Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: maglownica - regeneracja

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Kolego na allegro ktoś sprzedaje nówkę i to komplet za 1750zł Może się zainteresujesz???
    http://allegro.pl/przekladnia-kierow...265820015.html

    Pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Niestety ale mnie też dopadła cieknąca maglownica. Leci z prawej strony coraz mocniej. Musze co tydzień płynu dolewać. Co zrobić dalej? Dać moją do regeneracji za 400zl? Kupić uzywke? Ma ktoś jakieś doświadczenie z regenerowaną maglownicą??

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    mam regenerowana i działa...nie wiem co wiecej napisac...

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Niestety ale mnie też dopadła cieknąca maglownica. Leci z prawej strony coraz mocniej. Musze co tydzień płynu dolewać. Co zrobić dalej? Dać moją do regeneracji za 400zl? Kupić uzywke? Ma ktoś jakieś doświadczenie z regenerowaną maglownicą??
    Używka to tradycyjnie loteria. 400 PLN za regenerację w zestawieniu z ceną nowej (nawet fabrycznie regenerowanej) to nie jest duża kwota, więc jeśli to sprawdzone miejsce, to ja bym się nie zastanawiał...

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jeździłem jakieś pół roku z cieknącą maglownicą. Musiałem dolewać 2-3 setki oleju na 1000km. Ostatnio zaczęło coś pukać w zawieszeniu z prawej strony. Zdjąłem koło żeby zobaczyć co tam się dzieje. Myślałem, że górny wahacz. Nigdzie nie mogłem znaleźć luzu. Zdjąłem osłony przeciwpyłowe z maglownicy. Znalazłem. Zrobił się luz na drążkach ok 1.2-2mm. Zapadła długo odwlekana decyzja o kupnie nowej maglownicy. Używka to loteria więc postanowiłem skorzystać z oferty firmy AUTO REGE. Niby nowa listwa, nowe drążki, nowe osłony..

    http://allegro.pl/przekladnia-alfa-r...357635553.html

    Jutro powinienem dostać paczkę od nich. Zrobię parę fotek i opiszę jak nowy magiel wygląda i czy będzie działać bo nie ma takiego info na forum.

    Moja maglownica padła przez to, że pojawiła się rdza na listwie która uszkodziła uszczelnienie. Jeśli u was nie cieknie to radzę zdjąc osłony gumowe, obejrzeć listwę. Jeśli nie jest idealnie gładka to przeszlifować ją papierem 800-1000. Nasmarować żeby nie rdzewiała i złożyć wszystko do kupy. Robota na godzine max. Chyba że macie wolne 700zł to kupicie sobie nową hehe. A mogłem to 700zł wpakować w AR75 np w malowanie a tu czarna 9tka fochy stroi. A jeszcze by rozrząd chciała nowy
    Ostatnio edytowane przez stuntmachine ; 15-08-2016 o 11:35

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Zamontowałem dzisiaj przekładnie z Auto Rege. 3 godziny mi zeszło. Z kanału u kumpla. W warsztacie chcieli 350 zł za wymianę, ale jak przyszedł jakiś knap praktykant oceniać czy będzie ciężko to stwierdziłem, że jak się mają uczyć na mojej 159 to lepiej sam to wymienię... Magiel da się wyjąć bokiem. Nie trzeba odkręcać sanek. Wyszła bez większych komplikacji. Przestało stukać z prawej strony. Przed zamontowaniem przewodów przelałem ok 2.5 litra oleju przez układ żeby go przepłukać.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9JTDM 150KM Carbonio Black
    Postów
    52

    Domyślnie

    Maglownica, gdzie w Warszawie tanio wymienić? jakie koszty? Jaką firmę polecacie z Allegro, bo regenerowanych jest zatrzęsienie. Może jakaś firma lokalna co zrobi to na miejscu bez wysyłki kurierem starej. Mile widziane opinie tych co wymienili.
    Pozdrawiam - Piotr.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Mogę z czystym sumieniem polecić Autovolante.
    Jestem kilka miesięcy po wymianie. Wszystko ładnie działa, żadnych problemów.

    Brałem z wymienioną na nową listwą (co jest rzadkością wśród regenerowanych przekładni).

    https://autovolante.pl

    Można zamówić za kaucją i odesłać starą.

    Z doświadczeń innych, jeśli ktoś nie chce robić dwa albo trzy razy, to lepiej raz wydać na porządną.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 10-04-2019 o 18:30
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. maglownica
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 12:56
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 19:19
  3. [159] Maglownica-regeneracja
    Utworzone przez CezarCLK w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 22:00
  4. maglownica jts
    Utworzone przez norek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 22:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory