Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 229

Temat: urwane szpilki kolektora wydechowego.

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ale czy problem dotyczy tylko silników 2.4 JTDm? Ja słyszałem o co najmniej trzech 1.9 JTDm 16v, a widziałem na własne oczy jeden, który wymagał dokładnie takiego zabiegu. Wygląda na to, że JTDm tak ma, trzeba liczyć się z tym, że po pewnym przebiegu 1500-2000 zł trzeba wydać na robotę przy obu kolektorach.
    W 1.9 tez wystepuje, tylko rzadziej.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał BURATINO Zobacz post
    No to moze by tak ktorys spontanicznie rozjasnil ta kwestie...dla potomnosci
    Tig, odbudowanie śruby i wykręcenie bez niszczenia gniazda w głowicy. Wykrętaki pękają dodatkowo by poprawnie użyć wykrętaka trzeba idealnie wywiercić otwór w szpilce - najlepiej na wiertarce stołowej a do tego głowica musi być zdjęta.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    A jak będziesz miał pecha i Ci szpilka z gwintem wyjdzie? To też nie użyjesz gwintownika, żeby powiększyć średnicę otworu ale mieć gwint?
    Na dziesiątki zerwanych szpilek nigdy nie było problemu z gwintem w gnieździe, w którym ktoś już nie grzebał - zawsze dało się z większymi lub mniejszymi problemami szpilkę wykręcić - niestety jednak jest to czasochłonne. Zachowujemy jednak oryginalną grubość ścianek/materiału wokół szpilki w głowicy.
    Problemy zaczynały się zawsze gdy przy szpilkach juz grzebano - gniazdo krzywo odtworzone itd. W przypadku całkowitego braku gwintu myślałbym na zrobieniem hybrydowej szpilki m9/m8 lub sugerował demontaż głowicy i naprawę gniazda w zakładzie zajmującym się głowicami; przy okazji i remont/przegląd głowicy. Wybór oczywiście pozostaje w gestii właściciela auta.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ale czy problem dotyczy tylko silników 2.4 JTDm? Ja słyszałem o co najmniej trzech 1.9 JTDm 16v, a widziałem na własne oczy jeden, który wymagał dokładnie takiego zabiegu. Wygląda na to, że JTDm tak ma, trzeba liczyć się z tym, że po pewnym przebiegu 1500-2000 zł trzeba wydać na robotę przy obu kolektorach.
    W czasie kiedy zajmowałem się serwisem nie trafiło do mnie 1,9 JTDM z pękniętą szpilką - nie pamiętam takiego przypadku co nie znaczy, ze problem nie występuje.
    Urwane szpilki w 2,4 były dosyć typową usterką. Zawsze udawało się wydłubać szpilkę bez uszkodzenia gwintu choć niekiedy wymagało to sporego nakładu pracy. Unikaliśmy gwintowania głowicy z powodów które opisał Cinek.
    Ostatnio edytowane przez DamianS ; 18-12-2012 o 19:14

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Tig, odbudowanie śruby i wykręcenie bez niszczenia gniazda w głowicy. Wykrętaki pękają dodatkowo by poprawnie użyć wykrętaka trzeba idealnie wywiercić otwór w szpilce - najlepiej na wiertarce stołowej a do tego głowica musi być zdjęta.
    Pół biedy, jak Ci szpilka się urwie na równi z głowicą - to można wtedy spawać. Ale jak masz szpilkę urwaną w ten sposób, że jest schowana w gnieździe 2-3 mm - to zaczyna się rzeźba. Ze stopniem ryzyka dużo większym, niż powolne rozwiercanie otworu. Jeśli się uda ładnie rozwiercić środek szpilki - to wykrętak. Przy jakichkolwiek oporach ze strony szpilki - rozwiercanie całej i powiększenie otworu o jedno "oczko". Mając w odwodzie kosztowne ściąganie głowicy i naprawę tego w zakładzie zajmującym się głowicami - 99% klientów zdecyduje, że otwór należy nagwintować na aucie. I z iluś kolektorów, które zostały zrobione przez nas w taki sposób - tylko jeden wymagal ponownej naprawy. Jej globalne koszty i tak nie przekroczyly kosztow, jakie ponioslby klient, przy opcji "demontaż głowicy".
    Ale - wszystko zależy od zasobności portfela właściciela samochodu...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    W czasie kiedy zajmowałem się serwisem nie trafiło do mnie 1,9 JTDM z pękniętą szpilką - nie pamiętam takiego przypadku co nie znaczy, ze problem nie występuje.
    Urwane szpilki w 2,4 były dosyć typową usterką. Zawsze udawało się wydłubać szpilkę bez uszkodzenia gwintu. Nigdy nie gwintowaliśmy głowicy.
    Problem się zaczyna zawsze z tego samego powodu - temperatury. W 2.4 jest z tym gorzej niestety, wystarczy porównać EGT seryjnego 1.9 i seryjnego 2.4.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Pół biedy, jak Ci szpilka się urwie na równi z głowicą - to można wtedy spawać. Ale jak masz szpilkę urwaną w ten sposób, że jest schowana w gnieździe 2-3 mm - to zaczyna się rzeźba. Ze stopniem ryzyka dużo większym, niż powolne rozwiercanie otworu. Jeśli się uda ładnie rozwiercić środek szpilki - to wykrętak. Przy jakichkolwiek oporach ze strony szpilki - rozwiercanie całej i powiększenie otworu o jedno "oczko". Mając w odwodzie kosztowne ściąganie głowicy i naprawę tego w zakładzie zajmującym się głowicami - 99% klientów zdecyduje, że otwór należy nagwintować na aucie. I z iluś kolektorów, które zostały zrobione przez nas w taki sposób - tylko jeden wymagal ponownej naprawy. Jej globalne koszty i tak nie przekroczyly kosztow, jakie ponioslby klient, przy opcji "demontaż głowicy".
    Ale - wszystko zależy od zasobności portfela właściciela samochodu...

    Ostatnio mieliśmy te bardziej czasochłonne przypadki właśnie, w tym szpilka zerwana ok 4mm w głowicy. Dało się ale wymaga to bardzo dobrego sprzętu i przede wszystkim dobrego operatora. Sporadycznie występują przypadki zerwania na równi z głowicą lub gdy szpilka wystaje wtedy akcja jest bardzo szybka. J.w - decyzja zawsze jest podejmowana przez właściciela.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    hm jeśli chodzi o wykrętaki to jeszcze nie udało mi się nic tym wykręcić nie wspominając że dwa mniejsze sie złamały i dopiero była zabawa.

  7. #27
    neonblue
    Gość

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, brak dwoch szpilek na ostatnim kolektorze wylotowym.
    Gwizd wystepuje na zimnym silniku, po rozgrzaniu znika.
    W poniedzialek jade na warsztat do znajomych na wymiane plynow, oleji, filtrow itd to przy okazji uszczelke tez mi wymienia
    i wkreca wszystkie nowe szpilki.
    Dodatkowo sprawdza stan turbiny oraz inne podzespoly.
    Pytanie tylko moje takie, czy da sie jakos zdemontowac przod auta aby nie rozczelnic instalacji od klimy-po zabiegu konieczne bedzie nabicie instalacji klimy na nowo?
    Ostatnio edytowane przez neonblue ; 08-03-2013 o 19:06

  8. #28
    neonblue
    Gość

    Domyślnie

    Okazalo sie ze mialem urwane trzy szpilki, jedna na pierwszym i dwie na piatym "kolektorze".
    Mechanior zrobil mi niestety tylko dwie, jedna wciaz pozostaje urwana w glowicy! Nie mogl jej ruszyc a nie chcial popsuc glowicy, bo nie mial odpowiedniego sprzetu do jej wykrecenia. Bedzie nowa uszczelka i wypelnione szczeliny silikonem-klejem. Nie wiem jak to bedzie chodzilo i czy bedzie dmuchalo-gwizdalo. Odbieram za dwa dni jak wszystko zlozy i wymieni oleje, itd. Na szczescie za cala robocizne nie wyszlo az tak zle, za wymiane uszczelki kolektora wyszlo 250robocizna+80uszczelka. Czekam z niecierpliwoscia na efekt koncowy, bo to moja pierwsza Alfa i jak na razie to najwiekszy problem jest (jedna sruba a tyle problemu).

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Czy kolektor został splanowany przed ponownym zamontowaniem?

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał neonblue Zobacz post
    Okazalo sie ze mialem urwane trzy szpilki, jedna na pierwszym i dwie na piatym "kolektorze".
    Mechanior zrobil mi niestety tylko dwie, jedna wciaz pozostaje urwana w glowicy! Nie mogl jej ruszyc a nie chcial popsuc glowicy, bo nie mial odpowiedniego sprzetu do jej wykrecenia. Bedzie nowa uszczelka i wypelnione szczeliny silikonem-klejem. Nie wiem jak to bedzie chodzilo i czy bedzie dmuchalo-gwizdalo. Odbieram za dwa dni jak wszystko zlozy i wymieni oleje, itd. Na szczescie za cala robocizne nie wyszlo az tak zle, za wymiane uszczelki kolektora wyszlo 250robocizna+80uszczelka. Czekam z niecierpliwoscia na efekt koncowy, bo to moja pierwsza Alfa i jak na razie to najwiekszy problem jest (jedna sruba a tyle problemu).
    No to jak Ci fragment tego silikonu wpadnie do turbiny - to będziesz miał piękną awarię...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Demontaż kolektora wydechowego 3.0 V6
    Utworzone przez lampart214 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 17:50
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 15:59
  3. Demontaż kolektora wydechowego
    Utworzone przez teck1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 23:48
  4. [145] polerowanie kolektora wydechowego
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 17:38
  5. [33] Rura kolektora wydechowego
    Utworzone przez lord_wojt w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory