Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: Check engine P0237 - Turbocharger Boost Sensor - gdzie jest czujnik ??

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar szooky
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD Blackline 2007
    Postów
    11

    Domyślnie

    odkopię temat, olo_84 napisz co się okazało przyczyną awarii u ciebie bo mam u siebie identyczne objawy i dokładnie te same błędy

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Zniszczona turbina przez klapkę kolektora. Do zestawu generalny remont silnika łącznie z honowaniem bloku.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    małopolska
    Auto
    AR 159 1,9 16V
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam trochę odgrzeje bo mam podobne objawy prędkość autostradowa 180 do 200 km/h około godziny zjazd na obwodnice i but wywala turbo w kompie błąd p0237 po ponownym załączeniu silnika wraca do normy ale turbina wyje przy wysokich obrotach, po ostygnięciu pracuje normalnie, od tamtego czasu auto osłabione ładuje ponad normę wskazówka ciśnienia nie opada cały czas u góry ale efektu nie ma, mam zaślepionego EGR-a ale nie wyłączonego programowo, klapy wywalone kolektor czysty, zawór VGT gorący, przy załączonym silniku zasysa powietrze, nie da rady wyczyścić bo jest klejony, wężyki ok sprawdzone, grucha się rusza, przed wywaleniem błędy ciśnienie turbo falowało przy pełnym bucie ale przyśpieszało ładnie i nie było żadnych dziwnych odgłosów itp. Czy to zawór VGT czy raczej coś innego ??
    Ostatnio edytowane przez maly20202 ; 27-07-2016 o 20:29

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Grucho sie rucho... ale czy kierownice w turbinie też? Oto jest pytanie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    małopolska
    Auto
    AR 159 1,9 16V
    Postów
    46

    Domyślnie

    Najlepiej będzie jak wyciągnę turbinę i przeczyszczę, da rade to zrobić samemu ??

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    małopolska
    Auto
    AR 159 1,9 16V
    Postów
    46

    Domyślnie

    Dzisiaj rano jak jechałem do pracy coś jak by się poprawiło na 3,4 nie pompuje jak głupia tylko z czasem juz upuszcza, pedal gazu lekko wciśnięty ale nadal nie ma takiej mocy

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Tak jak wszystkim po uzyskaniu 180km/h wywaliło mi check engine. Po podłączeniu do kompa wywaliło mi troszkę błędów (widocznie w załączniku). Po skasowaniu błędów i ponownym teście błąd check engine powrócił przy magicznej prędkości 180 km/h. Ponowne podłączenie kompa wypluło tym razem "jedynie" błąd P0237. Po przeczytaniu wątku dobrałem się do czujnika od sterowania geometrią turbiny. Niestety w moim przypadku jest on w całości plastikowy (z tego co się zorientowałem nierozbieralny) i jedynie wyczyściłem filtr czujnika. Jutro wyczyszczę jeszcze Map Sensor.

    Pytanie teraz do Was drodzy Alfaholicy. Co w Waszym przypadku pomogło w usunięciu usterki? Samo wyczyszczenie czujników? Wymienialiście któryś z czujników? Regeneracja turbiny? Macie jakieś porady?

    Trochę informacji o aucie:1.9 jdtm 16v, egr out, klapy wirowe out (po zakupie od razu przy rozrządzie się tym zająłem niestety mechanik przekazał mi nie za dobrą informacje, że na miejscu znalazł jedynie dwie klapy... dwóch pozostałych już nie było), problemów z autem brak. Jedynie "dziwne" zjawisko jakie zaobserwowałem to "dziwne świstanie" (szczególnie pojawiające się na 4 biegu w okolicach 2tys obrotów, które raczej nie są od turbiny ale mogę się mylić. Bardziej mi to przypomina szelest "platikowego worka").

    Pozdrawiam i dziękuje za każdą informacje

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bledy.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	237239

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_17 Zobacz post
    Odświeżę temat. Tak jak wszystkim po uzyskaniu 180km/h wywaliło mi check engine. Po podłączeniu do kompa wywaliło mi troszkę błędów (widocznie w załączniku). Po skasowaniu błędów i ponownym teście błąd check engine powrócił przy magicznej prędkości 180 km/h. Ponowne podłączenie kompa wypluło tym razem "jedynie" błąd P0237. Po przeczytaniu wątku dobrałem się do czujnika od sterowania geometrią turbiny. Niestety w moim przypadku jest on w całości plastikowy (z tego co się zorientowałem nierozbieralny) i jedynie wyczyściłem filtr czujnika. Jutro wyczyszczę jeszcze Map Sensor.

    Pytanie teraz do Was drodzy Alfaholicy. Co w Waszym przypadku pomogło w usunięciu usterki? Samo wyczyszczenie czujników? Wymienialiście któryś z czujników? Regeneracja turbiny? Macie jakieś porady?

    Trochę informacji o aucie:1.9 jdtm 16v, egr out, klapy wirowe out (po zakupie od razu przy rozrządzie się tym zająłem niestety mechanik przekazał mi nie za dobrą informacje, że na miejscu znalazł jedynie dwie klapy... dwóch pozostałych już nie było), problemów z autem brak. Jedynie "dziwne" zjawisko jakie zaobserwowałem to "dziwne świstanie" (szczególnie pojawiające się na 4 biegu w okolicach 2tys obrotów, które raczej nie są od turbiny ale mogę się mylić. Bardziej mi to przypomina szelest "platikowego worka").

    Pozdrawiam i dziękuje za każdą informacje

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bledy.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	237239
    A więc po raz enty... Pozostałości po klapach które stłukły tłoki i głowice nie wspominając o zaworach i ewentualnej gładzi cylindrów , przeleciały do turbiny a że turbina a dokładnie jej rozpędzony wirnik kręcił się jak szalony. Łopatki wirnika wraz z brakującymi klapami opuściły twój samochód. Efekt turbina próbuje dopompować ciśnienie oczekujące jednakże z powodu braku jej sprawności przekracza limiter i wywala błąd przeladowania. Zgłaszanie i odpalenie ponowne przywraca sprawność do czasu znów wzmożonej pracy turbiny. Na dodatek powiem Ci ze błąd ten spokojnie uzyskasz przy znacznie mniejszej predkosci. Wystarczy że przekroczysz obroty ok 3,5 /4 tys. obrotów. Niestety to nie wszystko. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że nie masz odpowiedniej kompresji i przy mrozach będziesz dłużej kręcił do odpalenia jednostki. Ponadto auto ze słabą kompresją jeździ dobrze jednakże przejdź się autem że sprawną jednostką a zobaczysz że jest problem dużo głębszy. Na koniec....


    Być może jest u ciebie inaczej i jesteś największym farciarzem i problem jest zupełnie gdzie indziej. Jednak znając swój przypadek i przypadki opisane tu na forum licz się z remontem lub wymianą słupka

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Po przekroczeniu 3,5 tys obrotów nic się nie dzieje... Jedynie prędkość 180 km/h od razu wywala błąd... Liczę się z remontem ale wiadomo przed tym chce sprawdzić podstawowe rzeczy, które sam mogę ogarnąć... i stąd też pytanie o czujniki... bądź inne sugestie...
    Oczywiście dzięki olo_84 za odpowiedź podpowiedź.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ustaw sobie limiter na 170 i jak zacznie piszczeć to nie przyspieszaj. Problem rozwiązany
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik ciśnienia różnicowego DPF - błąd check engine
    Utworzone przez alfister w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 22-08-2022, 18:52
  2. [MiTo] Czujnik D.N.A, check engine
    Utworzone przez nataliam w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-07-2022, 15:05
  3. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  4. Błąd czujnika turbiny. Boost Pressure sensor A circuit high
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 19:06
  5. Sensor poduszki i Check Engine
    Utworzone przez turosgt w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory