Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Kilka informacji przed zakupem Alfy 159

  1. #1
    alicjag3
    Gość

    Domyślnie Kilka informacji przed zakupem Alfy 159

    Witajcie,


    Dotad jestem posiadacza mini cooper s. Jako, ze potrzebuje drugiego auta na codzień i ze rodzina niedługo się rozwinie, poszukuje jakiegoś kombi.
    Najpierw myślałam o czymś b. Użytecznych w stylu octavii III czy passata b5 fl, ew. Ford s-Mac czy BMW serii 5 z roku ok 2006 ale to już droższy samochód.

    Ostatnio pomyślałam natomiast o Alfie 159 kombi. To na czym mi zależy to:

    Pojemnosc samochodu (bez przesady ale chodzi o coś 2+1, docelowo na chwile ew. 2+2). Jedyna przeszkoda, to ze ma ma 2 metry i potrzebuje dużo miejsca (w wielu autach prawe kolano wbija mu się w deskę rozdzielcza). Tutaj wiem, ze Alfa nie jest za duża w środku...
    Druga sprawa to niezawodność: mini psuje mi się ciagle a naprawy są kosztowne. Pytanie więc czy Alfy 159 rzeczywiście są lepsze niż starsze, czy można taka spokojnie pojeździć do np 250 tys, czy do codziennej pracy i wyjazdów dalszych się nadaje czy może się rozwalac. Druga sprawa to koszty napraw i części - czy jest to auto drogie w utrzymaniu (np porównując do szkody, Ćwiąkalski czy BMW).

    Trzecia sprawa to spalanie: z tego co się orientuje Alfy z dieslami są mocno oszczędne stad myśle o 1.9 150km. Chciałabym zrobić jej chip na okolo 180 km, z tego co widziałam warto tez zdjąć filtr cząstkę stalych (czy nie jest to karalne i czy jest ok dla silnika?). Myśle ze ten silnik jest fajny bo oszczędny a jednak dynamiczny. Czy faktycznie są dobre i wytrzymałe?

    Czy Alfa nadaje się na dłuższe wyprawy? Nie jest za twarda? Czy nie będzie się psula bardziej od np niemieckich aut?

    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Alicja, przede wszystkim cieszę się, że być może będziemy mieli nową użytkowniczkę forum dlatego nie chciałbym być niegrzeczny, ale wątków na ten temat jest na forum mnóstwo, obecnie kilka aktywnych, a więc poczytaj wątki dotyczące pytań o zakup AR 159, ponieważ ich dublowanie, powoduje nic innego, jak dublowanie wpisów

    Dla ułatwieniu, pierwsze lepsze z brzegu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...wierdzcie.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...pie_ar159.html
    Ostatnio edytowane przez janio ; 17-07-2012 o 18:36

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Jak rozmyślasz nad BMW 5 i masz na to fundusze , to nawet nie zastanawiaj się nad Alfa 159 ( fakt że takie bmw będzie prawie 2x droższe niż Alfa z tego samego rocznika )
    Poza tym że 159 jest ładna z zewnątrz , to ciężko w niej znaleźć inne plusy. 1.9 jtd 150km w mieście spali ok 8.5-10L ( zależy jakie korki ) więc trzeba sobie samemu odpowiedzieć czy to jest oszczędne. Jak dla mnie nie jest ani oszczędna , ani jakoś bardzo dynamiczna.
    W porównaniu do mojej poprzedniej Alfy 156 , ta 159 miala byc o klase wyzej , lepsze wykonanie itp itd. Niestety bylo to mocno przesadzone glównie ze strony uzytkowników 159 , ja po zakupie tego auta jestem rozczarowany tym co oferuje a zaleta jest jej wyglad , bo jak sie patrzy na ten przod to troche nadrabia
    Ogolnie jak nie musi to byc Alfa 159 i masz z czego dolozyc , bierz beemke i ciesz sie jazda , osiagami i komfortem, takie moje zdanie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Witaj.
    Jeśli chodzi o pojemność to myślę, że z 2+2 auto sobie spokojnie poradzi. Fakt nie ma tam specjalnie dużo miejsca, ale nie przesadzałbym też w drugą strone. Mój brat radzi sobie w takim układzie w Guiliettcie ;D
    Ja mam 190 cm wzrostu i nie mam problemów z miejscem, mój brat który ma 195 i lubi sobie daleko odsunąć fotel też nie ma problemów. Myślę, że Twój mąż również nie będzie miał problemów z miejscem, co najwyżej osoba, która za nim będzie siedzieć.
    Spalanie nie jest wysokie ani też niskie jak na diesla. Mi w trasie pali ok 6l w średnio pali mi 8,5 ale jest to 70% miasta. Aha, ja raczej lubię dynamicznie jeździć i jeden wtrysk mi niedomaga, więc w normalnych warunkach będzie palił jeszcze mniej, a że planujesz chipa zrobić to tym bardziej
    Za krótko mam swoją alfę, żeby mówić o awaryjności czy też jej braku. Przejechałem ponad 7tys i na razie musiałem wymienić wahacz górny i drążek kierowniczy z prawej strony i jeszce coś mi się tam tłucze(ale winę zwalam na zaliczenie naprawdę konkretnej dziury przy nie małej prędkości). No i jeszcze w/w wtrysk, którym chcę się wkrótce zająć.

    Samochód jest faktycznie trochę twardy, dla minie trochę za bardzo. Jeśli jedziesz po łatanych, nierównych drogach to czuć to i jest wręcz niekomfortowo. Za to na równej drodze zawieszenie wszystko rekompensuje, jest znakomicie

  5. #5
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał _cichyy_ Zobacz post
    Jak rozmyślasz nad BMW 5 i masz na to fundusze , to nawet nie zastanawiaj się nad Alfa 159 ( fakt że takie bmw będzie prawie 2x droższe niż Alfa z tego samego rocznika )
    Poza tym że 159 jest ładna z zewnątrz , to ciężko w niej znaleźć inne plusy. 1.9 jtd 150km w mieście spali ok 8.5-10L ( zależy jakie korki ) więc trzeba sobie samemu odpowiedzieć czy to jest oszczędne. Jak dla mnie nie jest ani oszczędna , ani jakoś bardzo dynamiczna.
    W porównaniu do mojej poprzedniej Alfy 156 , ta 159 miala byc o klase wyzej , lepsze wykonanie itp itd. Niestety bylo to mocno przesadzone glównie ze strony uzytkowników 159 , ja po zakupie tego auta jestem rozczarowany tym co oferuje a zaleta jest jej wyglad , bo jak sie patrzy na ten przod to troche nadrabia
    Ogolnie jak nie musi to byc Alfa 159 i masz z czego dolozyc , bierz beemke i ciesz sie jazda , osiagami i komfortem, takie moje zdanie.
    Pozwolą sobie na kilka wniosków, które wyciągnąłem z tej wypowiedzi:
    1. Za te samą kwotę, kupisz 159 2x młodsze niż BMW.
    2. Diesel 159 pali dużo, zwłaszcza w korkach, jak sądzę, diesel BMW nie, a może nawet wręcz przeciwnie
    3. Alfa 159 miała być o klasę lepsza od 156 i wg użytkowników jest, ale kto by tam wierzył użytkownikom, wiadomo każdy właściciel 159 będzie ją chwalił (no może prawie każdy, chociaż nie słyszałem o obowiązku posiadania Alfy), natomiast użytkownicy BMW, swoje samochody wyłącznie krytykują, a w każdym razie nie chwalą
    4. Alfa 159 wyłącznie wygląda, jazda nią nie daje komfortu, satysfakcji oraz nie grzeszy osiągami, które w przypadku BMW są jemu po prostu dane
    Konkluzja - bierz BMW

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Niebardzo rozumiem Twój post i albo ja cos niewyraznie napisalem , albo Ty srednio zrozumiales moj przekaz... niewazne

    Cena chyba nie podlega dyskusji , bo to dla wszystkich jasne , ze bmw zawsze bedzie drozsze niz Alfa z tego samego rocznika , i albo komus odpowiada ze placi wiecej za np.bmw , lub kupuje mlodsza Alfe w tej samej cenie. Odwieczny jak i dla mnie zbedny temat do dyskusji , co lepsze :np. stare bmw czy nowsza Alfa ( takie samo porownanie moze byc stary mercedes czy nowszy opel , zeby nie bylo ze sie uczepilem bmw )

    O spalaniu rowniez napisalem ile srednio spali i ocena czy to auto oszczedne czy nie , tez niech sobie kazdy oceni . Dla mnie spalanie 1.9 jtd w Alfie 159 nie jest zadna rewelacja , w porownaniu jak jezdzi auto z takim silnikiem. A duzo jest to dla mnie w tym samochodzie dlatego ze AR 156 z 1.9jtd 16V lepjej jezdzi i mniej pali , dlatego w mojej opini spalanie nie jest zaleta tego auta.

    No i tu jest ten problem , ja nie bede chwalil 159 , bo mi najnormalniej w swiecie nie odpowiada mi ogól tego auta i napewno drugi raz AR 159 bym nie kupil , ze starszego 156 FL bylem bardziej zadowolony niz z obecnej 159 , i nie mam zamiaru pisac ze 159 jest super tylko dlatego ze obecnie taka mam.
    Takze odczucia z jazdy kazdy z nas ma inne , dla mnie 159 jest sztywne i malo komfortowe - i to pisze , a dla kogos innego Matiz moze byc komfortowy , wiec taka dyskusja tez jest bez sensu , kazdy ma swoje zdanie i niech je napisze , a autorka tematu niech sama wyciagnie wnioski.

  7. #7
    alicjag3
    Gość

    Domyślnie

    Ok, w takim razie liczę na kolejne opinie.


    Cytat Napisał _cichyy_ Zobacz post
    Niebardzo rozumiem Twój post i albo ja cos niewyraznie napisalem , albo Ty srednio zrozumiales moj przekaz... niewazne

    Cena chyba nie podlega dyskusji , bo to dla wszystkich jasne , ze bmw zawsze bedzie drozsze niz Alfa z tego samego rocznika , i albo komus odpowiada ze placi wiecej za np.bmw , lub kupuje mlodsza Alfe w tej samej cenie. Odwieczny jak i dla mnie zbedny temat do dyskusji , co lepsze :np. stare bmw czy nowsza Alfa ( takie samo porownanie moze byc stary mercedes czy nowszy opel , zeby nie bylo ze sie uczepilem bmw )

    O spalaniu rowniez napisalem ile srednio spali i ocena czy to auto oszczedne czy nie , tez niech sobie kazdy oceni . Dla mnie spalanie 1.9 jtd w Alfie 159 nie jest zadna rewelacja , w porownaniu jak jezdzi auto z takim silnikiem. A duzo jest to dla mnie w tym samochodzie dlatego ze AR 156 z 1.9jtd 16V lepjej jezdzi i mniej pali , dlatego w mojej opini spalanie nie jest zaleta tego auta.

    No i tu jest ten problem , ja nie bede chwalil 159 , bo mi najnormalniej w swiecie nie odpowiada mi ogól tego auta i napewno drugi raz AR 159 bym nie kupil , ze starszego 156 FL bylem bardziej zadowolony niz z obecnej 159 , i nie mam zamiaru pisac ze 159 jest super tylko dlatego ze obecnie taka mam.
    Takze odczucia z jazdy kazdy z nas ma inne , dla mnie 159 jest sztywne i malo komfortowe - i to pisze , a dla kogos innego Matiz moze byc komfortowy , wiec taka dyskusja tez jest bez sensu , kazdy ma swoje zdanie i niech je napisze , a autorka tematu niech sama wyciagnie wnioski.

  8. #8
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał _cichyy_ Zobacz post
    Niebardzo rozumiem Twój post i albo ja cos niewyraznie napisalem , albo Ty srednio zrozumiales moj przekaz... niewazne.
    Nie pisałem o Twojej ocenie, ale o argumentach, dla lepszego zrozumienia wypunktowałem je Przy okazji, nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy jeżdżą samochodami, których, ich ocena sprowadza się do stwierdzenia "nigdy więcej, bym sobie go nie kupił", przepraszam, ale to chyba jakaś forma masochizmu

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał _cichyy_ Zobacz post
    Poza tym że 159 jest ładna z zewnątrz , to ciężko w niej znaleźć inne plusy.
    fakt, same minusy, dosłownie nie ma za co tego auta pochwalić... Ogólnie to szkoda się nad tym modelem rozwodzić, bo zdecydowanie lepszy "pasek w tedeiku"
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    Nie pisałem o Twojej ocenie, ale o argumentach, dla lepszego zrozumienia wypunktowałem je Przy okazji, nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy jeżdżą samochodami, których, ich ocena sprowadza się do stwierdzenia "nigdy więcej, bym sobie go nie kupił", przepraszam, ale to chyba jakaś forma masochizmu
    Widzisz Alfy 156 miałem 4 sztuki , odpowiadało mi to auto i tylko zmieniałem między sedan/kombi i silnikami, więc o Alfie miałem dobre zdanie i chciałem nowszą 159.
    Co więcej , przed zakupem 159 miałem okazje pojeździc taką z silniikem 2.4 i automatem i ogólne wrażenia były całkiem spoko , co jest kolejnym przykładem że ocenić auto można dokładnie wtedy jak się nim troche pojeździ , a nie zrobi jaką jazdę próbną.
    Przecież nikt mi nie kazał kupić 159 , sam zawsze chciałem taką mieć , głównie z tego względu , że wizualnie bardzo mi się to auto podoba i o Alfie miałem pozytywne wrażenia po moich AR 156 . No i mam, ale na chłodno w mojej ocenie już 159 nie jest taka fajna , jak myślałem że będzie i z tego powodu zapewne dłużej znajomości z nią miał nie będę


    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    fakt, same minusy, dosłownie nie ma za co tego auta pochwalić... Ogólnie to szkoda się nad tym modelem rozwodzić, bo zdecydowanie lepszy "pasek w tedeiku"
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Zwolennikiem "paska w tedeiku" akurat nie jestem , ale chętnie bym zamienił AR 159 na starsze 530d.

    Nic tylko się cieszyć że tak dużo osób jest zadwolonych z AR 159 , a ja jeden co narzeka Na szczęście nie każdy musi lubić to samo , bo świat byłby nudny.
    Ostatnio edytowane przez _cichyy_ ; 17-07-2012 o 21:08

Podobne wątki

  1. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43
  2. kilka pytan przed zakupem 147 jtd
    Utworzone przez nethan w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 06:35
  3. Kilka wątpliwości przed zakupem 156-tki
    Utworzone przez RobertWroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 07:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory