Strona 1 z 18 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 172

Temat: Wymiana kolektora, rozrząd, regeneracja wtrysków

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie Wymiana kolektora, rozrząd, regeneracja wtrysków

    Witam
    Panowie jak w temacie, za parę dni zabieram się za gruntowny przegląd auta,
    tzn. wymiana kolektora, czyszczenie EGR, przepustnicy, wymiana rozrządu, potem regeneracja wtrysków, proszę was o podpowiedzi, co przy okazji mogę jeszcze sprawdzić w aucie, wymienić żeby dwa razy nie wykonywać podobnej pracy,
    na co zwrócić uwagę podczas ww. roboty (chodzi mi o elementy w aucie)
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wymiana kolektora? to kosztuje. nie wiem jak jest w 2.4, w 1.9 regenerowałem, ale ostatnio masa ludzi poprostu wywala klapy wirowe (zaspawane otwory po osiach?). poszukaj na forum, było o tym.

    czyszczenie czujnika ciśnienia w kolektorze. chyba że Ci źle pokazuje po czyszczeniu (u mnie tak było, na postoju ok +0,1 do 0,2 bara, oprócz tego jakoś chyba działał z opóźnieniem i auto albo dostawało kopa (przeładowywała turbina?) albo muła) to można pomyśleć o wymienianie (ok 250zł jak dobrze poszukasz nówka ze sklepu, 570zł ASO FAP...)

    czyszczenie zaworu overboost + ewentualnie wymiana wszystkich weżyków w około zaworu

    sprawdzenie działania geometrii turbiny

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    podobno czujnik ciśnienia doładowania nie ma wpływu na prace turbosprężarki...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie wiem jak dokładnie napisany jest soft w aucie, i jak to dokładnie wygląda, może ktoś kto się bardziej zna się tu wypowie. Na mój chłopski rozum skądś komputer musi brać pomiary ciśnienia, żeby sterować poprzez zawór overboost geometrią turbiny. o innym czujniku nie słyszałem, więc zakładam że to czujnik w dolocie.
    W każdym razie ja odczuwam różnicę po wymianie. Przy poprzednim czujniku przy ruszaniu mocno wciskało w fotel, potem turbina przeładowywała (czasem przekraczało wskazanie 1.5bar), potem był nagły spadek ciśnienia i mocy (poniżej 0.8bar).
    czujnik nie działał 100% dobrze również na wolnych obrotach, więc go wymieniłem. oprócz tego że teraz wskazanie na wolnych obrotach jest poprawne (0bar) to z jednej strony nie ma aż takiego kopa na początku gwałtownego przyspieszania(nie mam przeładowania, ciśnienie dochodzi do niecałych 1.4bar i raczej nie zauważyłem przekroczenia), a z drugiej nie ma szarpnięcia i tak gwałtownego spadku ciśnienia przy ok 2500 obrotów. jeździ się płynniej.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-06-2012 o 17:18

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja wlasnie mam zamiar wymienic kolektor na zaspawany bo moj regenerowany puszcza mi olej po 6 tys. km.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Dzięki serdecznie Panowie,
    Co jeszcze mogę sprawdzić,
    napewno jak wyglada filtr powietrza (czy aby nie mokry) jaka powinna być rura od intercolera - słyszałem ze wilgotna,

    Poproszę o wszelkie pomysły jakbyscie sprawdzali auto dla siebie, na co jeszcze zwrócić uwagę?
    To będzie mój pierwszy przegląd auta po zakupie

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    ja wlasnie mam zamiar wymienic kolektor na zaspawany bo moj regenerowany puszcza mi olej po 6 tys. km.
    Ja też mam regenerowany jakieś 8kkm temu i syf niestety jest dookoła gniazd klap (właściwie był od początku). To jednak nie olej tylko spaliny recylkulujące przez EGR które zasyfiają EGR/kolektor/czujnik ciśnienia i wtryski. ale chyba to trochę syfu nie przeszkadza - to raczej minimalne ilości.
    Gdybym dziś robił z kolektorem to wywaliłbym klapy i je zaspawał, ale że rozrząd był wymianiany 8kkm temu to olewam to.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ja też mam regenerowany jakieś 8kkm temu i syf niestety jest dookoła gniazd klap (właściwie był od początku). To jednak nie olej tylko spaliny recylkulujące przez EGR które zasyfiają EGR/kolektor/czujnik ciśnienia i wtryski. ale chyba to trochę syfu nie przeszkadza - to raczej minimalne ilości.
    Gdybym dziś robił z kolektorem to wywaliłbym klapy i je zaspawał, ale że rozrząd był wymianiany 8kkm temu to olewam to.
    Epsonix a u kogo regenerowałeś kolektor ? Czarny to wiem, że u Tomka. Ja też kolektor regenerowałem, tyle że zamówiłem u gościa z forum Vectry (http://www.kolektorycdti.pl/). Zrobiłem od tego czasu kilkanaście tysięcy kilometrów i w okolicach listwy mam całkowicie sucho. Koledze ryki67 to może ew. pomóc, bo wiem, że Paweł Jabłoński regeneruje zarówno kolektory do silnika 1.9, jak i 2.4. Ja w każdym razie jestem bardzo zadowolony i z technologii regeneracji kolektora (wszystkie części oprócz bloku nowe), z obsługi, jak i ze sprawności rozwiązania. Tak jak mówiłem, na listwie klap całkowicie sucho.
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 06-06-2012 o 18:44

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja mam juz tak ze zaczyna stac tam olej.Nieduzo ale jednak.To nie jest przypocenie

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Epsonix a u kogo regenerowałeś kolektor ? Czarny to wiem, że u Tomka.
    Ja też

Podobne wątki

  1. Regeneracja czyszczenie wtrysków do 3.0 V 6
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 10:27
  2. Regeneracja wtrysków
    Utworzone przez Swiderek w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 22:08
  3. Regeneracja pomp CR, wtrysków itp.
    Utworzone przez stawu w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 14:03
  4. regeneracja wtrysków
    Utworzone przez łukaszw256 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 11:10
  5. Podkładki wtrysków. Regeneracja wtrysków V6
    Utworzone przez mahony2008 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 00:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory