Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Problem z Odpalamiem Alfa 159 1.9jtdm 8V 2005r 177tyś

  1. #1
    Mareczek1122
    Gość

    Domyślnie Problem z Odpalamiem Alfa 159 1.9jtdm 8V 2005r 177tyś

    Witam

    Kupiłem 2 Tygodnie temu Alfę 159 1.9jtdm 8V 2005r 177tyś

    Wymieniony kompletny rozrząd wszystkie filtry i oleje, sprawdzone świece na kompie zero błędów akumulator raczej dobry bo kręci dobrze....

    Problem polega na tym gdy samochód stoi jakiś czas tzn więcej niż 8h pojawia się problem z odpalaniem kręci kręci ale ma ciężko zaskoczyć...i to naprawdę dość długo po czym jak odpali dość trochę zadymi po czym wszystko jest ok ponowne odpalenie bez problemu...Świece odpadają bo jest rano ok 15 stopnie poza tym już próbowałem grzać parę razy akumulator raczej też bo kręci.

    Nie wiem co to może być i od czego zacząć lub do kogo się zgłosić jestem z Okolic Tychów Katowic czyli Śląsk z góry wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam Marek

    - - - Updated - - -

    Dodam jeszcze że Alfa nie da DPF został wycięty oraz jest nowa Turbina ale chyba to nie ma znaczenia...Obawiam się że to wtryski ale chciałbym się wcześniej upewnić słyszałem też od kogoś że można założyć jakieś zaworki zwrotne bo nie dochodzi paliwo ale to chyba jakieś brednie...mogę sprawdzić wtryski na Fiat Ecu Scan wersji demonstracyjnej???

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    Kolego ja mam co prawda 150km ale problem ten sam od początku jak nabyłem Alfę. Już się do tego przyzwycaiłem. Wpakowąłem w to trochę kasy i zrobiłem: badanie wtryskiwaczy w BOSCH ( wszystko ok ) + uszczelniania( 550 pln ) , regenaracja rozrusznika ( 400 pln ) , nowy akumulator ( 400 pln ).
    Są dni że jets wszystko OK a są dni ( zwłaszcza jak jest ciepło ) ,że mam dokładnie ten sam problem co TY. Poddałem się nie szukam dalej.
    Ostatnio edytowane przez szyrud1696 ; 14-07-2012 o 13:44
    Szymon

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja tez mam czasem problem z odpaleniem.Moze nie az taki wielki ze musze dlugo i kilkakrotnie krecic ale jest zwlaszcza jak auto stoi 2-3 dni nie odpalane.Czasami tez przy zaplonie temperatura skoczy na 130 * i zaraz opadnie na 50*.Czasami moja alfa zachowuje sie dziwnie

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    U mnie problem z długim kręceniem i nieodpalaniem zniknął po wymianie kolektora ssącego w zatartymi klapami.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    A patrzyliscie jak wyglada przepustnica, EGR i Kolektor ssacy, niewiele roboty żeby to odkrecic
    a moze pomoże, zobaczcie jak to wszystko wyglada czy nie ma czasami centymetr sadzy na tym,
    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szyrud1696
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 159 150 KM SW 2007
    Postów
    130

    Domyślnie

    EGR nowy ( nie regenerowany ) kolektor wyczyszczony. Robiłem to wraz z opisanymi wcześniej innymi rzeczami. Zapalanie mojej nie jest jakoś bardzo uciążliwe ale porównując z innmi dieslami które miałem to jest różnica.
    Szymon

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    A patrzyliscie jak wyglada przepustnica, EGR i Kolektor ssacy, niewiele roboty żeby to odkrecic
    a moze pomoże, zobaczcie jak to wszystko wyglada czy nie ma czasami centymetr sadzy na tym,
    pozdrawiam
    ryki ja wiem ze jestes specjalista ale jakbys sledzil dokladnie to co pisze to wiedzialbys ze przeszedlem etap wymiany kolektora przez regeneracje az do kolektora zaspawanego bez klap wirowych,czyscilem juz 2 razy EGR w ciagu 8 miesiecy bo byla okazja,wymienilem wszystkie swiece zarowe,mam nowy akumulator od lutego ale czasami problem z odpaleniem jest.Moze nie jakis wielki ale jest.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Hej
    sluchaj do specjalisty to mi daleko, ale jezeli problem zdarza sie sporadycznie, nie jest to stałe powtarzające sie zdarzenie, to przyczyn z zabrudzeniem czegokolwiek łączyć nie można, w tym momencie dopatrywalbym sie problemu z układem paliwowym moze gdzieś paliwo ucieka, któryś z wezykow sie zapowietrza, kiedy wymieniles filtr paliwa.
    wydaje mi sie ze trzeba isc w tym kierunku.
    Pozdrowionka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja jeszcze nie wymienialem filtra paliwa

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Z odpalaniem JTDM-ów jest o tyle dziwnie, że samochody sporadycznie eksploatowane (rzadkie jazdy, odpalanie auta co 2-3 dni) mają faktycznie problemy z rozruchem (najczęściej na zimnym silniku). Dlaczego tak jest - tego na razie nikt nie wie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1,9JTDM Problem z ECU (proxy alignment nie akceptuje) kontroli ABS ,VDC,Hill
    Utworzone przez Pawel H w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-09-2022, 20:43
  2. Problem z podcisnieniem Alfa 156 1.9jtdm 140KM
    Utworzone przez Angelus w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 21:05
  3. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 11:24
  4. Problem z radiem w AR 156 2005r.
    Utworzone przez endrio89 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 15:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory