Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Tryb awaryjny - spadek mocy - wskaznik paliwa

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kmaro
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150 KM
    Postów
    48

    Domyślnie Tryb awaryjny - spadek mocy - wskaznik paliwa

    Witam,

    Problemów ciąg dalszy... Jadę dziś autostrada, nagle silnik przeszedł w tryb awaryjny, zaswiecila się kontrolka paliwa, chwilami skacze do góry i w dol albo świeci na pomarańczowo jak by nie było paliwa. Nie mam mocy z turbo, szarpie na 2 i 3 jak dodaje gazu. Jakieś sugestie? Jestem w trasie nie mam gdzie podpiać pod kompa....

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Jakiś armagedon. Na trasie kiepsko coś zdziałać. Brzmi to jak klapy kolektora i EGR a z tym paliwem to nie tylko u ciebie szaleje wskaźnik paliwa.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kmaro
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150 KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Problem rozwiązany Okazało się, że wystarczyło dogiąć styki na wtryskiwaczu. W serwisie w którym robiłem kilka mechanicznych rzeczy zdiagnozowali mi usterkę na 3 wtryskiwaczu i chcieli już wysyłać wszystkie do sprawdzenia a zaraz potem do regeneracji... O kosztach tego nie wspomnę. Na szczęście zadzwoniłem do Tomka, który problem rozwiązał w 2 minuty Wracając szczęśliwy do domu podjechałem do serwisu gdzie tak ładnie mi zdiagnozowali usterkę i kolokwialnie mówiąc ich zjebałem za tą fuszerkę. Pracownik stwierdził, że faktycznie nie sprawdzali w żaden inny sposób wtryskiwaczy jak podpięcie pod kompa i próba przelewowa. Co też jest dziwne bo Tomek błędów na tym wtryskiwaczu nie znalazł, wartości są cytuje "jak w nowym aucie".

    Dzięki raz jeszcze Tomek

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    kolejny raz wychodzi na to ze Tomek gora

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    139

    Domyślnie

    kmaro mam pytanko doginałeś te styki bezpośrednio na wtryskiwaczu , czy na kostce do niego podpiętej? Bo słyszałem że właśnie te styki lubią się upalić (zwłaszcza te z żółtymi oprawkami) na 3 wtryskiwaczu

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kmaro
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150 KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Robił to Artur, mechanik Tomka. Z tego co dojrzałem to robił to na kostce. Jak tu się pojawi to pewnie opisze problem.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam

    Miałem identyczny problem. Brak mocy wskazówka od paliwa latała w całym zakresie skali.
    Po podpięciu do kompa błąd wtryskiwacza 3 cylindra.
    W tym momencie panika.
    Na szczęście wystarczyło dogiąć we wtyczce kabla - polecam igłę.
    I po sprawie.
    A jeszcze trza było wyczyścić błędy.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmaro Zobacz post
    Problem rozwiązany Okazało się, że wystarczyło dogiąć styki na wtryskiwaczu. W serwisie w którym robiłem kilka mechanicznych rzeczy zdiagnozowali mi usterkę na 3 wtryskiwaczu i chcieli już wysyłać wszystkie do sprawdzenia a zaraz potem do regeneracji... O kosztach tego nie wspomnę. Na szczęście zadzwoniłem do Tomka, który problem rozwiązał w 2 minuty Wracając szczęśliwy do domu podjechałem do serwisu gdzie tak ładnie mi zdiagnozowali usterkę i kolokwialnie mówiąc ich zjebałem za tą fuszerkę. Pracownik stwierdził, że faktycznie nie sprawdzali w żaden inny sposób wtryskiwaczy jak podpięcie pod kompa i próba przelewowa. Co też jest dziwne bo Tomek błędów na tym wtryskiwaczu nie znalazł, wartości są cytuje "jak w nowym aucie".

    Dzięki raz jeszcze Tomek

    Pozdrawiam
    Własnie dzisiaj miałem tą samą sytuację po próbie przelewowej w serwisie Boscha
    tryb awaryjny - spadek mocy - wskaźnik paliwa, a silnik chodził jak w ciągniku. Użyłem szukajki i po godzinie problem był rozwiązany. Luźna wtyczka na 4 wtrysku. Od razu poprawiłem wszystkie blaszki. Obroty się ustabilizowały jak nigdy wcześniej. Forum jest bezcenne
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kmaro
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150 KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Na sąsiednim forum alfy znalazłem linka do tego jak naprawić te wtyczki. http://www.vectra-c.com/forum/showth...597#post862597 Zestaw naprawczy można kupić na allegro. Na razie, odpukać, silnik chodzi bardzo ładnie więc nic nie grzebie.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Problem pojawił się po raz kolejny-Tryb awaryjny - wskaźnik paliwa - brak mocy . Za pierwszym razem po podgięciu styków we wtyczce było ok. Dwa dni później znowu powtórzyła się ta sama sytuacja i znowu podgięcie styków i znowu ok. Dzisiaj rano po odpaleniu obroty silnika bardzo skakały i po dwóch minutach ustabilizowały się. Czy ktoś z Was wymieniał wtyczki wtrysków ?
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

Podobne wątki

  1. [159] tryb awaryjny
    Utworzone przez kazur22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2019, 10:00
  2. selespeed tryb awaryjny
    Utworzone przez A~~Zdislaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 13:09
  3. selespeed tryb awaryjny 2
    Utworzone przez A~~Zdislaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 18:43
  4. Pilny problem brak mocy, tryb awaryjny
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 17:07
  5. [159] Tryb awaryjny max 3k rpm
    Utworzone przez powerride w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 12:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory