Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: maglownica - regeneracja

  1. #1
    idz007
    Gość

    Domyślnie maglownica - regeneracja

    Witam

    Raczej padła maglownica ?
    wymieniłem profilaktycznie zbiorniczek ale to nie to podczas manewrów na parkingu z min9malnymi prędkościami nasiliły się odgłosy skrzypiącej wersalki lub starej szafy u babci - dzisiaj wszedłem do kanału, mój syn kręcił kierą i odgłosy ewidentne z maglownicy.

    Moje pytanie czy ktoś poleci mi serwis godny polecenia który zajmuje się regeneracją. chodzi mi o demontaż, regeneracja i montaż kompleksowo.
    Mieszkam w Zamościu więc najlepiej Lublin, całe woj.lubelskie ale niekoniecznie.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Nemrak
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM - 8V, 2007
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam.
    Nie jestem z twoich okolic i warsztatu tez nie polecę. Jestem z Żor. Ja kupiłem nowa kpl. z łącznikami itd. oczywiście zapłaciłem swoje. Wymieniłem bo mi się rozcięła a wcześniejszej tak jak u ciebie skrzeczała strzelała. Myślałem nad regeneracja ale podobnie jak ty nie miałem warsztatu pod ręką. Od samego początku zastanawiała mnie jedna rzecz co ja zrobię jak mi ta zregenerowana znowu się zepsuje ( jest tylko rok gwarancji + wysyłka i kolejny montaż czas oczekiwania, nowa 2 lata. Tak jak mówiłem kupiłem nowa która zepsuła się po jednym miesiącu ale jako ze kupiłem naprawili jaw pierwszej kolejności. Co chciałem powiedzieć różnica w wydatku na początku jest dużo bo ponad 2x więcej niż zregenerowana. Tak jak mowie na samym początku... A tak w ogóle niektórzy regenerują i jeżdżą chwalą im. Ja miałem pecha i może go przeczułem drugi raz też bym tak zrobił. Pozdrawiam

  3. #3
    orlus
    Gość

    Domyślnie zamość też robi maglownice

    Cytat Napisał idz007 Zobacz post
    Witam

    Raczej padła maglownica ?
    wymieniłem profilaktycznie zbiorniczek ale to nie to podczas manewrów na parkingu z min9malnymi prędkościami nasiliły się odgłosy skrzypiącej wersalki lub starej szafy u babci - dzisiaj wszedłem do kanału, mój syn kręcił kierą i odgłosy ewidentne z maglownicy.

    Moje pytanie czy ktoś poleci mi serwis godny polecenia który zajmuje się regeneracją. chodzi mi o demontaż, regeneracja i montaż kompleksowo.
    Mieszkam w Zamościu więc najlepiej Lublin, całe woj.lubelskie ale niekoniecznie.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    W Zamościu na ul.Dzieci zamojszczyzny 37 u "Michalskiego"zajmują się regeneracją maglownic i robią to bardzo dobrze.mogę podać tel.515 515 007.pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Ja robiłem w Vectrze C w Ciecierzynie k.Lublina. Polecam ten warsztat.
    http://www.tencar.com.pl/
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SebaStol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź/Almelo
    Auto
    159 SW 1.9 jtdm 16V 150 KM
    Postów
    317

    Domyślnie

    Jak to jest z maglownicami w 159, bo byłem w Łodzi na ulicy Dunikowskiego i stwierdzili, że w 159 maglownice są nierozbieralne i nieregenerowalne? U mnie też skrzypi z lewej strony i też muszę to zrobić, a w Łodzi jest kilka miejsc, gdzie to robią i które wybrać, żeby zrobili profesjonalnie?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    witam! a ja sie pochwale, w swoim poprzednim autku (vectra b) maglownice regenerowalem sam i to calkiem sam. Zakupilem na alledrogo zstaw uszczelnien za 100zl i dokonalem wymiany roboty na dwa popoludnia i gotowe. W vectrze jest problem z wyjeciem magla bo trzeba do tego odkrecic cale "sanki" ale jest to do zrobienia majac do dyspozycji kanal i zestaw nasadek z grzechotka i przedluzkami. Ztego co zaobserwowalem w 159 magiel jest troche bardziej odsloniety wiec bedzie mniej klopotow z jego wyjeciem. Nie wiem do konca co w nich siada ale wydaje mi sie ze jak mozna kupic jakies zestawy regeneracyjne to mozna to zrobic samemu bez wiekrzych klopotow. Dodam tylko ze budowa wiekrzosci maglownic jest bardzo podobna i wszystkie mozna rozebrac i zregenerowac! jak ktos bedzie zainteresowany to podesle linka jak to robia koledzy z vectraclubu

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Witam.
    Cieknie mi maglownica... zadzwoniłem do warsztatu i mi powiedzieli, że regeneracja nie wchodzi w grę bo tego się nie da naprawić.
    Prawda to?

    Jeśli nie, to gdzie polecicie zakład od maglownic we Wrocławiu i okolicach?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Witam.
    Cieknie mi maglownica... zadzwoniłem do warsztatu i mi powiedzieli, że regeneracja nie wchodzi w grę bo tego się nie da naprawić.
    Prawda to?

    Jeśli nie, to gdzie polecicie zakład od maglownic we Wrocławiu i okolicach?
    Albo się nie znają i sami nie wiedzą jak to zrobić.... albo jakieś fizyczne uszkodzenie.
    Maglownice daj do regeneracji dobrze polecanemu zakładowi. Bo później wyjmowanie i wkładanie ponowne ( w przypadku reklamacji ) to dodatkowe koszty i wkur... się ( kumpla doświadczenia ).
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SebaStol
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź/Almelo
    Auto
    159 SW 1.9 jtdm 16V 150 KM
    Postów
    317

    Domyślnie

    Temat skrzypienia jest rozwiązany w wątku o skrzypiącym zawieszeniu wraz ze zdjęciami sprawcy skrzypienia
    Jeżeli jedynym objawem jest dźwięk starej wersalki (żadnych wycieków, wycia, piszczenia czy skokowego działania) to sprawcą jest drążek kierowniczy.
    Ja tak miałem i pomogło. Cisza

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    SebaStol, rozumiem że miałeś takie charakterystyczne gumowanie na kierownicy. Niektórzy nazywają to skrzypieniem, darciem, tarciem itp. O to chodzi ?

Podobne wątki

  1. maglownica
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 12:56
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 19:19
  3. [159] Maglownica-regeneracja
    Utworzone przez CezarCLK w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 22:00
  4. maglownica jts
    Utworzone przez norek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 22:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory