Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 93

Temat: Bład przepustnicy P2108 P2111

  1. #81
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Czy można samodzielnie wymienić uszczelnienie w klapie gaszącej coby olej nie dostawał się do elektroniki?

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Zadałem to pytanie dwie strony wcześniej. Specjalnie odzewu nie było, oprócz informacji, że śladowe ilości oleju w przepustnicy to rzecz normalna. Wysłałem kiedyś zapytanie do jednej z firm regenerujących te przepustnice i otrzymałem odpowiedź, że uszczelniania nie wymieniają. Radzą znaleźć źródło nadmiernego zaolejenia, czyli skontrować stan turbosprężarki oraz odmy. Coś mi się zdaje, że tam żadnego uszczelnienia nie ma. Jedynie odpowiednie pasowanie trzpienia klapki w otworze korpusu.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Więc prawdopodobnie cała ta regeneracja polega na wymyciu przepustnicy i przelutowaniu styków.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Wyślij zapytanie do firmy, której namiary masz kilka stron wcześniej. Podaj model przepustnicy i zapytaj o uszczelnienie. Ja wysłałem zapytanie do firmy G-M-S. Oto treść maila z odpowiedzią: "Jeśli chodzi o naprawę tej przepustnicy to zakres jest następujący. Regeneracja silnika elektrycznego (zaolejony w środku), regeneracja elektroniki, pozbycie się oleju z środka. Koszt takiej usługi to 200 zł. Samego uszczelnienia nie wymieniamy bo trzeba się pozbyć wycieku oleju. Najczęściej może to być uszkodzona turbina lub odma."
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 02-01-2018 o 20:20

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Udało mi się kupić okazyjnie przepustnicę i właśnie jestem po jej wymianie. Efekt - silnik gaśnie bez żadnych telepek i hałasów. Koszt przepustnicy 100 zł. Wcześniej niepotrzebnie wymieniono u mnie dwumas... Także ostrzeżenie dla innych.

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Udało mi się kupić okazyjnie przepustnicę i właśnie jestem po jej wymianie. Efekt - silnik gaśnie bez żadnych telepek i hałasów. Koszt przepustnicy 100 zł. Wcześniej niepotrzebnie wymieniono u mnie dwumas... Także ostrzeżenie dla innych.
    Rok czasu walczyłeś, to nie warto było od razu wymienić całą ¿?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Rok czasu walczyłeś, to nie warto było od razu wymienić całą ¿?
    Wymienić co? Nie rozumiem. Zaufałem mechanikom, którzy stawiali sprzeczne i nietrafne diagnozy, chociażby poduszki silnika/skrzyni). W moim przypadku ECU nie zgłaszał wcześniej błędów przepustnicy. Na czuja i po analizie wielu postów i filmików na youtube postawiłem na przepustnicę - w moim przypadku 48CPD9. Kontaktowałem się z serwisem w Sadlinkach, ale nie mieli takiej jaką potrzebowałem na stanie. Pozostało allegro. W ciągu pół roku była tylko jedna oferta na taką przepustnicę. 48CPD9 różni się od 48CPD1 rozstawem otworów pod dolot.

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    PO przestudiowaniu kilku tematów odnośnie błędów przepustnicy dziś wyjąłem i rozebrałem swoją. Ogólnie wyglądała w środku całkiem dobrze. Mechanicznie bez uwag. Troszkę oleju było, ale niewiele. Główny problem to zimne luty (te od pinów wtyczki) Przelutowanie rozwiązało problem błędów jak narazie (kilka odpaleń i gaszeń + 10 minut pracy silnika). Przepustnica nie działała, a obecnie słychać, że silnik inaczej gaśnie (łagodniej i bez telepania) oraz wyraźnie słychać kilka sekund po zgaszeniu silnika jak przepustnica wraca do pozycji otwartej (takie bziuuuum) Błędy po skasowaniu nie wróciły i komp też potwierdza pracę klapy (normalnie zamkniecie klapy na 4% przy gaszeniu 96%). Cała operacja trwała około godziny ( w tym oczywiście konsumpcja napojów dezynfekujących ). Przy odrobinie zdolności manualnych warto sprawdzić klapę zanim się zamówi regenerowaną. Przy okazji namierzyłem uszkodzony wężyk podciśnienia do sterowania zmienną geometrią turbiny
    Pozdrawiam - Brt

  9. #89
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    Główny problem to zimne luty (te od pinów wtyczki) Przelutowanie rozwiązało problem błędów jak narazie (kilka odpaleń i gaszeń + 10 minut pracy silnika).
    Piny przelutowałeś profilaktycznie czy mierzyłeś wcześniej multimetrem na okoliczność braku przejścia?

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Bez mierzenia wyglądały tragicznie.
    Pozdrawiam - Brt

Podobne wątki

  1. [159] Błąd P2108
    Utworzone przez Pucek-159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 14:19
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 20:09
  3. Bład centralki Air bag
    Utworzone przez jacek1968 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 15:45
  4. Bład Air Bag
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 08:08
  5. Bład TCS/ABS
    Utworzone przez Michal166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory