Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Czujnik zmierzchu

  1. #1
    ulkrzyjafry
    Gość

    Domyślnie Czujnik zmierzchu

    Mam problem z czujnikiem zmierzchu który jest umieszczony w prędkościomierzu. Do niedawna działał bez zarzutu tzn. przyciemniał tablicę rozdzielczą i włączał czerwone lampki umieszczone przy oświetleniu kabiny które pięknie oświetlały kokpit. Teraz to nie działa regulacja siły podświetlenia tablicy jest tylko ręczna a czerwone lampki nie świecą w ogóle. Czy da się to w jakiś sposób włączyć?


  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ustawienie czułości tego sensora jest opisane w instrukcji - robi się to 3 przyciskami na dźwigni kierunkowskazu.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkrzyjafry Zobacz post
    Mam problem z czujnikiem zmierzchu który jest umieszczony w prędkościomierzu. Do niedawna działał bez zarzutu tzn. przyciemniał tablicę rozdzielczą i włączał czerwone lampki umieszczone przy oświetleniu kabiny które pięknie oświetlały kokpit.
    U mnie te lampki co jakiś czas gasną i zapalają się, ten czujnik znajduje się w liczniku? Jak się dobrać do niego?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Czujnik zmierzchu

    Mam pytanie. Czy jest możliwa kalibracja, zmiana parametrów czujnika zmierzchu? Nie mówię tu o ustawieniu czułości w komputerze pokładowym tylko przeprogramowaniu go. Chodzi o to że w trybie świateł auto zbyt szybko zapala światła mijania. Założyłem światła dzienne w kierunki i chciałbym zostawić manetkę w trybie auto i nic nie przełączać ale zbyt szybko zapala mi światła mijania. Np dziś u mnie była bardzo słoneczna pogoda a ok 12 już włączył mijania. Podczas jazdy do pracy z 5 razy przełączał mijania na dzienne i spowrotem. Kiedy jechałem pod słońce ( tak mocne ze wręcz oślepiało) wyłączał światła , kiedy tylko delikatnie schowało się za budynkami - włączał. Uważam ze to zdecydowanie za wcześnie i fajnie by było gdyby można by mu było zmienić parametry. Gdyby włączał mijania w taka pogodę jak dziś jak zaczynało się robic delikatnie szaro , słońce schowało się za chmurami ( po godz. 15) to tak by mógł działać. Próbował ktoś coś z tym robić?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Mam pytanie. Czy jest możliwa kalibracja, zmiana parametrów czujnika zmierzchu? Nie mówię tu o ustawieniu czułości w komputerze pokładowym tylko przeprogramowaniu go. Chodzi o to że w trybie świateł auto zbyt szybko zapala światła mijania. Założyłem światła dzienne w kierunki i chciałbym zostawić manetkę w trybie auto i nic nie przełączać ale zbyt szybko zapala mi światła mijania. Np dziś u mnie była bardzo słoneczna pogoda a ok 12 już włączył mijania. Podczas jazdy do pracy z 5 razy przełączał mijania na dzienne i spowrotem. Kiedy jechałem pod słońce ( tak mocne ze wręcz oślepiało) wyłączał światła , kiedy tylko delikatnie schowało się za budynkami - włączał. Uważam ze to zdecydowanie za wcześnie i fajnie by było gdyby można by mu było zmienić parametry. Gdyby włączał mijania w taka pogodę jak dziś jak zaczynało się robic delikatnie szaro , słońce schowało się za chmurami ( po godz. 15) to tak by mógł działać. Próbował ktoś coś z tym robić?
    Może nie trzeba zmieniać parametrów a po prostu naprawić czujnik zmierzchu.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Nie. Czujnik zmierzchu działa sprawnie. 159 nie miała dziennych wiec jest wysterowany tak ze szybciej włącza światła niż auta które dzienne maja fabrycznie. Sprawdzałem z innymi markami, tam gdzie nie było dziennych podobnie włączał mijania. Chcesz powiedzieć ze u Ciebie dużo później ingeruje?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Nie wiem, czy w 159 jest tak samo, ale w brerze (instrukcja stro 32) jest regulacja czułości automatycznych świateł w menu:
    Regulacja czułości czujnika zmierzchu (gdzie przewidziano) (Automat. Anabb.)
    Ta funkcja umożliwia regulację (w 3 poziomach) czułości czujnika zmierzchu.
    Aby wyregulować, wykonać to następująco:
    ❒ nacisnąć krótko przycisk MENU: na wyświetlaczu ukaże się poziom czułości poprzednio ustawiony;
    ❒ naciskać przycisk + lub – aby wykonać regulację;
    ❒ nacisnąć krótko przycisk MENU, aby powrócić do wyświetlacza menu lub nacisnąć dłużej przycisk, aby powrócić do wyświetlacza standardowego.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Tak jak pisałem nie mówię tu o ustawieniu czułości w komputerze pokładowym. To ustawienie zmienia czułość czujnika jak szybko ma zareagować po zmianie warunków, np wjazd do tunelu i wyjazd z niego itd.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar t0m
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR Spider 946 2.4 Moded 246PS/490Nm @cinsoft
    Postów
    170

    Domyślnie

    Hm.. Przyznam, że nieco dla mnie dziwne jest to co piszecie, bo szczerze, ja nie zauważyłem u siebie takowej przypadłości. Jeżdżę na automatycznych światłach (dzienne/mijania) od pół roku i muszę powiedzieć, że w 95% przypadków czujnik reaguje dokładnie w pożądanym momencie. Te pozostałe 5% to może czasem mogłoby być minimalnie później, albo kiedy indziej minimalnie wcześniej, ale być może to już tylko kwestia subiektywnego, ludzkiego odczucia ilości światła w danym momencie. Zdarzyło mi się chyba raz, że zapaliłem ręcznie światła mijania, bo czujnik "jeszcze nie chciał" ale to był wybitnie szary i mglisty dzień. Osobną kwestią są przejazdy pod dużymi i ciemnymi wiaduktami, gdzie czujnik reaguje i rozpala ksenony tylko po to by je za kilkanaście sekund zgasić, no ale to już coś za coś. Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony i na co dzień nie dotykam przełącznika świateł w ogóle.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Nie wiem, może z moim coś rzeczywiście się zaczyna dziać, choć porównywałem w innych autach bez dziennych i zachowywał się podobnie. Ja uważam ze zbyt wcześnie zapala światła. Ciekawe jak u innych.

Podobne wątki

  1. Czujnik deszcz, zmierzchu Alfa 166 po fl
    Utworzone przez orzech299 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 17:00
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 21:27
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  4. [159] Czy czujnik zmierzchu szkodzi xenonom?
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 17:55
  5. Czujnik zmierzchu
    Utworzone przez szakal0606 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory