[159] Test Kompresji Cylindrów

  • Autor wątku Autor wątku Mareczek1122
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
M

Mareczek1122

Guest
Czy przeprowadzono test kompresji cylindrów, inaczej zwany sprawdzeniem ciśnienia sprężania. Nie wolno stosować testu olejowego lub sprężonego powietrza poprzez wykręcanie wtryskiwaczy lub świec żarowych oraz poprzez wprowadzanie różnych sond itp. Metody te są niedopuszczalne w silnikach CR, ponieważ wymagają demontażu elementów. Jedyne sposoby pomiaru, jakie należy zastosować, to:
a) metoda spadku prądu rozrusznika lub akumulatora ze szczypcami prądowymi i oscyloskopem, pokazana tutaj;
[FONT=arial, sans-serif]b) z użyciem czujnika obrotowego wału korbowego - metoda w ogóle nie wymagająca jakiegokolwiek "uzbrajania stanowiska", ponieważ odczytuje się obroty na funkcjonującym czujniku. Należy tylko znaleźć odpowiedni czytnik zewnętrzny i podłączyć do złącza 16-pinowego EOBD. Oczywiście, skaner musi być zdolny zrealizować ten niezwykle prosty test.[/FONT]

[FONT=arial, sans-serif]Czy zgadacie się z tym???i czy jest możliwość przeprowadzenia testu programem FES???[/FONT]
 
Hmm... Chyba jednak można. Bo czym byłby 'dummy injector'?

dummy.JPG
 
Swojego czasu szukalem "cisnieniomierza"
na 9mm ale ciezka sorawa
chyba ze sa jakies alt metody?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 
Czy nikt nie wie czy można sprawdzić kompresje cylidrów poprzez FES a dokładniej:

z użyciem czujnika obrotowego wału korbowego - metoda w ogóle nie wymagająca jakiegokolwiek "uzbrajania stanowiska", ponieważ odczytuje się obroty na funkcjonującym czujniku. Należy tylko znaleźć odpowiedni czytnik zewnętrzny i podłączyć do złącza 16-pinowego EOBD. Oczywiście, skaner musi być zdolny zrealizować ten niezwykle prosty test.

???????
 
[TABLE="width: 90%"]
[TR]
[TD] według informacji serwisowych można wykonać testy poprzez wymontowanie wtryskiwacza lub świecy:

test.jpg

- Rozłaczyć złacza elektryczne centralki sterowania silnikiem


- Zamontować narzędzia na przyrządzie dla próby ciśnienia.

[TABLE="class: contents_table"]
[TR]
[TD="class: header_table"] Narzędzie
[/TD]
[TD="class: header_table"] Nazwa
[/TD]
[TD="class: header_table"] Funkcja
[/TD]
[TD="class: header_table"] Obowiązuje
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: body_table"] 1870793001
[/TD]
[TD="class: body_table"] Raccordo
[/TD]
[TD="class: body_table"] [/TD]
[TD="class: body_table"] 1.9 JTD 16V
2.4 JTD 20V
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: contents_table"]
[TR]
[TD="class: header_table"] Narzędzie
[/TD]
[TD="class: header_table"] Nazwa
[/TD]
[TD="class: header_table"] Funkcja
[/TD]
[TD="class: header_table"] Obowiązuje
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: body_table"] 1870897400
[/TD]
[TD="class: body_table"] Falso iniettore
[/TD]
[TD="class: body_table"] Verifica compressione cilindri
[/TD]
[TD="class: body_table"] 1.9 JTD 16V
2.4 JTD 20V
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
1. Umieścić przyrząd dla próby w gnieździe elektrowtryskiwacza.
2. Zablokować przyrząd próbny obejmą.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: gruppofase"]
[TR]
[TD] - Za pomocą rozrusznika wykonać kilka obrotów silnikiem przytrzymując naciśnięty pedał przyspieszenia i pedał sprzęgła.

[TABLE="class: nota"]
[TR]
[TD]
[/TD]
[TD]
Upewnić się, czy nie ma przedmuchów na złączce przyrządu dla próby.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
- Powtórzyć próbę w pozostałych cylindrach zwracając uwagę, aby za każdym razem wyzerować przyrząd.
- Sprawdzić, czy wartości ciśnienia zmierzone w cylindrach nie wykazują nadmiernych różnic.
- Podłączyć złącza elektryczne do centralki sterowania silnikiem.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="class: nav"]
[/TABLE]
 
FESem nie sprawdzisz kompresji. Informacja serwisowa podaje jak się to robi.
 
Tak mysle ze cos w tym jest bo komp za pomoca tego czujnika robi korekty na wtryskach ale FES tobza wolny raczej do tego

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 
Przepraszam, że odgrzewam - jakie są prawidłowe wartości ciśnień na cylindrach? (wiem, że muszą być równe) Jeśli jest w ePerze to proszę o "link" do tych danych. Dziękuję
 
Witam metoda z oscyloskopem bardzo ciekawa ale raczej na szybka diagnoze, dokladniej tylko manometr.
Cisnienie nominalne to 24-32 bar z max roznica 1.5 bar.
Pozdrawiam


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 
Witam metoda z oscyloskopem bardzo ciekawa ale raczej na szybka diagnoze, dokladniej tylko manometr.
Cisnienie nominalne to 24-32 bar z max roznica 1.5 bar.
Pozdrawiam


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

skąd te dane posiadasz, tak z ciekawości pytam? szukam w necie i poza Twoim wpisem nic nie znajduje, a w serwisie twierdzą, ze te dane sa tajne/poufne, rozwalili mnie tym tekstem :confused:
 
Witam metoda z oscyloskopem bardzo ciekawa ale raczej na szybka diagnoze, dokladniej tylko manometr.
Cisnienie nominalne to 24-32 bar z max roznica 1.5 bar.
Pozdrawiam


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

pomiar wykazał 32/30/30/32/30

wychodzi na to, że jest zajedwabiście , jednak za duża różnica?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra