Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Padł komputer alfa 159 2,4 jtdm albo zwarcie

  1. #1
    księżniczka
    Gość

    Domyślnie Padł komputer alfa 159 2,4 jtdm albo zwarcie

    Witam,
    Mam problem z elektryką w moim samochodzie, jak w temacie jest to alfa 159 2,4 jTDM 2006r.. Padł komputer lub nastąpiło zwarcie w instalacji. Objawy jakie mam to niedziałające liczniki, pali się kontrolka od hamulca ręcznego, abs i systemu antypoślizgowego, przy okazji także nie działa wskaźnik temperatury płynu. Inne objawy to problem z wyciągnięciem kluczyka, po wyłączeniu silnika nie chce oddać kluczyka, trzeba nadusić jeszcze raz start bez hamulca i po paru próbach oddaje.PO zdiagnozowaniu pod komputerem okazuje się że brak komunikacji w szynie CAN. Co ciekawe 2 razy zdarzyło mi się, że wszystko było OK i wszystko działa. Co ciekawe przy zablokowanym kompie gorzej działa radio jak sie zrobi głośniej to głośniki pierdzą. Raz komputer zadziałał, jak mocno hamowałem, włączył się na chwilę i później się wyłączył. Komputer pokazał błąd check engine, uszkodzony hill holder i VDC. Oddałem go nawet do serwisu ale jakos panowie nie mają zbytnio czasu - mówią, że to żmudna praca sprawdzanie kabel po kabelku. Trochę się martwię bo za 2 tygodnie wyjeżdżam na wakacje, a tu nic nie działa. Myślałem o możliwości podmiany komputera na inny i sprawdzenia, czy przypadkiem nie padł kompletnie. Może ktoś ma podobną belę i mógłby się ze mną spotkać i zrobić chwilową podmiankę kompa. Jestem z Poznania. Jesli pomysł jest głupi to się nie śmiejcie - może macie jakieś inne pomysły co mógłbym zrobić. Pozdrawiam Tomek

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Po pierwsze immo będzie blokować , że nie odpalisz auta , a po drugie jeśli istnieje możliwość zwarcia w instalacji znajdź "jelenia", który da na próbę swój sterownik...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Zacznij kolego od sprawdzenia akumlatora a jak będzie za słaby to podepnij nowy odczekaj pare minut. Później na spokojnie pousuwaj wszystkie błędy.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał księżniczka Zobacz post
    Oddałem go nawet do serwisu ale jakos panowie nie mają zbytnio czasu - mówią, że to żmudna praca sprawdzanie kabel po kabelku.
    Hmm... Są od tego jak doopa od sr*nia... Co do podmianki, to jak Julo napisał, może być ciężko..

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  5. #5
    arek_49
    Gość

    Domyślnie

    Mysle,ze moglbym ci pomoc. Jestem z okolic Leszna. Skontaktuj sie ze mna: 792-629-333

  6. #6
    księżniczka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek_49 Zobacz post
    Mysle,ze moglbym ci pomoc. Jestem z okolic Leszna. Skontaktuj sie ze mna: 792-629-333
    Dzięki jutro zadzwonię.
    Jeśli chodzi o akumulator to pierwsze co zrobiłem i kupiłem nowy ale nie pomogło. Co do podmiany kompa to jasne nikt nie chce ryzykować, więc najlepiej byłoby podpiąć mojego kompa u kogoś. Jak jest zepsuty to też nie będzie działać.
    Pozdro.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał księżniczka Zobacz post
    Dzięki jutro zadzwonię.
    Jeśli chodzi o akumulator to pierwsze co zrobiłem i kupiłem nowy ale nie pomogło. Co do podmiany kompa to jasne nikt nie chce ryzykować, więc najlepiej byłoby podpiąć mojego kompa u kogoś. Jak jest zepsuty to też nie będzie działać.
    Pozdro.
    To teraz sprawdź:
    - połączenia kabla masowego od aku do nadwozia
    - połączenia kabla masowego od centralki wtrysku
    - bezpieczeniki przy akumulatorze - takie wielkie klocki, przykręcane od góry przy klemie +.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    księżniczka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    To teraz sprawdź:
    - połączenia kabla masowego od aku do nadwozia
    - połączenia kabla masowego od centralki wtrysku
    - bezpieczeniki przy akumulatorze - takie wielkie klocki, przykręcane od góry przy klemie +.
    Wsyztsko sprawdziłem i jest OK. W puszcze z bezpiecznikami są jeszcze przekaźniki, czy one tez mogłyby powodować taką awarię, czy poprostu coś by nie działało?.
    Pozdro

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał księżniczka Zobacz post
    Wsyztsko sprawdziłem i jest OK. W puszcze z bezpiecznikami są jeszcze przekaźniki, czy one tez mogłyby powodować taką awarię, czy poprostu coś by nie działało?.
    Pozdro
    ciężka sprawa, ja bym wyciągnął najpierw wszystkie bezpieczniki i przekaźniki, centralki body komputera itp. oprócz tych od sterownika silnika i może coś by się wyjaśniło. Jak problem ustąpi to po kolei wkładasz i patrzysz. Jak nie ustąpi to wiesz gdzie szukać.
    Sprawdź miernikiem pobór prądu na aku oraz czy linia can (musisz sprawdzić nr pinu) nie ma gdzieś przebicia do masy lub + bo zastanawiający jest całkowity brak komunikacji - jakby ECU padło to z innym urządzeniem powinieneś się spokojnie połączyć.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Gdyby ktoś w przyszłości miał z tym problem to jest to spowodowane tylko i wyłącznie zaśniedzeniem niebieskiej wtyczki w centralce bezpiecznikowej wewnątrz samochodu po stronie kierowcy. Po otwarciu klapki z bezpieczników w pionie gdzie wchodzi od góry najpierw jeden gruby kabel później poniżej dwa grube kable a poniżej jest owa niebieska wtyczka. Wtyczka gdy zaśniedzieje traci styk i daje objawy które podaje autor wątku. Należy zarówno wtyczkę jak i gniazdo dokładnie przeczyścić. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Alfa Romeo 159 JTDM-Zwarcie,Nie zapala, Pomocy
    Utworzone przez GrzechoDziki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-05-2016, 20:01
  2. [159] Problem z Alfa 159 1.9 Jtdm 8v PADŁ SIlnik
    Utworzone przez 19luka91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 12:41
  3. Problem z Alfa 159 1.9 Jtdm 8v PADŁ SIlnik
    Utworzone przez 19luka91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 20:28
  4. Błąd PO606-Komputer padł?
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 18:01
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory