Strona 40 z 40 PierwszyPierwszy ... 3031323334353637383940
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 400

Temat: Czyszczenie/demontaż lampy alfa 159

  1. #391
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    A kto Ci każe wymieniac soczewkę? Piszesz pierdoly ze lampa traci homologacje. Ja mam anglika i robiłem lampy w Białymstoku i zapłaciłem 150 zł za wymianę przesłony z angielskiej na Europejska i nic więcej. A lampy z tylu te w klapie to już musisz wymienić całe bo nic nie zrobisz i tylko po jednym kabelku przełożyć bo inaczej jest w kostkach. I po problemie

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #392
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz 31 Zobacz post
    A kto Ci każe wymieniac soczewkę? Piszesz pierdoly ze lampa traci homologacje. Ja mam anglika i robiłem lampy w Białymstoku i zapłaciłem 150 zł za wymianę przesłony z angielskiej na Europejska i nic więcej. A lampy z tylu te w klapie to już musisz wymienić całe bo nic nie zrobisz i tylko po jednym kabelku przełożyć bo inaczej jest w kostkach. I po problemie

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Zarzucasz komuś, że pisze pierdoły a sam to robisz i mieszasz ludziom w głowach.

    Lampa ma homologację wybitą nie na soczewce a na elementach, których nie wymieniasz podczas zmiany na wersję EU. Nawet jeśli zmienisz przysłonę w środku (bo soczewki są te same) to każdy policjant zobaczy, że masz lampę z wersji angielskiej i może zabrać dowód. Oczywiście można mu pokazać, że widmo światła jest ok ale to zawsze jest ryzyko.

    Na przeglądzie też coraz częściej sprawdzają lampy czy są od anglika. Teoretycznie mogą nie podbić przeglądu ale jeśli pomiar strumienia świetlnego jest ok to nie powinno być problemu. Tylko to już zależy od interpretacji rozporządzenia i diagnosty.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał czorny05 Zobacz post
    Witam,

    Potrzebuję jak najtańszym kosztem przystosować 159-ke z kierownicą po prawej stronie do wymogów europejskich/polskich, czyli ma świecić na prawo.
    Wiadomo, można kupić lampy do wymiany, ale czytając temat przypuszczam, że może tylko wkład światła H7 wystarczy?

    Z góry dzięki za info.
    Pozdrawiam
    Skoro czytałeś to po co pytasz? Przecież jest wyraźnie w kilku miejscach napisane, że wystarczy tylko przysłonę soczewki zmienić.

  3. #393
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Zarzucasz komuś, że pisze pierdoły a sam to robisz i mieszasz ludziom w głowach.

    Lampa ma homologację wybitą nie na soczewce a na elementach, których nie wymieniasz podczas zmiany na wersję EU. Nawet jeśli zmienisz przysłonę w środku (bo soczewki są te same) to każdy policjant zobaczy, że masz lampę z wersji angielskiej i może zabrać dowód. Oczywiście można mu pokazać, że widmo światła jest ok ale to zawsze jest ryzyko.

    Na przeglądzie też coraz częściej sprawdzają lampy czy są od anglika. Teoretycznie mogą nie podbić przeglądu ale jeśli pomiar strumienia świetlnego jest ok to nie powinno być problemu. Tylko to już zależy od interpretacji rozporządzenia i diagnosty.

    - - - Updated - - -



    Skoro czytałeś to po co pytasz? Przecież jest wyraźnie w kilku miejscach napisane, że wystarczy tylko przysłonę soczewki zmienić.
    I co z tego że lampa jest angielska jak jest przerobiona na Europejska. Po pierwsze policja nic nie zrobi jak cie zatrzyma (piszesz ze może dowód zabrac buhahaha jakim cudem skoro masz zrobiony przegląd) a po drugie diagnoste nie obchodzi czy angielska czy Europejska aby światło dobrze padalo. Każdy wie że jest wybite na lampie a nie na soczewce.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Bartosz 31 ; 17-02-2020 o 16:50

  4. #394
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz 31 Zobacz post
    I co z tego że lampa jest angielska jak jest przerobiona na Europejska. Po pierwsze policja nic nie zrobi jak cie zatrzyma (piszesz ze może dowód zabrac buhahaha jakim cudem skoro masz zrobiony przegląd) a po drugie diagnoste nie obchodzi czy angielska czy Europejska aby światło dobrze padalo. Każdy wie że jest wybite na lampie a nie na soczewce.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Zejdź na ziemię... Potem poczytaj sobie rozporządzenia dotyczące przeglądów pojazdów i usuń głupoty, które piszesz.

    Po pierwsze każde auto ma mieć przegląd a policja może odebrać dowód z tym przeglądem bo nasz kraj jest pełen ignorantów, którzy często przerabiają swoje ukochane bolidy na pojazdy zagrażające zdrowiu i życiu. Ja kupiłem kiedyś 147 z lampą z anglika (nie przerobioną w żaden sposób) bo mąż Pani właścicielki był właśnie takim typem człowieka, który w ramach oszczędności rzędu 100-150 zł pozwolił żonie jeździć takim czymś a auto miało przegląd bo stłuczkę miała po przeglądzie. Jeśli policjant nie ma w aucie przyrządu pomiarowego (mają je tylko niektóre auta techniczne w drogówce) a warunki nie pozwalają na stwierdzeniem, że strumień świetlny jest prawidłowy to zabiera dowód ze wskazaniem na zbadanie świateł. Rozjaśniło Ci to trochę te cuda?

    Po drugie, zacznij czytać ze zrozumieniem.
    Jeśli diagnosta widzi, że oznaczenia lampy są na ruch lewostronny to może nie podbić przeglądu, jeśli lampa nie świeci po "naszemu". Jeśli natomiast sprawdzi sobie ją na przyrządzie to nie powinien robić problemów, jeśli zna bdb rozporządzenie. Ale niestety u nas w Polsce wiele razy można spotkać osoby, którym nie chce się sprawdzać świateł i z góry zakładają, że lampa jest angielska i dopiero trzeba im tłumaczyć, że świeci dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 17-02-2020 o 19:11

  5. #395
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Widzę że kolega to typowy policjant buhaha. I zna prawo co wolno a ja ci pisze ze lampę mam przerobiona na EU i diagnosta sprawdzał ją pod każdym kontem świecenia odcięcia swiatla i nie miał sprzeciwu i lampa świeci po naszemu a nie po angielsku. A że ty kupiłeś 147 i wepchnął Ci bubla to nie miej pretensji skoro ufasz komuś że lampy zrobił i nie musisz nic robić ja sam osobiście jeździłem i chłop mi robił i ustawiał wszytko przy mnie i odcięcie jest lampy świeca jak powinny i nie ma żadnego problemu. Siema nara szkoda mi wypocin pozdrawiam Pana fachure od prawa i derektyw [emoji1787][emoji23][emoji1787]

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Bartosz 31 ; 17-02-2020 o 19:36

  6. #396
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Czy lampa lewa na ruch prawostronny ma wytłoczone trzy strzałki w prawo, bo porównywałem wersję angielską i raczej na pewno wersję prawostronną i strzałki są w prawo jak na zdjęciu w obu lampach. W lampie prawej natomiast jest różnica bo angielska ma trzy strzałki w prawo, na ruch prawostronny strzałki są przeciwsobne. Piszę o strzałkach wytłoczonych na czarnej ramce która jest wokół kloszy lampy, a w załączeniu zdjęcia ramki lampy lewej.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200217_200331.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	89.0 KB
ID:	266224   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200217_200337.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	85.2 KB
ID:	266225  

  7. #397
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz 31 Zobacz post
    Siema nara szkoda mi wypocin pozdrawiam Pana fachure od prawa i derektyw [emoji1787][emoji23][emoji1787]

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Tak patrząc na poziom wypowiedzi i wartość merytoryczną to faktycznie super, że już się nie wypowiesz w tym temacie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Czy lampa lewa na ruch prawostronny ma wytłoczone trzy strzałki w prawo, bo porównywałem wersję angielską i raczej na pewno wersję prawostronną i strzałki są w prawo jak na zdjęciu w obu lampach. W lampie prawej natomiast jest różnica bo angielska ma trzy strzałki w prawo, na ruch prawostronny strzałki są przeciwsobne. Piszę o strzałkach wytłoczonych na czarnej ramce która jest wokół kloszy lampy, a w załączeniu zdjęcia ramki lampy lewej.
    Masz lampę EU. Akurat w tej kwestii strzałki na plastiku mają być w prawo. Gdybyś miał wersję angielską to miał byś strzałkę w prawo ale na naklejce z kodem a drugą naklejkę z oznaczeniem GD (jak na zdjęciu) miał byś w okolicy reflektora świateł krótkich/mijania.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	159a.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	37.1 KB
ID:	266226  
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 17-02-2020 o 21:45

  8. #398
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie, czyli na plastiku niezależnie czy wersja angielska czy prawostronna będzie tak samo oznaczone strzałkami, a różnica jest tylko na naklejce no i oczywiście w przesłonie soczewki.

  9. #399
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz 31 Zobacz post
    Widzę że kolega to typowy policjant buhaha. I zna prawo co wolno a ja ci pisze ze lampę mam przerobiona na EU i diagnosta sprawdzał ją pod każdym kontem świecenia odcięcia swiatla i nie miał sprzeciwu i lampa świeci po naszemu a nie po angielsku. A że ty kupiłeś 147 i wepchnął Ci bubla to nie miej pretensji skoro ufasz komuś że lampy zrobił i nie musisz nic robić ja sam osobiście jeździłem i chłop mi robił i ustawiał wszytko przy mnie i odcięcie jest lampy świeca jak powinny i nie ma żadnego problemu. Siema nara szkoda mi wypocin pozdrawiam Pana fachure od prawa i derektyw [emoji1787][emoji23][emoji1787]

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Kolezko nie znasz Belfra bo jesteś tu zaledwie od 2016 r, a On dużo dużo dłużej i uwierz mi, że niejednego mógłbyś się od niego nauczyc

  10. #400
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    ALFA Romeo 159 lusso 1.9jtdm 16v sportwagon 2006
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedzi, w takim razie działam z przesłoną soczewki.

Podobne wątki

  1. [159] Demontaż / czyszczenie IC
    Utworzone przez VaNs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 17:03
  2. Rozebranie lampy demontaż silniczka od pozycjonowania FL
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 20:53
  3. JAK WYKONAĆ Demontaż i czyszczenie kolektora ssacego
    Utworzone przez damian89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 12:18
  4. Demontaż lamp i czyszczenie soczewki (ALfa po lifcie)
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 20:28
  5. Demontaż lampy przedniej
    Utworzone przez sympatyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory