Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 101

Temat: Błąd p0091 - jaka przyczyna

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 120KM 2008r
    Postów
    57

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wszystkie sugestie
    Tak chodziło o regulator ciśnienia

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 120KM 2008r
    Postów
    57

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Po wyczyszczeniu pompy wstepnej autko śmiga
    Dziękuję bardzo wszystkim za poświęcony czas
    Pozdro

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 120KM 2008r
    Postów
    57

    Domyślnie

    Po przejechaniu ponad 1000km problem wrócił
    Check się zapalił auto straciło moc
    Po ponownym uruchomieniu moc powróciła i zrobiłem następne ok 250km bez problemow.

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Zrób przelewy na wtryskach, jeśli w normie podmień pompę cr. Nie ma przy tym dużo roboty, nie trzeba nawet rozrządu rozpinać. Miałem podobnie pomogła właśnie wymiana pompy. Traciła ciśnienie przy obciążeniu. Również sporadycznie w określonych warunkach i przy dłuższej trasie jak paliwo miało wyższa temperaturę. Zaloguj ciśnienia paliwa w czasie jazdy, problem powinien być widoczny cały czas. A w określonych warunkach dopiero skutkuje trybem serwisowym

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 120KM 2008r
    Postów
    57

    Domyślnie

    oki postaram się co najmniej zrobić przelewy i logi z podmiana pompy może być gorzej
    dzięki za sugestie
    aaa i jeszcze jedno zauważyłem ze podniósł mi się poziom oleju czy to może mieć związek

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 120KM 2008r
    Postów
    57

    Domyślnie

    witam ponownie
    wyciągnąłem i zawiozłem wtryski do sprawdzenia okazało się że 3 szt nadają się na śmietnik, fachowiec od wtrysków stwierdził ze to było przyczyną moich problemów
    zamówię wtryski, założę,pojeżdżę i dam znać czy problem został rozwiązany czy też nie
    pozdrawiam

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 120KM 2008r
    Postów
    57

    Domyślnie

    Witam wszytskich.
    chciałem poinformować że mój problem został rozwiązany przyczyną były uszkodzone wtryski, po ich wymianie wszystko jest w jak najlepszym pożądku
    pozdrawiam i dziękuję za pomoc

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    159
    Postów
    66

    Domyślnie

    U mnie dzizsiaj wywaliło P0091 i P0092. Pozniej tryb awaryjny . Ze dwa razy zgasł. Jak wylączyłe i włacze to jedzie normalnie.
    Czasem po odpaleniu nie wywala bledow przez chwile.
    Jakies 2tys kilometrow temu mialem podobny problem. Zgasł i nie chcial zapalic. Wtedy wyskoczył P0090.
    Poznie Jakos pojezdiłem i tez błąd nie wrócił. Natomiast byl okres ze pojawil sie blad sondy lambda. Pojawiał sie ten blad co jakis czas ale juz dlugo go nie ma .
    Dodam jeszcze ze obroty czesto faluja delikatnie. Czuć czsem ze silnik nie chodzi ta rowno jak powininen.
    Czasem ma lekko podwyzszone obroty na biegu jałowym. Ale to tez ciekawe ze jak wylącze sinik i wlacze to obroty sie normuja.
    Wydaje mi sie ze te oboroty najbardziej zaczynaja falowac jak przejade z niskimi obrotami.

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    159
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariup4p Zobacz post
    U mnie dzizsiaj wywaliło P0091 i P0092. Pozniej tryb awaryjny . Ze dwa razy zgasł. Jak wylączyłe i włacze to jedzie normalnie.
    Czasem po odpaleniu nie wywala bledow przez chwile.
    Jakies 2tys kilometrow temu mialem podobny problem. Zgasł i nie chcial zapalic. Wtedy wyskoczył P0090.
    Poznie Jakos pojezdiłem i tez błąd nie wrócił. Natomiast byl okres ze pojawil sie blad sondy lambda. Pojawiał sie ten blad co jakis czas ale juz dlugo go nie ma .
    Dodam jeszcze ze obroty czesto faluja delikatnie. Czuć czsem ze silnik nie chodzi ta rowno jak powininen.
    Czasem ma lekko podwyzszone obroty na biegu jałowym. Ale to tez ciekawe ze jak wylącze sinik i wlacze to obroty sie normuja.
    Wydaje mi sie ze te oboroty najbardziej zaczynaja falowac jak przejade z niskimi obrotami.
    Odebrałem dzisiaj od mechanika. Nie było go na warsztacie i tak na szybko powiedział przez tel. Że wyczyścił czujnik ciśnienia ,Regulator,pompe.
    Widziałem po otwarciu maski że kable chyba też sprawdzał bo jedna wiązka była podizolowana.
    Teraz nie ma tych błędów i obroty już nie falują silnik pracuje równo. Wcześniej czuć było że nie pracuje gładko....



    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panowie, temat do mnie wraca jak bumerang. Okresowe występowanie błędu P0091 i powiązanego z nim błędu P0092. Regulator ciśnienia paliwa podmieniany dwukrotnie. Błąd wciąż występował. Wtryski oddane do regeneracji po otrzymaniu certyfikatu prawidłowego działania w warunkach laboratoryjnych :-) W międzyczasie zrobione 3 trasy z prędkościami autostradowymi, bez nagłych zmian biegów, wyprzedzanie ze spokojem - brak problemów. Problem pojawił się na drogach powiatowych (trasa) gdzie występowała częsta zmiana biegów i obrotów silnika.

    Czy po diagnostyce ciśnienia paliwa (docelowe / mierzone) i zidentyfikowaniu różnic powyżej 250 kwalifikuje pompę do sprawdzenia jej szczelności?

    Wymieniam również dzisiaj filtr paliwa i sprawdzę (po rozcięciu) czy w środku nie ma jakichś syfów (opiłkowanie pompy).

    [Edit] Po dogłębnej analizie diagnostyki ciśnienia paliwa zauważyłem, że różnice powyżej 250 są charakterystyczne dla momentu, w którym to obroty silnika zaraz miały spadać (tj. po zaprzestaniu wciskania pedału gazu). Odczyt w krytycznym momencie faktycznie przekracza 250 jednakże następny odczyt, w którym to obroty silnika są już nieznacznie niższe jest w porządku. Rozumiem, że problemy z pompą CR objawiałyby się częstszymi, znaczącymi różnicami pomiędzy ciśnieniem docelowym a mierzonym, a w sytuacji, w której różnica przekracza osławione 250 bar wyskakuje błąd?
    Może powinienem rozpocząć jednak od pompy wstępnej (paliwa)?
    Ostatnio edytowane przez TZA ; 13-07-2021 o 13:38

Podobne wątki

  1. [159] Błąd silnika - P0091
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2020, 21:47
  2. [159] Błąd p0091 oraz p0092 po chipie...
    Utworzone przez Mateo567 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 11:44
  3. Problem błąd p0091
    Utworzone przez maciek75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 19:51
  4. Błąd P0235 w 2,4 JTD. Jaka przyczyna?
    Utworzone przez mwiciu w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 20:24
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory