Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 400

Temat: Czyszczenie/demontaż lampy alfa 159

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lajcik1
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za info, będę z tym walczył w wolnej chwili. Jak mi się uda to dam znać.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cześć, odświeżę nieco temat.
    Komuś udało się wyczyścić lampy od świateł długich?
    Ja wpadłem na pomysł by psiknąć cleanerem 601, w specyfikacji produktu jest opis iż nadaje się do odbłyśników reflektorów samochodowych. Można poczytać o tym więcej.
    Jako, że nie wpadłem na nic innego zamówiłem to i jak dotrze dam znać czy warto się w to bawić.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Użyłem tego środka i lipa, raczej nic to nie daje.
    Zderzak miałem ściągnięty więc wyjąłem reflektory,umyłem wodą z płynem do naczyń, w ostatnim etapie wodą destylowaną.
    Efekt po wyschnięciu na plus.
    Zakleiłem otwory wentylacyjne taśmą/plastrem oddychającym i za jakiś czas okaże się czy pylenie zastopowane.
    Minus taki iż prawy odbłyśnik soczewki zaczyna się starzeć, trzeba pomyśleć o jakiejś regeneracji w przyszłości.
    Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar scout
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 Sportwagon 2,0 JTDM 2011
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    więc wyjąłem reflektory,umyłem wodą z płynem do naczyń, w ostatnim etapie wodą destylowaną.
    Efekt po wyschnięciu na plus.
    Płyn do naczyń z wodą jest najlepszy , dodatkowo wrzucasz od lampy kawałek gazy i bełtasz jak szejkerem. Gaza nie podrapie odbłyśnika , a ładnie myje. Później tak jak napisałeś wypłukać wodą destylowaną i zostawić do wyschnięcia.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał scout Zobacz post
    dodatkowo wrzucasz od lampy kawałek gazy i bełtasz jak szejkerem. Gaza nie podrapie odbłyśnika , a ładnie myje.
    O gazie nie słyszałem, czytałem o grudkach styropianu, jednak zwątpiłem bo pewnie by się gdzieś po blokowały w zakamarkach i byłby problem z ich wyjęciem.
    Gaze pewnie zastosuję w przyszłości jeśli coś będę podobnego robił. Inne auto czeka na taki zabieg, może w nim.
    Ma ktoś jakąś informacje lub jeździ na reflektorach Depo w 159?

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Może ktoś mi opisać jak rozkleić reflektor? Chcę go dokładnie wyczyścić w środku. Czytałem,że podobno pomaga włożenie go do rozgrzanego piekarnika na chwilę,ale mam obawy

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Napisz do Yonasha albo Szewiego. Oni jak robili ledy to pewnie stali przed tym samym problemem co Ty;-)

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabloXXL Zobacz post
    Może ktoś mi opisać jak rozkleić reflektor? Chcę go dokładnie wyczyścić w środku. Czytałem,że podobno pomaga włożenie go do rozgrzanego piekarnika na chwilę,ale mam obawy
    A może zamiast rozklejać spróbować całość wsadzić do myjki ultradźwiękowej - oczywiście odpowiednio dużej (fajnie to widać u optyka jak wsadzi okulary do takiej myjki bród wychodzi z każdej szczeliny) - lub wymyć alkoholem izopropylowym (takim do optyki i elektroniki) np takim w sprayu ??

    tu np. alkohol izopropylowy w sparyu:
    http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl...ay-300ml/14718

    a tu np. w cenniku mycie elementów silnika w myjce ultradźwiękowej od 20,-pln - może lampę też by można było przepuścić przez taką myjkę
    http://www.autoszlif.auto.pl/cennik


    Ostatnio edytowane przez alf-a147 ; 24-11-2014 o 19:17
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Alkohol do czyszczenia elektroniki tudzież nawet odbłyśników reflektorowych w sprayu sie nie nadaje(szkoda kasy), próbowałem i efekt dało dopiero konkretne płukanie lampy dużą ilością wody z jakimś delikatnym płynem np do naczyń, a później znów obfita płukanka wodą destylowaną. Przymierzałem się do rozklejenia ale akurat w przypadku AR9 jest to dość trudne i też trochę się bałem ze zepsuje. Sam odbłyśnik z soczewki można wyjąć... a do reszty to jedynie rozklejenie. Po myciu jest zauważalna różnica natomiast będąc obiektywnym to samo mycie jest doraźnym wyjściem. Jest ryzyko, że miejscowo zejdzie Ci ten chrom w wewnętrznej części tub(nie na odbłyśniku) Jak Ci się uda rozkleić to chętnie poczytam co i jak

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabloXXL Zobacz post
    Może ktoś mi opisać jak rozkleić reflektor? Chcę go dokładnie wyczyścić w środku. Czytałem,że podobno pomaga włożenie go do rozgrzanego piekarnika na chwilę,ale mam obawy
    opalarka właściwie użyta robi robotę

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż / czyszczenie IC
    Utworzone przez VaNs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 17:03
  2. Rozebranie lampy demontaż silniczka od pozycjonowania FL
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 20:53
  3. JAK WYKONAĆ Demontaż i czyszczenie kolektora ssacego
    Utworzone przez damian89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 12:18
  4. Demontaż lamp i czyszczenie soczewki (ALfa po lifcie)
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 20:28
  5. Demontaż lampy przedniej
    Utworzone przez sympatyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory