Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 193

Temat: Uszkodzony alternator JTD 1.9 16V

  1. #121
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jeżeli stwierdzili, że alternator pobiera prąd to na 99% przez diody, a czy je sprawdzili to inna kwestia.
    Dla uściślenia alternator był u nich 2 razy. Za 1 razem wymienili tylko regulator napięcia. Po podłączeniu do samochodu zamiast ładować zaczął pobierać prąd. Oddałem go ponownie, stwierdzili, że do wymiany jest jeszcze stojan. Po wymianie stojana ładuje jednak nie tyle ile powinien. Po drugim odbiorze powiedzieli mi, że alternator jest sprawdzony w każdy możliwy sposób i abym sprawdził sobie instalację.

  2. #122
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    Czy akumulator na wykączeniu może dawać takie efekty? Mierzyłem jego sprawność, niby nie jest najgorsza, spadnie do pewnego poziomu i w miarę stoi w miejscu (napięcie spada o 0.01). Wczoraj wieczorem zostawiłem samochód w garażu, stał ok. 15h i rano już nie było prądu żeby go odpalić. Jak sprawdzić gdy nie posiadam akumulatora na zmianę czy to jednak jest jego wina, pomimo że miernik pokazuje, że jeszcze jest sprawny.

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Naladuj aku, odepnij + kabel co idzie na alternator/rozrusznik. I zobacz ile spada napiecie na aku.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #124
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    witam więc i ja się wypowiem w ciągu eksploatacji auta prze 4 lata miałem dwa razy akcje alternator ostatnia akcja była w tym roku pod koniec marca skończyło się na wymianie sprzęgiełka poprzednio 2 lata temu byl wstawiony nowy po regeneracji i biorąc wszystkie informacje do teraz nie biorąc uwagi ze cos byli przy nim robione problem i tak został ! gdy auto zostanie bez ruchu na noc w garażu i na drugi dzień go odpale to muszę dac gazu do 20 ty s. obrotów aby wzbudzić alternator do ładowania w innym przypadku bez przeprowadzenia tej procedury wyświetli się na desce po pewnym czasie akumulator i brak ładowności ( alternator mimo odpalenia auta nie wzbudza się razem z silnikiem) oczywiście nie zawsze tak jest ale dość często jasli nie przeprowadze tej procedury auto wyssie prąd z aku i zgasnie - procedurę wystarczy przeprowadzić tylko po dłuższym postoju jak na przykład po nocy bo potem w ciągu dnia juz jest ok. wczoraj sprawdzałem ładowanie wynosi 14 - 14.1 więc jest ok przy ostrym obciążeniu bez dodawania gazu ale włączone wszystko co możliwe tempomat podgrzewanie wentylatory klima itd. wynosi w skali 13.2 - 13.3 przy dodaniu gazy rośnie do 13.6 - 13.8 więc uważam że też jest ok a zbliżając się do pytania do was ? nabyłem ostatnio skrzynię aktywną o maxs mocy 500 W i przy podkręcaniu radia na dość wysoki bas - zauważyłem że światła mijania razem z rytmem basu przygasja czego może być to wina z góry dziękuję za odp. pozdrawiam

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Moim zdaniem nadal masz kiepski alternator (13,2-13,3 to jednak słabe ładowanie, tym bardziej że przy zwiększeniu obrotów podnosi się do normalnych wartości). Kolejny krok to prawdopodobnie zbyt cienki kabel zasilający od akumulatora do tej aktywnej skrzyni (która swoją drogą pewnie nie ma tych 500W) - należy zmienić kabel na grubszy, miedziany, ok. 20mm2 przekrój. Dalszy krok to oczyszczenie lub poprawa połączeń z masą w samochodzie, np. kabel z akumulatora - idący do masy samochodu. Generalnie poczytaj o instalacjach elektrycznych i car audio.

  6. #126
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    Zamontowałem inny alternator, zmieniłem akumulator na nowy i nadal to samo...
    Nie mam pojęcia co może być jeszcze przyczyną tak słabego ładowania

    Czy zaślepiając i wyłączając komputerowo EGR istnieje taka możliwość, że podczas podgrywania nowych ustawień zostało coś źle ustawione w ładowaniu?
    Ostatnio edytowane przez Cellencer ; 11-12-2017 o 08:19

  7. #127
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Sprawdź napięcie ładowania na samym alternatorze

  8. #128
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    Na samym alternatorze napięcie ładowania jest takie samo.
    Wymieniłem alternator ze 100A na 140A, w tym momencie problem ze słabym ładowaniem występuję tylko na zimnym silniku. Gdy temperatura wzrośnie do 70 stopni, alternator zaczyna ładować prądem 13.90v na pełnym obciążeniu, 14.10v bez obciążenia.

  9. #129
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 j.9 JTDm 16 v 2008
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cellencer Zobacz post
    Na samym alternatorze napięcie ładowania jest takie samo.
    Wymieniłem alternator ze 100A na 140A, w tym momencie problem ze słabym ładowaniem występuję tylko na zimnym silniku. Gdy temperatura wzrośnie do 70 stopni, alternator zaczyna ładować prądem 13.90v na pełnym obciążeniu, 14.10v bez obciążenia.
    Mam podobne objawy jak kolega, a wręcz takie same, alternator sprawdzony niby sprawny ładuje normalnie, ale mechanik powiedzial mi że mam sprawdzać ładowanie dopiero po osiągnięciu temperatury około 70 stopni, gdyż niby auto dogrzewa silnik o stąd duży pobór prądu i nie daje rady doładować alternator. Prawda to czy szukać dalej przyczyny? Po włożeniu na próbę innego alternatora objawy takie same.

  10. #130
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cellencer Zobacz post
    Na samym alternatorze napięcie ładowania jest takie samo.
    Wymieniłem alternator ze 100A na 140A, w tym momencie problem ze słabym ładowaniem występuję tylko na zimnym silniku. Gdy temperatura wzrośnie do 70 stopni, alternator zaczyna ładować prądem 13.90v na pełnym obciążeniu, 14.10v bez obciążenia.
    Od 3 lat mam ładowanie na takim poziomie (nawet niższe) i faktycznie po rozgrzaniu wzrasta. Wiąże się się to według mnie z elektryczną nagrzewnicą, która dość dużo prądu pewnie pobiera. Przejechałem tak 35 tys km i....się przyzwyczaiłem.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] uszkodzony alternator
    Utworzone przez kostek_ak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 12:28
  2. [156]Alternator 1.6 TS
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 19:44
  3. [146] Alternator
    Utworzone przez andrzej_jj2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 20:16
  4. Alternator ile ma Ah?
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 06:50
  5. [156] Alternator
    Utworzone przez zdrowko w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory