Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: 2.0 JTDM 170km vs 2.4 JTDM 210km Wady/Zalety ??Pomoc w wyborze

  1. #21
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    Z tego co podpowiadacie wywnioskowałem że 2.4 jest jednak bliższy moim oczekiwaniom co do przyszłej 159 tym bardziej że dzwiek silnika jest lepszy, te dwie rury z tylu i ta moc pod maska.powiedzcie mi jeszcze jaka jest różnica w spalaniu między 2.4 w sedanie i 2.4 sw ?chodzi mi głównie o miasto ale trasa tez moze byc . w swojej 147 jtdm 140km mialem trasa przy spokojnej jezdzie ok 6l. miasto - 8,5-9l. do 9,5 zimą więc ten litr czy 1,5 więcej nie zrobiłby mi różnicy.
    czy w 2007r już był przeprowadzony lifting obniżający masę pojazdu i zmiana w silniku 2.4 na 210km z 200 ?? na czym ta zmiana polegała w stosunku do wersji 200 konnej ,oprócz zmiany wtryskiwaczy i podniesienia mocy??

    Żeby masa tego silnika byla chociaz zblizona do 2.0 to byloby juz idealnie )
    Przyznam szczerze i mam nadzieje że nikt mnie tu nie zlinczuje za te wyznania ale zastanawiam się mocno nad lexusem is 220 i właśnie nad tą alfa i bardziej skłaniam się ku alfie bo strasznie wkręciłem się właśnie sercem w tą markę i jak wsiadam do alfy to co by sie nie działo po złapaniu kerownicy uśmiech na twarzy jest . Szukam i szukam i nie mogę znaleźć egzemplarza w sedanie który by cenowo (40-55 tysi) i wyposażeniowo mi odpowiadał z lat już nawet 2007 w górę choć początkowo myślałem że uda się coś młodszego znalezc za taka cenę i w wersji ti

    wiem że to nie link na ten wątek ale interesuje mnie ten egzemplarz poniżej , może wie ktoś czy ten właściciel jest zarejestrowany na forum ?albo coś o tym samochodzie wiadomo i czy cena nie jest aby za wysoka jak na ten rocznik/model ?

    http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-...=1&tabNumber=1

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nitro Zobacz post
    Przyznam szczerze i mam nadzieje że nikt mnie tu nie zlinczuje za te wyznania ale zastanawiam się mocno nad lexusem is 220 i właśnie nad tą alfa i bardziej skłaniam się ku alfie bo strasznie wkręciłem się właśnie sercem w tą markę i jak wsiadam do alfy to co by sie nie działo po złapaniu kerownicy uśmiech na twarzy jest . Szukam i szukam i nie mogę znaleźć egzemplarza w sedanie który by cenowo (40-55 tysi) i wyposażeniowo mi odpowiadał z lat już nawet 2007 w górę choć początkowo myślałem że uda się coś młodszego znalezc za taka cenę i w wersji ti
    Zaplecze finansowe masz na 2010 rok 2.0 JTDm-a... Weź za te pieniądze kup Lexusa IS220 z 2010
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #23
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    lex 2010 to już 70-80 tysi :/ . szkoda że alfy tracą tak na wartości bo klasa lexusa is i 159 to ta sama .w tescie jednej z gazet motoryzacyjnych alfa wypadła lepiej pod wieloma względami a za lexusa z tego samego rocznika co alfa musisz zapłacić ok 20-30 tysięcy więcej. nie wiem czy to chore ze lexus jest taki drogi czy to że alfa jest taka tania

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar por.Jaszczuk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW JTDm 2007 & VW Passat 2018 2.0TDI
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Zaplecze finansowe masz na 2010 rok 2.0 JTDm-a... Weź za te pieniądze kup Lexusa IS220 z 2010
    Tomek_KRK bardzo trafnie to podsumował. Silnik 2.0 JTDm 170PS jest co najmniej dobrym rozwiązaniem w tym aucie. Ponadto młodsze roczniki AR159 są znacznie bardziej "dopracowane" technicznie i jakościowo. Utrata wartości to inna sprawa choć jak wiadomo wszystko zależy od faktycznego stanu technicznego i udokumentowanej historii serwisowej auta. Jeśli masz rodzinę rozważ SW ... bo znacznie zwiększa się funkcjonalność auta i wizualnie nic nie traci. Rzekłbym nawet że zyskuje.

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar smiertek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 2.4 sedan
    Postów
    103

    Domyślnie

    No w moim przypadku to 2.4 troche za duzo pali w miescie jak dla mnie. Fakt ze sie roznie jezdzi ale jednak.....

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał por.Jaszczuk Zobacz post
    Tomek_KRK bardzo trafnie to podsumował. Silnik 2.0 JTDm 170PS jest co najmniej dobrym rozwiązaniem w tym aucie. Ponadto młodsze roczniki AR159 są znacznie bardziej "dopracowane" technicznie i jakościowo. Utrata wartości to inna sprawa choć jak wiadomo wszystko zależy od faktycznego stanu technicznego i udokumentowanej historii serwisowej auta. Jeśli masz rodzinę rozważ SW ... bo znacznie zwiększa się funkcjonalność auta i wizualnie nic nie traci. Rzekłbym nawet że zyskuje.
    Realnie - za ok. 50 tysięcy można nabyć 2.0 JTDm z 2009, a nawet 2010 roku. Po 2 latach to auto straci na wartości maksymalnie 10 tysięcy złotych. Lexus IS220, nie dość, ze będzie kosztował 30 tysięcy więcej na wstępie, to utrata na wartości będzie na poziomie 25 tysięcy złotych. PRzy czym Lexus IS220d wcale nie jest autem, które jest "bezobsługowe". Głupie wywalenie DPF-a wymaga wsadzenia emulatora i koszt takiej usługi przekracza 2000 PLN. A jak w silniku poleci wtryskiwacz, to też cena jego naprawy jest c.a. 3x wyższa, niż wtrysku do 159-ki.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Szkoda, ze nie jesteś z południa Polski bo mógłbyś podjechać do Tomka z Krakowa i osobiście sprawdzić pare wersji. Byłem u Niego wczoraj i sporo Alf na placu stoi, a podobno będzie jeszcze wiecej

  8. #28
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    Swojej Rodziny jeszcze nie mam więc kufer z sedana wystarczy na dwie osoby w zupełności

    Szkoda Szkoda ale autka.pl przeglądam codziennie . Jakbym zauważył wersje TI czarną albo białą w sedanie w opcji z dwiema rurami, skórą kremową/czarną/szarą, ksenonami i bose oraz manualną skrzynią w moim przedziale cenowym to już byłbym w drodze . Jednym zdaniem... interesuje mnie wersja w miarę najbogatsza może być bez nawigacji fabrycznej bo i tak zapewne zmieniłbym na inna.
    Strasznie mi się podoba wnętrze z ciemnym aluminium na desce rozdzielczej i na kole kierownicy ale to raczej nie realne jeśli chciałbym wersję ti za taką kwotę. Wyróżniającej się i zadbanej 147 szukałem prawie rok i coś czuję że i tego modelu prędko nie znajdę w takiej konfiguracji )

    P.S. Mile widziane dalsze porównania 2.0 do 2.4 jesli ktoś jeszcze mógłby na ten temat się wypowiedzieć



    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Realnie - za ok. 50 tysięcy można nabyć 2.0 JTDm z 2009, a nawet 2010 roku. Po 2 latach to auto straci na wartości maksymalnie 10 tysięcy złotych. Lexus IS220, nie dość, ze będzie kosztował 30 tysięcy więcej na wstępie, to utrata na wartości będzie na poziomie 25 tysięcy złotych. PRzy czym Lexus IS220d wcale nie jest autem, które jest "bezobsługowe". Głupie wywalenie DPF-a wymaga wsadzenia emulatora i koszt takiej usługi przekracza 2000 PLN. A jak w silniku poleci wtryskiwacz, to też cena jego naprawy jest c.a. 3x wyższa, niż wtrysku do 159-ki.

    zgadzam się z tym co piszesz . lexus jest alternatywą bo dosyć łatwo znaleźć egzeplarz krajowy bezwypadkowy z niemal pełnym wyposażeniem który tak jak alfa jest wyrózniającym się autem na drodze pośród wszędzie obecnych samochodów grupy VW a do tego myślę że największym jego atutem jest napęd na tylnią oś . Pod każdym innym względem alfa wygrywa moim zdaniem ale przeglądając ogłoszenia / oglądając samochody więszkość alf jest po dość poważnych naprawach albo z jakimiś innymi problemami natury mechanicznej a jak już znajdziemy egzemplarz zadbany to albo wyposarzeniem nie imponuje albo czymś innym co do lexusa to latwiej znalezc egzemplarz zadbany mechanicznie i wizualnie ale tutaj z kolei problemem jest cena czy warto za samochod z 2006r płacić 50-60 tysięcy który jest jednak gorszy pod wieloma względami od włoskiej 159 i jeśli coś się w nim zepsuje to będzie to kosztowało jak napisałeś ok 3x więcej
    Ostatnio edytowane przez Nitro ; 20-10-2012 o 16:13

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ze tak powiem jak masz aluminium to zarowno na kokpicie,kierownicy i listwach ozdobnych

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Tylko koledze chodzi aby to było czarne. Ja mam takie i musze przyznać, ze wygląda niezle

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze 159SW 1.9 JTDm 2007-08r.
    Utworzone przez hotheaded w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 14:48
  2. Wielka Prośba o pomoc-opinie AR 159 2,0 JTDm 170KM, 2011r
    Utworzone przez wojshadow w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 10:12
  3. [159] Pomoc przy wyborze między 1.9 a 2.4 JTDM - opinie o 2.4 JTDM
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 12:46
  4. Wady i zalety AR 166 2.0 TS
    Utworzone przez apacz84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-12-2007, 18:52
  5. 145/146 TD wady i zalety
    Utworzone przez mick w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory