Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM
    Postów
    14

    Domyślnie Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.

    Witam wszystkich.

    Pojawił się dziś u mnie problem ze wspomaganiem.
    Mianowicie- odpaliłem belle i chciałem ruszyć ale nie moglem skręcić kierownicy ( chodziła ciężko i dodam ze Alfa zapaliła jak co dzień bez problemu).
    Podniosłem maskę a tam z paska dym leciał wiec czym prędzej wyłączyłem silnik. Coś mnie tknęło i odpaliłem znowu silnik ale tym razem bez klimy. I okazało się ze wspomaganie działa a jak tylko włączam klimatyzacje to wspomaganie siada i zaczyna się pasek hajcować. Silnika już więcej nie uruchamiam a Bella pojedzie najprawdopodobniej na lawecie do mechanika.

    Objawy ewidentnie wskazują na sprężarkę klimy ale nie daje mi spokoju tez ta pompa wspomagania.
    Dlatego tez kieruje moje pytanie do forumowiczów:
    Czy ktoś miał już takie objawy.
    Pompa wspomagania czy sprężarka?? Jak myślicie??
    Sugestie, porady mile widziane.


    p.s.Płyn wspomagania jest w zbiorniku, klima chłodziła bez problemu dzień wcześniej.


    Dzięki z góry i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tuczi ; 09-09-2012 o 19:39

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Kattom
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 MPI 140KM; AR Giulietta 1,75 TBi 240KM 8C ; AR Giulia Veloce TI 280KM CR
    Postów
    64

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek w poprzednim samochodzie (Mazda). Mi zatarła się sprężarka klimy, choć olej w niej był - taki los. Nie wiem jak elementy są zorganizowane w klekocie AR.

    Jak klima jest wyłączona to elektromagnes załączający sprężarkę klimy nie uruchamia samej sprężarki i koło pasowe kręci się swobodnie. Przy załączonej klimatyzacji elektromagnes sprzęga koło pasowe z elementami funkcyjnymi sprężarki i wtedy jest opór - stąd też zwiększone zużycie paliwa przy jeździe na klimie. Przy zatartej sprężarce opór jest za duży - pasek wtedy się topi, bo ślizga po kole pasowym i może nie napędzać innych elementów.

    Jeśli faktycznie padła Ci sprężarka klimy to mam dla Ciebie radę - przy jej wymianie każ sobie przepłukać cały układ specjalnym środkiem. Wióry z zatartej sprężarki dostają się do układu i mogą rozwalić kolejną.
    Niestety przeszedłem to dwa razy z jednym druciarzem ("mechanikiem") w poprzednim samochodzie. Dopiero kontakt z osobą znającą się na rzeczy uzmysłowiła mi co jest grane.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Wygląda jakby się sprężarka zablokowała a że jest z pompą wspomagania na tym samym pasku no to nie działa też wspomaganie.

Podobne wątki

  1. [159] Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami
    Utworzone przez plancior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 976
    Ostatni post / autor: 18-05-2023, 15:05
  2. [159] Głośna chłodnica/wiatrak przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez wtxinc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 16:03
  3. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  4. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 20:03
  5. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory