Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: dziwne syczenie przy zmianie biegow i poszarpywanie silnikiem

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie dziwne syczenie przy zmianie biegow i poszarpywanie silnikiem

    witam serdecznie!! Tak jak w temacie, mam q-tronic i podczas zmiany biegow slysze z komory silnika dzwiek ktory moge opisac jako takie "tss tss tss" i czasem kiedy silnik poszarpuje tez slysze ten sam dzwiek. czy ktos moze mi powiedziec co to moze byc i jak sie tego pozbyc??

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Problem rozwiazany winnym okazal sie EGR!! Niestety standardowe czyszczenie nie pomoglo, ale poszedlem za wskazowkami znalezionymi na forum i rozbebeszylem cewke (wywiercilem otworek i wybilem z niej caly trzpien) i okazalo sie ze jest lekko przytarta. na zimno chodzila ok ale zapewne po nagrzaniu zaczynala sie zacierac. Po rozebraniu wszystko wyczyscilem, trzpien przetarlem papierkiem sciernym, nasmarowalem i gotowe. Dle posiadaczy skrzyni Q-tronic dodam, ze znikl problem z trzecim biegiem, ktory do tej pory wchodzil z poslizgiem, jakby sie zastanawial ktory bieg zasprzeglic. Do tej pory myslalem ze to wina skrzyni, ale juz wiem ze to przez EGR. w ogole skrzynia teraz pracuje o wiele plynniej i bez szarpniec. Mam nadzieje ze komus sie przyda ta informacja

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientek Zobacz post
    Problem rozwiazany winnym okazal sie EGR!! Niestety standardowe czyszczenie nie pomoglo, ale poszedlem za wskazowkami znalezionymi na forum i rozbebeszylem cewke (wywiercilem otworek i wybilem z niej caly trzpien) i okazalo sie ze jest lekko przytarta. na zimno chodzila ok ale zapewne po nagrzaniu zaczynala sie zacierac. Po rozebraniu wszystko wyczyscilem, trzpien przetarlem papierkiem sciernym, nasmarowalem i gotowe. Dle posiadaczy skrzyni Q-tronic dodam, ze znikl problem z trzecim biegiem, ktory do tej pory wchodzil z poslizgiem, jakby sie zastanawial ktory bieg zasprzeglic. Do tej pory myslalem ze to wina skrzyni, ale juz wiem ze to przez EGR. w ogole skrzynia teraz pracuje o wiele plynniej i bez szarpniec. Mam nadzieje ze komus sie przyda ta informacja
    no ja chyba też to mam, jak silnik jest rozgrzany to słyszę takie niby szuranie tak jak to Ty opisałeś - tylko, że w automacie to chyba nic nie może szurać..(?) dlatego zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni ale skoro to może być EGR, to pójdę tym tropem, jakieś inne objawy które mnie utwierdzą, że to EGR miałeś, jak do tego dojść? i ile by kosztowało czyszczenie EGR w jakimś serwisie, bo sam tego na pewno nie zrobię.. (brak warunków i umiejętności )

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Hej kolego! Przyznam szczerze ze po zabiegu z EGRem autko zachowuje sie zupelnie inaczej (o wiele lepiej), ale kiedy trochre ochlonelem okazalo sie, ze jednak dzwiek zostal Doszedlem tylko do tego, ze juz wiem kiedy sie pojawia, a kiedy nie, mianowicie skrzynia do predkosci 50km/h chodzi tak jakby w poslizgu co widac przy normalnym przyspieszaniu po wskazowce od obrotomierza i chwilowym spalaniu. Przy przyspieszaniu przekraczajac 50km/h wskazówka lekko opada, a po spalaniu widac, ze dopiero po przekroczeniu tej predkosci po odpuszczeniu nogi z gazu spalanie od razu spada do 2l/100km (hamuje silnikiem) czego nie ma w zakresia predkosci 0-50km/h. Wlasnie do 50km/h slychac ten dzwiek przy zmianie biegów lub przy gwaltownym odpuszczeniu nogi z gazu podczas przyspieszania. Jest wiec pewniak , ze to wlasnie skrzynia, ale co w niej dokladnie wydaje taki dzwiek to nie mam pojecia. Jak wymienisz olej, albo dojdziesz tego co to moze byc to daj znac. A co do czyczszenia zaworu to u mnie mechanik czysci go za 70zl.
    Pozdrawiam i zycze powodzenia.
    Krzysiek

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Może być zawór sterujący lock-upem lub sam mechanizm wykonujący. Tak, czy siak skrzynka do diagnozy.
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Kolego a mozesz przyblizyc temat tego zaworu i mechanizmu?? Za co odpowiada i czym steruje? No i gdzie to cholerstwo jest??

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientek Zobacz post
    Hej kolego! Przyznam szczerze ze po zabiegu z EGRem autko zachowuje sie zupelnie inaczej (o wiele lepiej), ale kiedy trochre ochlonelem okazalo sie, ze jednak dzwiek zostal Doszedlem tylko do tego, ze juz wiem kiedy sie pojawia, a kiedy nie, mianowicie skrzynia do predkosci 50km/h chodzi tak jakby w poslizgu co widac przy normalnym przyspieszaniu po wskazowce od obrotomierza i chwilowym spalaniu. Przy przyspieszaniu przekraczajac 50km/h wskazówka lekko opada, a po spalaniu widac, ze dopiero po przekroczeniu tej predkosci po odpuszczeniu nogi z gazu spalanie od razu spada do 2l/100km (hamuje silnikiem) czego nie ma w zakresia predkosci 0-50km/h. Wlasnie do 50km/h slychac ten dzwiek przy zmianie biegów lub przy gwaltownym odpuszczeniu nogi z gazu podczas przyspieszania. Jest wiec pewniak , ze to wlasnie skrzynia, ale co w niej dokladnie wydaje taki dzwiek to nie mam pojecia. Jak wymienisz olej, albo dojdziesz tego co to moze byc to daj znac. A co do czyczszenia zaworu to u mnie mechanik czysci go za 70zl.
    Pozdrawiam i zycze powodzenia.
    Krzysiek
    No i moja bella popsuła mi dziś humor, bo ewidentnie się "ślizgają" biegi w skrzyni automatycznej - dziś dokładnie na to patrzyłem i przy rozpędzaniu na pierwszych trzech biegach w chwili gdy powinien się zmienić bieg to albo przeciąga bieg albo obroty wzrastają a nie ma przyśpieszenia tak od razu.... Już jak ją kupiłem 3 miesiące temu to mnie niepokoiła ciut dziwna jazda ruszając, że silnik głośno a przyśpieszenie gdzieś ginie, ale teraz jest gorzej ( może dlatego że się ciepło zrobiło i sprawa się jeszcze pogorszyła???)

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientek Zobacz post
    Kolego a mozesz przyblizyc temat tego zaworu i mechanizmu?? Za co odpowiada i czym steruje? No i gdzie to cholerstwo jest??
    Jest to płytka "mechatronika" czyli modułu elektroniki z elektrozaworami, w środku skrzyni, pracująca w oleju.

    Ogarnięty diagnosta skrzyń automatycznych sprawdzi Ci to bez rozbierania skrzyni (będą inne zadane ciśnienia a inne uzyskane).
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał cra3y Zobacz post
    Jest to płytka "mechatronika" czyli modułu elektroniki z elektrozaworami, w środku skrzyni, pracująca w oleju.

    Ogarnięty diagnosta skrzyń automatycznych sprawdzi Ci to bez rozbierania skrzyni (będą inne zadane ciśnienia a inne uzyskane).
    Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.
    Pozdrawiam.
    Krzysiek

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm SW qtronic
    Postów
    44

    Domyślnie

    Panowie a czemu myślicie że coś jest nie tak z Waszymi skrzyniami? Może tak ma byc?

Podobne wątki

  1. [159] Problem - Dziwny dzwiek przy zmianie biegow.
    Utworzone przez marianw88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2015, 17:11
  2. Dziwny dzwiek przy zmianie biegow.
    Utworzone przez wreski w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 00:15
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 13:57
  4. Pukniecie przy dodaniu gazu, przy zmianie biegow.
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 14:41
  5. dziwny pisk przy zmianie biegow
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 22:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory