi. Sprawdzane na równej nawierzchni.
    [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] - widziałem, że będziesz wkrótce wymieniał zestaw tylny. Daj znać proszę jak to wyjdzie i czy się wyrównało wszystko.

    Gdyby ktoś miał jakiś pomysł co tu robić, to byłbym wdzięczny.
    Nie dało nic. Wymieniałem wszystkie poduszki, gumy na dole sprężyny, wszystko co możliwe. Nie dało nic.
    Mam jedną teorię. Idealnie jest wtedy kiedy wyjmę koło zapasowe. Wtedy super. Wiec może u osób u których ładnie stoi mają albo dojazdowej albo zestaw naprawczy- nie wiem.

  3. #143
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Hmm... Miałem koncepcję, że to może poduszka zużyta. To chyba jednak odpuszczę temat. Zbyt duże ryzyko, że nic się nie zmieni, a $ to by jednak sporo wyszło.

  4. #144
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Mam juz kpl. Sprzezyny sachsa, amortuzatory kayaba i poduszki febi. Auto w tym tygodniu idzie do mechanika. Dam znac czy cokolwiek. Sie zmienilo. Dodam tylko ze standartowo poduszki widac ze rozwalone a talerzyki od amortyzatorow podgnite

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Przymierzam się wymiany przednich amortyzatorow bo czuć, że jeden już nie tłumi. Wybieram Kyb/Kayaba i mam pytanie w jakim stanie u Was były odboje podczas demontażu? Komplet osłon i odbojow to tylko i aż 100 zł a ja już chyba przekroczyłem wydatki na samochód, które chce dodatkowo niepotrzebnie ponosić.

    Raczej nie chce tego robić ale stare sprężyny jeszcze nadadzą sie czy nowe amorki to już lepiej mieć i je nowe?

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  6. #146
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Zalezy ile masz km najechane. Ja zabieram sie za wymiane tylu i zawsze k... cos, mam najechane 245 tys i wymieniam wszystko. Sprezyny amory poduszki i oslony

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  7. #147
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Najechane raptem 158 tysięcy ale 126 tysięcy po Krakowie przez poprzedniego właściciela więc liczy się to x2 [emoji3]

    Z tyłu mi się też coś tłucze, mam nadzieję że to tylko drążek bo raz już demontowalem te amortyzatory i drugi raz się nie chce. I właśnie zawsze tam dojdzie do wymiany tych gum bo już sparciałe, u mnie też więc koszt się robi dużo większy.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  8. #148
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Przepraszam za post pod postem ale znalazłem taką ofertę: http://sklep.euroforin.eu/amortyzato...2-p-11752.html

    Zna ktoś ten sklep i czy warto w tym przypadku kupić taki leżak magazynowy? I jak to jest z tymi amortyzatorami. Wg EPERa wersje 1.9, a 2.4/3.2 miały inne amorki, a na allegro każda aukcja oferuje dany egzemplarz do wszystkich wersji silnikowych. Od 1.8 TBi do 3.2 V6.

  9. #149
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    No i wyjasnilo sie. Przyczyna tego ze dupa krzywo stala byl ogolny stan zawieszenia pomimo ze na skp wychodzilo ze amory ok.
    Sprezyny utrata sprezystosci, zgnite poduszki i na deser urwany talerzyk amortyzatora.
    Zdjecia zamieszczam ku przestrodze tych co mysla ze amortyzatory ktore maja 50%tlumienia na badaniu technicznym sa ok

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  10. #150
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Śledziłem wątek i tak myślałem o mocowaniu amora - poduszce. Kiedyś miałem podobnie w BMW. Też dupka krzywo niby ok, a poduszka była ugnita i częściowo wypadła. Po zmianie gicio. Tam włożyłem wówczas Lemfordery.
    I co zdecydowałeś się na KYBy?

Podobne wątki

  1. [155] Jakie amortyzatory?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 00:32
  2. Jakie amortyzatory? 2.0 JTS
    Utworzone przez Karmelitos w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 21:00
  3. Jakie amortyzatory ?!
    Utworzone przez wStepny156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 19:32
  4. jakie amortyzatory do 147 na tyl
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 20:24
  5. Jakie amortyzatory na tył?
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory