Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Buczenie/piszczenie w kabinie.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie Buczenie/piszczenie w kabinie.

    Mam pytanie. Często po odpaleniu silnika w kabinie słychać coś o charakterze buczenia/piszczenia ale głównie po stronie kierowcy. Moja żona jadąc na fotelu pasażera tego nie słyszy a i ja, jak przeniosę głowę na tamtą stronę, słyszę to zdecydowanie mniej (bo wiem czego słuchać). Dźwięk ten w trakcie jazdy ma tendencję do zanikania i nie nasila się razem z prędkością czy obrotami silnika. Nie brzmi też jak zacierające się łożysko. Ma bardziej charakter "elektroniczny" niż "mechaniczny". Klimatyzacja sprawna. System audio gra ok (wszystkie głośniki działają). Generalnie nie dzieje się nic namacalnego co by mogło być przyczyną tego zjawiska. Czy ktoś z was miał już z czymś takim do czynienia? Pzdr.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Chciałbym coś dodać do sprawy.Zauważyłem, że przełączanie przełącznikami podnoszenia szyb przez chwilę moduluje ten dźwięk.Ma ktoś może jakiś pomysł bo alternatywą jest wizyta u psychiatry?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    Głośniej radio
    Ja już przestałem zwracać uwagę na takie drobiazgi.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Tak też robię ale nienawidzę jak coś nie gra a jeszcze bardziej, jak coś nie gra a ja nie wiem co.W trakcie jazdy tego nie słychać ale stojąc w korku albo przy bardzo wolnej jeździe dostaję nerwacji

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar adek28zadek
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 1.9 JTS 2008r, Toyota Aygo Sol
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Mam pytanie. Często po odpaleniu silnika w kabinie słychać coś o charakterze buczenia/piszczenia ale głównie po stronie kierowcy. Moja żona jadąc na fotelu pasażera tego nie słyszy a i ja, jak przeniosę głowę na tamtą stronę, słyszę to zdecydowanie mniej (bo wiem czego słuchać). Dźwięk ten w trakcie jazdy ma tendencję do zanikania i nie nasila się razem z prędkością czy obrotami silnika. Nie brzmi też jak zacierające się łożysko. Ma bardziej charakter "elektroniczny" niż "mechaniczny". Klimatyzacja sprawna. System audio gra ok (wszystkie głośniki działają). Generalnie nie dzieje się nic namacalnego co by mogło być przyczyną tego zjawiska. Czy ktoś z was miał już z czymś takim do czynienia? Pzdr.
    Pewnie masz klimatyzację dwustrefową i silniczki nagrzewnicy pracują. Jest to normalna sprawa.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Ośmielam się stwierdzić, że to nie to.Ten hałas jest niesłyszalny na fotelu pasażera ani w okolicy deski rozdzielczej.Dzisiaj jadąc do pracy znowu się wsłuchałem.Piszczenie zaczyna się na linii słupków B i słychać je głównie z tyłu i głównie po stronie kierowcy.Kiedy pochyliłem głowę do przodu, mniej więcej do połowy przedniej szyby, nic nie było słychać.Mam wrażenie, że ten dźwięk dochodzi od strony drzwi pasażera i/lub kierowcy.Mam nie w pełni sprawny podnośnik szyby elektrycznej z tyłu ale był już niesprawny wcześniej.Zaczyna być to coraz bardziej irytującePoza tym nic zauważalnego się nie dzieje.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Nie w pelni sprawny-niesprawny?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    To zacznij od naprawy tego podnośnika szyb bo pewnie cos w nim sie dzieje. Moze silnik sie spalił albo cały czas dostaje napięcie i stad ten pisk.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Tak też myślę na wstępie zrobić.Mając na myśli nie w pełni sprawny chodzi o to, że jak jest całkowicie padnięty to szyba opada sama, nie można jej podnieść itp.(miałem już taki przypadek)U mnie szyba nie opada i z dużym trudem, i przy słyszalnym chrobotaniu, udaje się ja podnieść i zablokować w pozycji zamkniętej.Dlatego zadałem pytanie o możliwe przyczyny tego pisku wiedząc o wadliwym podnośniku.Pzdr.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Silnik ma czujnik przeciazeniowy takze moze sam probowac opuscic szybe...lub jakies anomalie od zasniedzialych pinow...
    Pozdrawiam

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez FISHA159JTDM ; 30-06-2012 o 14:24

Podobne wątki

  1. Piszczenie - 1.9 jtd
    Utworzone przez tomson-147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 08:41
  2. dym w kabinie
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 13:14
  3. [166] Dym w kabinie
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 11:43
  4. [156]Piszczenie
    Utworzone przez doldi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 15:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory