Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Czujnik zmierzchu

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Potwierdzam. W dzień żadne światła u mnie nie świeciły w automacie. Po zamontowaniu dziennych działa tak jak opisał magil. Jedynie jak wjedziesz w dzień np. w tunel, to po wyjechaniu z niego najpierw gasną mijania i dopiero po kilku sekundach pozycje. To powoduje, że przez te kilka sekund jedziesz na pozycyjnych tylko a nie na dziennych. Ale to rzadkie sytuacje i nie walczyłem "z systemem". Poza nimi to wszystko działa "książkowo".
    Pozdrawiam - Brt

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Zawsze można rozłączanie świateł do jazdy dziennej podpiąć pod światła mijania i przeciwmgielne (przez diody), co jest zgodne z przepisami.
    ECE R48, 6.19.7.3.
    Dzięki temu nie ma problemu z jazdą na pozycyjnych w trybie AUTO, a dodatkowo można sobie doświetlić tył jak jest lekko pochmurny dzień (jak choćby w Volvo, tam światła do jazdy dziennej świecą się non stop z pozycyjnymi).

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Można i byłoby to dobre, ale w tym wypadku trzeba zmodyfikować fabrycznych układ zasilania świateł pozycyjnych, aby świeciły się w trybie auto. Domyślnie w porze dziennej w tym trybie są wyłączone.
    Można ewentualnie tak podłączyć światła dzienne, aby gasły dopiero po włączeniu świateł mijania. Skutkowałoby to jazdą na dziennych z pozycjami przy włączeniu na manetce świateł pozycyjnych, ale z kolei nie będzie już działać tryb auto...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Można ewentualnie tak podłączyć światła dzienne, aby gasły dopiero po włączeniu świateł mijania.
    Właśnie o to mi chodzi, ale wtedy trzeba go też podpiąć do przeciwmgielnych - chcąc być zgodnym z literą prawa. Przez diody, żeby nie włączać przeciwmgielnych światłami mijania i odwrotnie.


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    nie będzie już działać tryb auto...
    Dlaczego? Skoro automat nie załącza mijania to będą świecić się dzienne. A gdy mijania zgasną to od razu załączą się dzienne, przy jednoczesnym chwilowym świeceniu pozycyjnych.

    Mam tak podłączone i wszystko działa.

    A co do tych pozycyjnych to mam tylko na myśli, że umożliwia to jazdę na dziennych z pozycyjnymi poprzez przełączenie manetki, nie modyfikację żeby to było z automatu.
    Ostatnio edytowane przez tomegm ; 17-11-2020 o 13:54

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Panowie co jest nie tak z moim "auto"?
    Gdy przełączam w ten tryb normalnie zapalają mi się mijania i nie ważne jaka pora dnia czy nocy.
    Dodam że czujnik zmierzchu działa normalnie bo na desce mi idealnie ściemnia i rozjaśnia.
    Błędów żadnych nie ma, tylko wyświetla mi check po zmianie szyby że czujnik deszczu i czujnik zmierzchu nie działa.
    Czy po wykasowaniu checka będzie dobrze? Czy trzeba zrobić jakieś osiowanie proxy żeby to wróciło do normy?

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał icemario Zobacz post
    Panowie co jest nie tak z moim "auto"?
    Gdy przełączam w ten tryb normalnie zapalają mi się mijania i nie ważne jaka pora dnia czy nocy.
    Dodam że czujnik zmierzchu działa normalnie bo na desce mi idealnie ściemnia i rozjaśnia.
    Błędów żadnych nie ma, tylko wyświetla mi check po zmianie szyby że czujnik deszczu i czujnik zmierzchu nie działa.
    Czy po wykasowaniu checka będzie dobrze? Czy trzeba zrobić jakieś osiowanie proxy żeby to wróciło do normy?
    Jasność zegarów ustawia się na podstawie czujnika w zegarach. Nie ma związku z czujnikiem zmierzchu.

    Sprawdź czy ten czujnik w ogóle jest podłączony. Błąd nie bierze się z niczego i go nie skasujesz - albo czujnik jest uszkodzony, albo go nie ma.

    Jedyne jako takie kasowanie może polegać na wyprogramowaniu czujnika z body i adaptacji PROXI, ale nie o to Ci chodzi raczej.

    W najgorszym przypadku zamontowali Ci szybę bez maskowania i ramki na czujnik i został on w starej szybie.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ale przecież jak świeci słońce to na desce mam mocne podświetlenie, a jak się ściemnia to i na desce też światło świeci z mniejszą intensywnością...
    To jak może nie działać czujnik zmierzchu?
    W szybie jest ramka i żel więc chyba jest ok.
    A po za tym przecież czujnik zmierzchu nie jest w lusterku
    Ostatnio edytowane przez icemario ; 19-11-2020 o 19:01 Powód: dopisanie

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał icemario Zobacz post
    Ale przecież jak świeci słońce to na desce mam mocne podświetlenie, a jak się ściemnia to i na desce też światło świeci z mniejszą intensywnością...
    To jak może nie działać czujnik zmierzchu?
    W szybie jest ramka i żel więc chyba jest ok.
    A po za tym przecież czujnik zmierzchu nie jest w lusterku
    Czujnik zmierzchu jest dokładnie nad środkowym lusterkiem, pod obudową, przytwierdzony do szyby. Może po prostu nie podpięli wtyczki?

    I jeszcze raz, podświetlenie ekranu na desce ustawiane jest pod czujnik światła, który jest w tarczy prędkościomierza - taka biała kropka.

    Są to różne sprawy. Komputer ewidentnie wskazuje na to, że czujnik zmierzchu i deszczu nie działa.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Czujnik zmierzchu jest dokładnie nad środkowym lusterkiem, pod obudową, przytwierdzony do szyby. Może po prostu nie podpięli wtyczki?
    a to nie jest na desce centralnie pod lusterkiem? taki mały czarny wystający pypek?
    i jeżeli nie podpięli kostki to gdzie ona jest? pod panelem światła?

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał icemario Zobacz post
    a to nie jest na desce centralnie pod lusterkiem? taki mały czarny wystający pypek?
    i jeżeli nie podpięli kostki to gdzie ona jest? pod panelem światła?
    Jak już Ci wcześniej napisano - za regulację jasności zegarów odpowiada czujnik w zegarach, a nie czujnik zmierzchu.
    Czujnik zmierzchu jest przy lusterku jak również już tutaj napisano.

    To co opisujesz to czujnik nasłonecznienia.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Czujnik deszcz, zmierzchu Alfa 166 po fl
    Utworzone przez orzech299 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 17:00
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 21:27
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  4. [159] Czy czujnik zmierzchu szkodzi xenonom?
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 17:55
  5. Czujnik zmierzchu
    Utworzone przez szakal0606 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory