Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 253

Temat: 2,4 JTDM nierówna praca silnika

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ja na twoim miejscu nie szukałbym znaczników tylko wymień rozrząd. Jeżeli nie masz pewności na 100% (np. z wpisów w książce albo w historii serwisowej) to wymień bo 140tyś to już czas najwyższy na rozrząd.

  2. #12
    phontastik
    Gość

    Domyślnie

    Halo. Powiedzcie mi jakie są objawy wypalania filtra DPF. Dziś sobie jechałem traskę ok 50km i w pewnym momencie podczas jazdy na 5-tym biegu 90km/h 1500obr/min zaczęło mi szarpać autem. Przyspieszyłem i było znacznie lepiej. Podjechałem pod biuro klienta , dalej szarpało i wjechałem na parking. Otworzyłem bagażnik, wyjąłem walizkę i poczułem dość intensywny zapach i ciepło spod auta. Nie zauważyłem żadnej kontrolki na liczniku, obroty jak to zwykle skakały, wskaźnik ciśnienia turbo na postoju w jednym miejscu "0". Zgasiłem motor, załatwiłem swoje sprawy i pojechałem w drogę. Już tak strasznie nie szarpało, auto jechało "normalnie" prócz swojego telepotania od czasu do czasu. Mam na dachu antene od CB i telepoce na aucie okropnie, czy u was też są odczywalne wibracje na karoserii na jałowym ? Znajomy z serwisu twierdzi że ten typ tak ma, ja jestem w niewiedzy i nie wiem co o tym myśleć ...

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wskazywałoby na wypalanie DPF'a a ta nierówna praca w silnikach 2,4 słyszałem, że czasami jest związana z softem i ponoć wgranie nowego poprawia pracę silnika. Może dobrze by było jakby wypowiedział się jakiś właściciel 2,4

  4. #14
    phontastik
    Gość

    Domyślnie

    Soft mam najnowszy dostępny. Według examinera wgrywany 28.05.2010r.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    u mnie silnik trochę nierówno pracował na biegu jałowym przez to że zapchana była chłodnica...po potraktowaniu jej karcherem silnik się uspokoił

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    po potraktowaniu jej karcherem silnik się uspokoił
    czegoś takiego to ja jeszcze nie słyszałem, żeby zapchana chłodnica powodowała falowanie obrotów a temperatura silnika była oki,tylko obroty falowały.
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    tak wszystko było ok...jedyne co to ciśnienie w układzie klimatyzacji było za duże. Ponoć jest to rozwiązanie serwisowe, w drugiej kolejności wymienia się jakiś filtr na układzie klimatyzacji jeżeli czyszczenie chłodnicy nie pomoże. Dodam, że u mnie to falowanie obrotów było spowodowane nagminnym załączaniem/wyłączaniem się wentylatora przy chłodnicy co było spowodowane zapchaniem chłodnicy. Żeby w 100% wyczyścić chłodnice trzeba demontować zderzak, bez demontażu dostęp jest do ok. 60% powierzchni. U mnie wyleciało tyle syfu, że się błoto na posadzce zrobiło

    Przeczyszczenie karcherem mały koszt a może pomóc.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Witam. U mnie silnik pracuje równo. Można powiedzieć ideał. Kiedyś dawno temu w poprzednie Alfie, tz. w AR 156 miałem problemy z nierówną pracą na wolnych obrotach. W serwisie stwierdzili że trzeba wymienić silnik krokowy. To też uczyniono i dodatkowo wgrano nowy soft. Było to chyba w 2002 roku. Od tamtej pory do dziś - bo 156 ciągle stoi w garażu - silnik pracuje idealnie. Acha poźniej się dowiedziałem że można było nie wymieniać silniczka krokowego tylko jakoś go przeczyścić. Po porstu serwis zarobił.
    Phontostick na jakim oleju jeździsz?

  9. #19
    phontastik
    Gość

    Domyślnie

    Przed momentem wróciłem autem od mechanika. Została wyczyszczona przepustnica w której było kupę sadzy, dodatkowo mechanik zasugerował i wymienił podkładki pod wtryskami. Na chwilę obecną auto odpala od szlagu, ładnie łapie obroty i równiutko klepie. Jutro jadę w trasę także przetestuję i powiem co zauważyłem. Jeśli chodzi o olej to nie wiem co tam jest wlane. Auto mam od miesiąca, w książce mam informację o serwisie w maju zeszłego roku przy przebiegu 116tkm, teraz mam 140tkm a na liczniku serwis za 1700km. Wymiana oleju przede mną. Czym zalać motor ? Fiat sugeruje selenie, a co wy proponujecie ?

  10. #20
    phontastik
    Gość

    Domyślnie

    Witam forumowiczów. Dziś zrobiłem 400km i powiem że autko teraz chodzi idealnie. Silnik cyka tak jak powinien, nie ma wcześniejszego telepotania co jakiś czas. W związku z czym temat uważam za zamknięty. Po podmianie EGR, wymianie przepływki, wymianie podkładek pod wtryskami i czyszczeniu przepustnicy sytuacja się ustabilizowała. Pozdrawiam
    Więcej info udzielam na PW

Podobne wątki

  1. 1,6 TS nierówna praca silnika
    Utworzone przez czesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 21:09
  2. AR [166] nierówna praca silnika 2.4 JTD
    Utworzone przez duda1989 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 20:35
  3. [156] NIERÓWNA PRACA SILNIKA 1.8 TS
    Utworzone przez vr6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 16:54
  4. [166] nierówna praca silnika
    Utworzone przez doktorek w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-10-2008, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory