Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 193

Temat: Uszkodzony alternator JTD 1.9 16V

  1. #181
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    cieszę się. ja mam 30min . dziękuje za pomoc , alternator nadal nie ładuje.
    Polepszyć sprawę może wymiana na mocniejszy, jednak w tym wypadku skłaniałbym się do określenia, którego bardzo nie lubię - ten typ tak ma.
    Przy długich trasach to nie byłoby z pewnością tak odczuwalne. Robiąc krótkie odcinki sensowniej jest po prostu tą nagrzewnicę wyłączyć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #182
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    [...] PTC ma tylko dwa stopnie grzania - nie trzy jak kolega pisze
    Grzałka nie ma dwóch stopni grzania a dwie sekcje a to różnica! Nawet w instrukcji samochodu "w części bezpieczniki" masz opisane DWA bezpieczniki 50A(F72) i 30A(F08).

    Grzałka ma dwie sekcje 600W i 300W dzięki temu możemy uzyskać trzy stopnie "siły grzania" 300W/600W/900W
    Aby grzało "lekko" załącza sekcję 300W
    Aby grzało "średnio" załącza sekcję 600W
    Aby grzało "mocno" załącza sekcję 300W + 600W

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Nie wiem skąd masz te informację ale w opisie epera - jest napisane że że body steruje grzałka PTC
    Gdzie tak jest napisane?

    Ja swoje informacje mam głownie ze schematów elektrycznych umieszczonych w eLearn, a dokładniej z opisu wyprowadzeń:

    Opisy > 50 URZĄDZENIA POMOCNICZE > 5040 OBUDOWA I CZĘŚCI SKŁADOWE KLIMATYZACJI

    Panel klimatyzacji manualnej:
    pin 8 - sygnał sterowania nagrzewnicą dodatkową PTC1
    pin 9 - sygnał sterowania nagrzewnicą dodatkową PTC2

    Panel klimatyzacji automatycznej:
    pin 7 - sygnał sterowania nagrzewnicą dodatkową PTC1
    pin 9 - sygnał sterowania nagrzewnicą dodatkową PTC2

    Do tego wiedza (potwierdzona przez khropek, który montował u siebie grzałkę PTC), że fabryczna wiązka od grzałki PTC składa się z dwóch bezpieczników (pod maską) i dwóch przekaźników no i oczywiście przewodów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eMQnFcz.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	62.7 KB
ID:	264156


    Wobec powyższego wiadomo, że "końcowe sterowanie" jest analogowe i można tymi sygnałami wysterować dowolne analogowe urządzenie grzewcze.

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    Mam nagrzewnicę, ale trudno mi uwierzyć że ten typ tak po prostu ma... Jeżdżę tym samochodem od prawie 3 lat, dwie zimy za mną na tych samych krótkich dystansach i nigdy nie było problemu. żadnego zająknięcia mimo mrozów. Do pracy mam tak blisko, że często zimą jak parkowałem pod biurem wskazówka ledwo wstawała ponad 50 stopni... czyli wg tego co mówicie jeździłem z ładowaniem na poziomie 12,5V?

    Tej zimy już trzykrotnie mnie ktoś ratował kablami, mimo że nawet mrozów nie było...
    Po prostu zajeździłeś akumulator, albo alternator stracił sprawność. Podjedź do jakiegoś elektryka co ma cęgowy amperomierz prądu stałego i zobaczcie ile A "wypluwa" z siebie alternator

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Polepszyć sprawę może wymiana na mocniejszy, jednak w tym wypadku skłaniałbym się do określenia, którego bardzo nie lubię - ten typ tak ma.
    Przy długich trasach to nie byłoby z pewnością tak odczuwalne. Robiąc krótkie odcinki sensowniej jest po prostu tą nagrzewnicę wyłączyć.
    Można też odłączyć jedną z sekcji "nagrzewnicy" poprzez wyjęcie bezpiecznika.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 03-12-2019 o 20:07

  3. #183
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Można też odłączyć jedną z sekcji "nagrzewnicy" poprzez wyjęcie bezpiecznika.
    Własnie.. podobno jak jest nagrzewnica to przy akumulatorze powinna być dodatkowa skrzynka z jej bezpiecznikami (domyślam się ze ta co jest widoczna na wiązce na Twoim zdjęciu).
    Wg VIN mam nagrzewnice, ale nic takiego nie widzę. Wiesz gdzie tego szukać pod maską ?
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 04-12-2019 o 10:16

  4. #184
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    Własnie.. podobno jak jest nagrzewnica to przy akumulatorze powinna być dodatkowa skrzynka z jej bezpiecznikami (domyślam się ze ta co jest widoczna na wiązce na Twoim zdjęciu).
    Wg VIN mam nagrzewnice, ale nic takiego nie widzę. Wiesz gdzie tego szukać pod maską ?
    Naprawdę? Nie możesz przeczytać ze zrozumieniem?
    W poprzednim poście masz wszytko podane, nawet numery bezpieczników!

  5. #185
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Naprawdę? Nie możesz przeczytać ze zrozumieniem?
    W poprzednim poście masz wszytko podane, nawet numery bezpieczników!
    racja. sorry to było przed kawą

  6. #186
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    cieszę się. ja mam 30min . dziękuje za pomoc , alternator nadal nie ładuje.
    Jak nie ładuje? Daje z siebie tyle ile ma fabrycznie.
    Policz sobie sumę poboru przez wszystkie włączone odbiorniki i Ci wyjdzie, że alternator fabrycznie nie jest w stanie tyle dać w momencie jak masz włączone PTC.
    Daje ile może, stąd spadek napięcia (zakładam, że przewody masz sprawdzone i ten trzeci altek też). Po osiągnięciu temperatury 60-70 stopni pobór prądu spada i masz jak trzeba.

    Jak na krótkich dystansach to przeszkadza, to pozostaje faktycznie usunąć bezpiecznik.

  7. #187
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    ja mam u siebie nagrzewnice - powiedzcie, czy ona włącza sie zawsze w niskich temperaturach, czy tylko wtedy, gdy mam włączone ogrzewanie? Pytam, bo jezdze na krótkich dystansach i nawet nie włączam ogrzewania przy tych grudniowych temperaturach, a pomimo tego słyszę cykające bezpieczniki, gdy temperatura silnika osiąga ok 70 st C. Zastanawiam się, czy to nie wyłącza sie wtedy nagrzewnica?
    Druga kwestia- - czy nagrzewnica po włączeniu ogrzewania np na 16 st C idzie oda razu pełną parą?

  8. #188
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Z tego co czytałem w elernie to startuje zawsze, ale jest to elementy grzejny PTC, co oznacza że im bardziej jest gorący tym mniej prądu bierze. Jeśli go nie schładzasz mocnym "wiatrem" z wentylatora to szybko spada jego pobór prądu

    Ja właśnie kończę przygotowywać "grzanie zimowe" do mojego klekota
    0,9kW PTC to będzie popierdółka wobec 5kW ze spalonego ON

  9. #189
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Czekam na relację, bo też moje przemyślenia kierują się na dołożenie Webasto
    Pozdrawiam - Brt

  10. #190
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    Czekam na relację, bo też moje przemyślenia kierują się na dołożenie Webasto
    Jako że na razie sonduję temat to nie chcę ładować w ten projekt kasy i robię na razie go po kosztach.

    Relacja z montażu będzie, ale dopiero jak się ciepło zrobi (nie mam ogrzewanego garażu).

    I jak się policzy to Webasto wcale nie wychodzi drogo
    Fakt, przygotowania są dłuższe niż przy grzałce PTC ale efekt końcowy lepszy

    Na dzień dzisiejszy najtaniej jest kupić kompletny używany dogrzewacz Webasto ThermoTop z mazdy 6 do 2007r (jak kupiłem za 150 zł).
    Na razie odpalony na "sucho" wygląda na sprawny, w wolej chwili muszę zbudować "na stole" jakiś obieg wody i zostawić go na jakieś 30-60 minut pracy.

    Jest do dogrzewacz "cyfrowy" pracujący na magistrali W-BUS więc do odpalenia wymaga komputera z programem Webastro ThermoTest + interfejs KKL lub dodatkowego sterownika który wyśle odpowiednie komendy (koszt na allegro 110 zł).
    Bardzo trudno jest kupić kompletny piecyk "analogowy" (uruchamia się po podaniu napięcia +12v na konkretny pin) w cenie poniżej 1000 zł.

    Jeszcze nie podjąłem decyzji czy piecyk będzie u mnie działał jako dogrzewacz czy jako pełnoprawna postojówka.
    Dogrzewacz - działa tylko razem z pracującym silnikiem, potrzebne: kompletny piecyk, dodatkowy sterownik
    Postojówka - może działać na zgaszonym silniku, potrzebne dodatkowo: pompka cieczy, niezależne zasilanie w paliwo, dodatkowy moduł do uruchamiania zdalnego i/lub timer

Podobne wątki

  1. [159] uszkodzony alternator
    Utworzone przez kostek_ak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 12:28
  2. [156]Alternator 1.6 TS
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 19:44
  3. [146] Alternator
    Utworzone przez andrzej_jj2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 20:16
  4. Alternator ile ma Ah?
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 06:50
  5. [156] Alternator
    Utworzone przez zdrowko w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory