Strona 16 z 23 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 229

Temat: urwane szpilki kolektora wydechowego.

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Stare szpilki się urwą prędzej czy później. Potem dopiero jest problem z wykręceniem.

  2. #152
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Nyku
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dobra panowie a ja mam zapytanie odnośnie samych szpilek. Uszczelkę dorwałem ale szpilki dopiero mam możliwość załatwić po 6 maja w pobliskiej hurtowni części do AR a ja do majówki potrzebuje auto poskładać. Ma ktoś jakieś numery gdzie znajdę je po zamienniku? Pokazywał mi facet jakieś szpilki które kosztują 2zl sztuka i ma je na miejscu a te stricte ori z ASO 14zl za sztukę. Wziąłbym już nawet te droższe dla świetego spokoju chociaż to jest 7x drożej i dopiero za dwa tygodnie :/ czy to nie będzie tak ze te tańsze strzela po 500km?
    Podobno są one od jakiegoś benzyniaka.

    P.S. Czy te szpilki z nowego numeru po 2009r są lepsze? I jeśli mam możliwość wyboru to brać te z lifta?
    Ostatnio edytowane przez Nyku ; 25-04-2017 o 12:30

  3. #153
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nyku Zobacz post
    Dobra panowie a ja mam zapytanie odnośnie samych szpilek. Uszczelkę dorwałem ale szpilki dopiero mam możliwość załatwić po 6 maja w pobliskiej hurtowni części do AR a ja do majówki potrzebuje auto poskładać. Ma ktoś jakieś numery gdzie znajdę je po zamienniku? Pokazywał mi facet jakieś szpilki które kosztują 2zl sztuka i ma je na miejscu a te stricte ori z ASO 14zl za sztukę. Wziąłbym już nawet te droższe dla świetego spokoju chociaż to jest 7x drożej i dopiero za dwa tygodnie :/ czy to nie będzie tak ze te tańsze strzela po 500km?
    Podobno są one od jakiegoś benzyniaka.

    P.S. Czy te szpilki z nowego numeru po 2009r są lepsze? I jeśli mam możliwość wyboru to brać te z lifta?
    Kupowałem oryginalne u tanifiat na Allegro. Zapłaciłem za komplet z nakrętkami ok. 100 - miał od ręki.

  4. #154
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Nyku
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dorwałem szpilki w ASO ostatecznie ale kilka telefonów musiałem wykonać. Idą do mnie z Bielska-Białej, będę miał je na jutro. 10 szpilek 100zł i 10 nakrętek ok 45zł.
    Dobierane Wg VIN'u mojej 9tki więc będą to raczej te przedliftowe szpiki bo auto mam 06 rok.
    Jaki powienien być przybliżony koszt robocizny by się nie dać oskrobać?
    Uszczelkę + szpilki + nakrętki + planowanie kolektora jest w moim zakresie i ja za wszystko płaciłem/płacę.
    Facet tylko demontuje i montuje kolektor i składa auto do kupy. Jaka cena będzie uczciwa?
    Dla mnie i dla niego?

  5. #155
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 2.4jtdm
    Postów
    28

    Domyślnie

    [MENTION=40284]Nyku[/MENTION]
    To już zależy od tego czy zna temat czy nie, jak ktoś temat przerabiał to praca będzie szła sprawniej, ale trzeba albo cały przód zrzucić albo jednostkę. U mnie akurat pękła szpilka na 1 i 3, ale że robie kilka innych rzeczy przy okazji to zrzucili cały silnik z auta. Tak to wyglądało wczoraj http://imgur.com/a/ew8OF , dzisiaj motor już do budy przykręcony.

    Co do kosztu, jutro odbieram to dam znać w przybliżeniu ile policzyli za sam kolektor tylko nie wiem jak bardzo miarodajną informacją to będzie dla Ciebie. Pozdrawiam serdecznie

  6. #156
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ok 2k za porządnie zrobioną robotę(wykręcenie starych szpilek, założenie nowych, nowe szpilki turbo, uszczelki , planowanie kolektora) to uczciwa cena.

  7. #157
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nyku Zobacz post
    Jaki powienien być przybliżony koszt robocizny by się nie dać oskrobać?
    Uszczelkę + szpilki + nakrętki + planowanie kolektora jest w moim zakresie i ja za wszystko płaciłem/płacę.
    Facet tylko demontuje i montuje kolektor i składa auto do kupy. Jaka cena będzie uczciwa?
    Dla mnie i dla niego?
    U mnie w 2,4 była urwana jedna szpilka, ta najgorzej dostępna. Robota obejmowała demontaż, planowanie kolektora, nową uszczelkę i oczywiście montaż. Koszt 500zł w Zbynio Team w Łodzi, czyli warsztacie specjalizującym się w alfach. 300zł, to robocizna, planowanie i uszczelka po 100. Przynajmniej tak miałem na fakturze. Szczerze mówiąc spodziewałem się, że wyjdzie więcej.

  8. #158
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ale robiłeś tylko 1 szpilkę? Nawetjesłi tak, to i tak tanio jak za wybebeszenie całego przodu. Poza tym by zrobić to dobrze i na długo robi się oczywiście wszystkie szpilki.

  9. #159
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, czy wymieniali tylko jedną szpilkę, czy wszystkie, bo wtedy jeszcze nie byłem za dobrze zaznajomiony w temacie. Ale skoro nie powiedzieli mi o wymianie wszystkich, to pewnie wymienili tylko tą jedną. Naprawa była mniej więcej rok temu. Do tej pory awaria się nie powtórzyła.
    Co do ceny, to specjalizują się we włoskich samochodach, robili to już wiele razy, więc myślę, że z demontażem i montażem nie zeszło im się jakoś długo.

  10. #160
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    18

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie, mam przedmuch z okolic kolektora, widać ślady sadzy na turbinie od strony silnika, najprawdopodobniej jakaś szpilka się urwała silnik 1.9 16v. Czy są jakieś konkretne "polecane" szpilki zamienniki orginałów czy lepiej ori? alfa 06r

Podobne wątki

  1. Demontaż kolektora wydechowego 3.0 V6
    Utworzone przez lampart214 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 17:50
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 15:59
  3. Demontaż kolektora wydechowego
    Utworzone przez teck1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 23:48
  4. [145] polerowanie kolektora wydechowego
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 17:38
  5. [33] Rura kolektora wydechowego
    Utworzone przez lord_wojt w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory