Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Temat: Check engine P0237 - Turbocharger Boost Sensor - gdzie jest czujnik ??

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Czy EGR zaślepiony i wyłączony ??? To bardzo częsta przypadłośc zacinającego sie zaworu, że nie ma czym jechać.
    Odepnij przepływomierz i sprawdź czy jest różnica jak jeździsz ???
    Filtry zmieniane na bieżąco ???
    Wszystko serwisowane na czas, EGR świeżo wyczyszczony , i auto mi ciągnie ale raz na jakiś czas potrafi walnąć check i turbo staje... wskazówka po odcięciu turbo działa ale mocy brak , po wyłączeniu i włączeniu auta wszystko wraca do normy tyle, że check się dalej świeci, czy końcówka numeru na mapsensorze ma znaczenie? Bo są z końcówką 437 i 845 ...

  2. #42
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    845 to nowsza wersja czujnika. Tak naprawdę nie ma znaczenia, który masz zamontowany. Aby był sprawny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cześć,

    mam dokładnie ten błąd P0237. Bardziej niż o poradę co z tym zrobić mam pytanie o to co zrobić z mechanikiem który oddał mi takie auto po regeneracji turbo...

    Auto było w serwisie Bosch (regeneracja turbosprężarki), nie chciałem oszczędzać na naprawie, dodatkowo gwarancja i dobrze spisany protokół.

    Cóż, zadzwonili po 3 dniach że auto do odbioru, już po jeździe testowej, pojechałem i na dzień dobry info:

    parafrazując: "Kolanko które odchodzi od turbiny było pęknięte, to nie my, chcieliśmy wymienić na nowe, ale nie ma takiego w ASO, ale zalepił to człowiek z głową". W tym momencie lampka w głowie mi się zapaliła, coś tutaj nie gra, ale nic, pojeździłem, przez jeden dzień wszystko git.

    W piątek - autostrada (typowo w tym temacie) 180km/h - brak mocy i check engine. Parę kilometrów wcześniej turbina "falowała", tzn pedał gazu w deskę, czuję że szarpnęło, myślałem że wyłączył się silnik, ale wszystko ok tylko doładowanie zeszło do połowy, wróciło do max ciśnienia i tak z 4 razy. Za 5 razem już mu się nie udało. Co więcej, zauważyłem że wskazówka turbo przekraczała przy max doładowaniu o ciut powyżej 1.5 bar, wydaje mi się że wcześniej tak nie było.

    Ale moje pytanie brzmi:

    czy gdybym rzeczywiście miał pęknięte to kolanko przed naprawą to czy nie powinno to być wyczuwalne? Przecież uciekałoby ciśnienie, myślę, że to oni to rozwalili, ale co ja mogę chyba bym musiał stać przy mechaniku żeby coś takiego zauważyć i nawet najlepszy protokół by tego nie pokazał.

    -- edit

    z ciekawości zajrzałem pod maskę i z turbo wychodzi takie kolanko, rura intercoolera, ta "opaska" chyba nie powinna tak odchodzić od samej rury?

    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 14-09-2019 o 15:14

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Na pewno byś odczuł i słyszał jakby ten wąż był wcześniej uszkodzony. A szczególnie odczułby DPF. I jak dla mnie nie ma szans żeby takie coś w tym miejscu wytrzymało szczególnie jeśli samochód jest po programie. Ładuje więcej i dluzej wyższe ciśnienie.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cześć,
    Podepnę sie pod temat bo dotyczy mojego problemu...
    P0237 - Boost Pressure (3)
    Czujnik doładowania ciśnienia A obwód niski
    Powodem tego jest to, że ECU otrzymał nieprawidłowy sygnał z czujnika. Błąd jest teraz obecny. Podejmij odpowiednie działania, aby naprawić błąd czujnika. W przypadku tej usterki włączono lampkę ostrzegawczą deski rozdzielczej

    Auto: Alfa GT 1.9 JTD 150KM 2007rok i moje pytanie?

    Czujnik wyglada tak: https://allegro.pl/oferta/czujnik-ci...jtd-8840968358

    Gdzie znajdę ten czujnik żeby go wymienić/wyczyścić/sprawdzić ???

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik ciśnienia różnicowego DPF - błąd check engine
    Utworzone przez alfister w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 22-08-2022, 18:52
  2. [MiTo] Czujnik D.N.A, check engine
    Utworzone przez nataliam w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-07-2022, 15:05
  3. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  4. Błąd czujnika turbiny. Boost Pressure sensor A circuit high
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 19:06
  5. Sensor poduszki i Check Engine
    Utworzone przez turosgt w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory