Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Była 156 V6....czas na 159?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiooo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    79

    Question Była 156 V6....czas na 159?

    Sprzedałem 156 2.5 V6 a razem z nią dźwięk, osiągi, dużo frajdy.....

    Czy przesiadając się do 159 SW 1.9 diesel po chipie ~180-190 KM odzyskam przynajmniej odrobinę tego co sprzedałem? Jak to przyspiesza? Raz w tygodniu dam radę objechać jakiegoś nowego kompakta spod świateł?

    V6 dawała ogrom emocji i frajdy ale chyba wolę robić mniej hałasu wyprzedzając np. tira

    Eksploatacja może być tańsza? (156 była z gazem)

    Obecnie jeżdżę Laguną II 1.9 dCi 110 KM, zrobiłem nią jakieś 5 000 km, mocy niewiele ale tragedii nie ma. Skoro diesel 110 KM jeździ trochę poniżej moich wymagań to podejrzewam że te ~180 KM wcelują się lekko powyżej? Dobrze kombinuję?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    jak zaczipujesz to mysle ze bedzie w miare dobrze jak na to czego bys chcial ale pewnie nie bedziesz mial tego co w V6.Ja nie mam czipowanej ale tez nie mam wygorowanych wymagan.Pozdrawiam

    wez pod uwage ze auto troche wazy-SW 1660 kg.Sedan nieco chyba lzejszy.150 KM jest dla mnie OK ale szalu jakiegos nie ma.Spalanie pomiescie u mnie teraz ok.8 l zima nawet 12 l.Na trasie udalo mi sie kiedys zejsc do 5.5 l ale normalnie mysle ze 6-6.5 l powinno byc
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 26-05-2012 o 16:24

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiooo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    79

    Domyślnie

    Czyli na chwilę obecną da się w miarę normalnie jeździć? Spod świateł nie zjeżdżasz ostatni? Przy wyprzedzaniu zimny pot nie oblewa?
    Auto podoba mi się przestrasznie, szczególnie wersja SW, cóż można więcej napisać....piękność. Kiedyś rozmawiałem godzinę z policjantami z drogówki, zmacałem im Alfę od bagażnika po silnik, niestety nie było możliwości przejażdżki TBi. Jeśli już zdecyduje się to byłaby możliwości obmacania Twojego egzemplarza i zademonstrowania osiągów?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    nie ma problemu tylko musze byc w Rzeszowie chyba ze wpadniesz do Dębicy.Zapraszam.Z wyprzedzaniem nie ma problemow oczywiscie zalezy czego bo pewnie np.156 GTA bym nie dal rady .Na swiatlach to za wesolo nie jest ale ja rajdowcem nie nie ejstem i mam to w dupie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    A czy któryś z kolegów mierzył przyśpieszenie 1.9 16V po chipie?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiooo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    nie ma problemu tylko musze byc w Rzeszowie chyba ze wpadniesz do Dębicy.Zapraszam.Z wyprzedzaniem nie ma problemow oczywiscie zalezy czego bo pewnie np.156 GTA bym nie dal rady .Na swiatlach to za wesolo nie jest ale ja rajdowcem nie nie ejstem i mam to w dupie.
    Ja podjadę kiedyś do Ciebie nie bój nic! Na światłach szału nie ma...trochę szkoda, chociaż taka Laguna ma pewnie z 11,5 s do setki to tym bardziej dupska nie urywa.

    ---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    A czy któryś z kolegów mierzył przyśpieszenie 1.9 16V po chipie?
    Podłączam się do pytania! Fajnie by było zobaczyć jakiś filmik jak to przyspiesza

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    A nie lepiej zaczac myśleć o 2,4 200km?

    Film: http://www.youtube.com/watch?v=trOXIChcm_4
    Ostatnio edytowane przez oops2k ; 26-05-2012 o 21:26

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Fabryczna wersja 1.9 150 KM ma do setki 9,4 s (SW 9,6 s).
    Z powody sporej wagi spod swiatel szalu nie ma ale jak wyczujesz auta i nauczysz sie w odpowiednim momencie zmieniac biegi to tragedii nie bedzie. Szczegolnie po chipie, ktory pewnie da kolo sekundy bonusu.
    Co w porownaniu z V6 na pewno bedzie duzo gorsze, oczywiscie poza dzwiekiem, to zakres obrotow. JTDM kreci sie zaledwie do 5 tys

  9. #9
    mario33
    Gość

    Domyślnie

    pomyśl o 2,4 i czip do 245km

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiooo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    A nie lepiej zaczac myśleć o 2,4 200km?

    Film: http://www.youtube.com/watch?v=trOXIChcm_4
    Oczywiście, że wolałbym 2,4 ale po przesiadce z V6 wolałbym coś co w razie W będzie generować mniejsze koszty. Na tym filmie ładnie się odpycha, podejrzewam, że z rolki zrobiłaby V6, a już na pewno nie została by mocno w tyle.

    ---------- Post added at 11:28 ---------- Previous post was at 11:22 ----------

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Fabryczna wersja 1.9 150 KM ma do setki 9,4 s (SW 9,6 s).
    Z powody sporej wagi spod swiatel szalu nie ma ale jak wyczujesz auta i nauczysz sie w odpowiednim momencie zmieniac biegi to tragedii nie bedzie. Szczegolnie po chipie, ktory pewnie da kolo sekundy bonusu.
    Co w porownaniu z V6 na pewno bedzie duzo gorsze, oczywiscie poza dzwiekiem, to zakres obrotow. JTDM kreci sie zaledwie do 5 tys
    Na papierze moc wygląda fajnie, szkoda że waga wszystko zabija. Czyli okolice niskiej 9 są możliwe? Pasuje mi Tym bardziej, że nie jestem pasjonatem killowania wszystkich spod świateł...wystarczy mi raz na tydzień Liczy się dla mnie możliwość sprawnego wyprzedzania, po oglądnięciu filmu raczej nie jest gorzej jak w V6

    ---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 11:28 ----------

    Cytat Napisał mario33 Zobacz post
    pomyśl o 2,4 i czip do 245km
    Ostro! W porównaniu do 1.9 będzie na pewno szybciej i fajniej, ale jednak sporo drożej. Chociaż nie mówię "nie". Fajną opcją wydaje się być 2.0 ale poza możliwościami finansowymi.

Podobne wątki

  1. Była wersja 166 Ti GTA?
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 17:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory