Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Co zrobic gdy turbina przeladowuje ?

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1,9 JTDM 16V 150KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pozostałe elementy masz fabrycznie nowe.
    Wiadomo jak wygląda regeneracja turbosprężarek i jak łatwo to spierniczyć.
    Dlatego zadałem pytanie co jeszcze oprócz wymienionych elementów.
    Turbiny nie robił Mirek w warsztacie tylko firma która się specjalizuje od lat tylko w regeneracji turbin. Nie twierdzę, że nie mogli czegoś uwalić aczkolwiek szukam innej przyczyny żeby niepotrzebnie wyciągać turbinę. Mam dostęp do do "zadymiarki" badającej szczelność tylko pytanie gdzie ją wpiąć żeby sprawdzić ewentualne pozostałe nieszczelności w dolocie.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał borysek Zobacz post
    Dlatego zadałem pytanie co jeszcze oprócz wymienionych elementów.
    Turbiny nie robił Mirek w warsztacie tylko firma która się specjalizuje od lat tylko w regeneracji turbin. Nie twierdzę, że nie mogli czegoś uwalić aczkolwiek szukam innej przyczyny żeby niepotrzebnie wyciągać turbinę. Mam dostęp do do "zadymiarki" badającej szczelność tylko pytanie gdzie ją wpiąć żeby sprawdzić ewentualne pozostałe nieszczelności w dolocie.
    Co dokładnie się dzieje?
    Czy spada ciśnienie i następnie rośnie? Czy dzieje się tak tylko raz jak trzymasz gaz czy spada co chwile?

    Błąd overboost sprawdzisz tylko na autostradzie - jedź na 4. biegu i gaz na maks, jeżeli będzie ciągle spadać i rosnąć to przy 3. takim wahaniu wywali błąd i będziesz miał podstawę do reklamacji.

    Tak czy inaczej - u mnie podobny efekt miała uszkodzona zmienna geometria turbo.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 25-08-2020 o 12:07

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1,9 JTDM 16V 150KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Co dokładnie się dzieje?
    Czy spada ciśnienie i następnie rośnie? Czy dzieje się tak tylko raz jak trzymasz gaz czy spada co chwile?

    Błąd overboost sprawdzisz tylko na autostradzie - jedź na 4. biegu i gaz na maks, jeżeli będzie ciągle spadać i rosnąć to przy 3. takim wahaniu wywali błąd i będziesz miał podstawę do reklamacji.

    Tak czy inaczej - u mnie podobny efekt miała uszkodzona zmienna geometria turbo.
    Jak pisałem wyżej...Przy gwałtownym przyspieszeniu, w okolicach 2,500-3000 obrotów pojawia się chwilowe przeładowanie. Jest chwilowy spadek mocy i turbina znowu ładuje normalnie. Nie ma wahań jak również nie występuje to podczas łagodnego przyspieszania. Przeładowanie wyczuwalne jest od 3 biegu, błędów mi nie wywalało.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał borysek Zobacz post
    Jak pisałem wyżej...Przy gwałtownym przyspieszeniu, w okolicach 2,500-3000 obrotów pojawia się chwilowe przeładowanie. Jest chwilowy spadek mocy i turbina znowu ładuje normalnie. Nie ma wahań jak również nie występuje to podczas łagodnego przyspieszania. Przeładowanie wyczuwalne jest od 3 biegu, błędów mi nie wywalało.
    Czy Alfa miała zmienianą mapę?

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1,9 JTDM 16V 150KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Czy Alfa miała zmienianą mapę?
    Była ale przed mapą było podobnie mniej wyczuwalne. Na hamowni wyłapaliśmy to

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Czy Alfa miała zmienianą mapę?
    Podepnę sie pod temat... regenerowałem ostatnio turbinę w 1.9 8v. Wszystko trwało może 3 dni, odebrałęm auto, wszystko pięknie aż do momentu jak się nie wybrałem na obwodnicę... po przyciśnięciu auta, wywaliło mi Check Engine... Warsztat, w którym regenerowałem turbinę, mówi że ją przeładowuje i dlatego wyrzuca błąd. Nie znaleźli jeszcze niestety przyczyny dlaczego się tak dzieje. Poniżej lista tego co sprawdzili jak dotąd:
    - turbina jest sprawna (sprawdzona dwókrotnie w firmie która ją regenerowała), kierowniczki łopatek działają
    - przewody wymienione
    - czujnik overboost też działa poprawnie (sprawdzone na nowym czujniku)

    Mechanik twierdzi, że coś jest nie tak z samym komputerem, który nie steruje zmienną geometrią łopatek tak jak powinien (dlatego przeładowuje w górnym zakresie obrotów, turbina generuje 2,7bar zamiast 1,6bar).
    [MENTION=82824]lucassith[/MENTION], pytasz czy Alfa miała zmienianą mapę... czy to może być trop w mojej kwesti? Była ingerencja w ECU podczas zaślepiania EGRa ale czy to może być przyczyną moich problemów?

    Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez scudo ; 10-05-2021 o 13:31

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudo Zobacz post
    Podepnę sie pod temat... regenerowałem ostatnio turbinę w 1.9 8v. Wszystko trwało może 3 dni, odebrałęm auto, wszystko pięknie aż do momentu jak się nie wybrałem na obwodnicę... po przyciśnięciu auta, wywaliło mi Check Engine... Warsztat, w którym regenerowałem turbinę, mówi że ją przeładowuje i dlatego wyrzuca błąd. Nie znaleźli jeszcze niestety przyczyny dlaczego się tak dzieje. Poniżej lista tego co sprawdzili jak dotąd:
    - turbina jest sprawna (sprawdzona dwókrotnie w firmie która ją regenerowała), kierowniczki łopatek działają
    - przewody wymienione
    - czujnik overboost też działa poprawnie (sprawdzone na nowym czujniku)

    Mechanik twierdzi, że coś jest nie tak z samym komputerem, który nie steruje zmienną geometrią łopatek tak jak powinien (dlatego przeładowuje w górnym zakresie obrotów, turbina generuje 2,7bar zamiast 1,6bar).
    [MENTION=82824]lucassith[/MENTION], pytasz czy Alfa miała zmienianą mapę... czy to może być trop w mojej kwesti? Była ingerencja w ECU podczas zaślepiania EGRa ale czy to może być przyczyną moich problemów?

    Jakieś pomysły?
    Miałem zaślepiany EGR programowo i fizycznie ( po regeneracji ), nie spowodowało to żadnych błędów. Miałem też wgraną mapę ( przed regeneracją ).
    U mnie po "regeneracji" (w cudzysłowiu bo warsztat to typowi partacze w Łodzi) dawało overboost ale reklamowałem i poprawili.

    Co śmieszne, niedawno sprzedałem alfę i okazało się, że Panowie tylko wymienili oringi i popsikali IPA, przy okazji łamiąc rurę dolotu w 8v (której nota bene nie ma nawet na szrocie...).
    Nie wiem co ostatecznie powodowało overboost, u mnie chyba wymienili czujnik.

    Nie jestem mechanikiem i ciężko mi powiedzieć co może być u Ciebie nie tak.
    Moim zdaniem uszkodzili Ci geometrię. Tylko ten element jest odpowiedzialny z kontrowanie ciśnienia z łopatek a 2.7 bar to czysta tragedia.

    PS. jaki miałeś problem z turbo przed regeneracją?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post

    PS. jaki miałeś problem z turbo przed regeneracją?
    Przed regenracją, turbina zaczęła dość mocno świszczeć + nieszczelność (puszczała olej). Ciężko stwierdzić czy sterowanie geometrią działało przy starej turbinie czy też nie. Rozszczelniona turbina też mogła przeładowywać ale nie aż tyle żeby ją komputer odcinał... problem mógł się nasilić przy zregenerowanej turbinie - to teoria mechanika.

    Rura turbo fakt, praktycznie niedostępna już..., więc dbajcie o swoje rury.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Myślę, że powinieneś zapoznać się z tym postem od @sdero

    https://www.forum.alfaholicy.org/159...ml#post2222540

    Co do rury, mam jedną w zapasie Osobiście wykręciłem ze szrotu, Mirek złomiarz krzyczał że ma 20 osób na tę część.
    Tak czy inaczej, jakby ktoś potrzebował to mam. OE 55196604

    PS. Może powinieneś odwiedzić tunera? Oni będą w stanie wgrać oryginalną mapę i ewentualnie ręcznie sprawdzić geometrię.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 10-05-2021 o 14:20

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Dzięki za info... właśnie siwieje i łysieje (w jednym) czytając o regeneracji tych turbin... masakra jakaś.
    Co do tunera, warsztat ma sie kontaktować z jakimś "specem" od kompów w 159kach. Plan jest taki, żeby przetestować turbinę po wgraniu fabrycznego oprogramowania.
    Zobaczymy co wykminią...

Podobne wątki

  1. JTD z chipem i turbina która przeładowuje. Co zrobic?
    Utworzone przez jacek.wisnia w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 13:47
  2. Co zrobic głośniki
    Utworzone przez mateos22 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 14:14
  3. [145] Czy da sie tak zrobic????
    Utworzone przez papa16b w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 18:00
  4. [33] co zrobic z alfa??
    Utworzone przez shadow20 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory