Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: Regulacja docisku ramienia wycieraczki?

  1. #11
    CiQ
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    pozwolę sobie trochę odświeżyć wątek. Po ostatnich mrozach, zauważyłem u siebie tj. w Alfince tą samą przypadłość
    Wycieraczka po stronie kierowcy dokładnie na środku nie przylega do szyby, powodując pozostawienie paska błota i innego syfu na szybie o szerokości ok 10-15cm. Powoduje to, że jadąc albo wyciągam szyję jak żółw ze skorupy, albo garbię się, żeby zaglądać pod spodem.
    W związku z tym mam pytanie odnośnie ściągnięcia tego plastikowego podszybia od strony komory silnika.
    - Dużo jest z tym roboty?
    - Trzeba na coś szczególnie zwrócić uwagę, żeby np. czegoś nie połamać?
    - Czy ten plastikowy element, o którym pisaliście wyżej jest łatwo widoczny, czy trzeba też się pogimnastykować?

    Będę wdzięczny za informacje, gdyż w miarę wolnego czasu chciałbym się do tego dobrać bo tak jeździć się nie da

    Pozdrawiam,
    CiQ.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Nie do konca rozumiem, po co chesz zdejmowac to podszybie. Jesli plastikowy element mechanizmu wycieraczki pekl, czego nie zycze, chwyc za ramie wycieraczki i bedzie luzno latalo - docisk do szyby jest minimalny. Jesli jest w calosci, ramie bedzie sztwne tak jak to od strony pasazera. Przerabialem to dwa lata temu.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    czytam sie się zastnawiam o co chodzi mi przez te mrozy wycieraczka ostawała dokładnie jak koledzy pisza. na wysokości oczu 15 cm pasek. Więc włączyłem wycieraczki wyszedłem z auta i patrzyłem jak zbiera na wysokości styku sZyby i wycieraczkamii. W połowie ruchu wycieraczki w góre widocznie całe ramię sie podnosiło się tworząc szparę na wysokść ok 3 - 4 mm na środku wycieraczki. miałem sie zabrac ze rozbieranie podszybia ale mrozy puściły i problem znikł. wycieraczka juz nie podstakuje i zbiera jak powinna ( wycieraczki valeo) a no i wycieraczka po str pasażera też już nie hałasuje. Widac to nie wina wycieraczek ( ale byłem wkur*** jak zapłaciłem ponad 100 zł za kpl Valeo zakładam i mi zaczynają skakac piszczec i źle zbierać )

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    Mi się udało skutecznie zwrócić zakupione valeo xtr silentio czy jakoś tak kiedy okazało się, że właśnie wycieraczka kierowcy nie zbiera na środku wycieraczki ( ciche też nie były ).
    Odesłałem, dostałem zwrot kasy i założyłem same gumy do boscha który był zamontowany - od razu lepiej ale dalej nie wiem jakie kupić nowe aby było lepiej.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    mi tez po tym jak puscily mrozy wycieraczki zaczely normalnie pracowac.Mysle ze ramiona jakos odksztalcily sie pod wplywem niskiej temperatury i lodu ktorym byly oblane cale ramiona.Mam juz nowe motgumy i mysle ze je zaloze bo stare championy juz nie zbieraja tak idealnie

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja miałem podobnie. Okazało się że miałem nawalone zmarzniętego śniegu pomiędzy podszybiem a wycieraczką oraz w ramieniu tam gdzie są sprężyny. Po oczyszczeniu problem zniknął. Pióra mam z Motgumu już prawie rok - polecam, około 50 zeta komplet.

  7. #17
    CiQ
    Gość

    Domyślnie

    Cześć,
    na wstępie dziękuję wszystkim za pomoc. Wracając w piątek po pracy doszedłem do wniosku, że skoro problemy zaczęły się przy złej pogodzie, to być może właśnie brud jest przyczyną tych problemów z wycieraczką.
    Po powrocie do domu, wziąłem szczoteczkę i dokładnie wyczyściłem "zawias" ramienia wycieraczki, tam gdzie jest mocowana sprężyna. Wyczyściłem też sprężynę i oba elementy spryskałem kilka razy WD40. Następnie kilkadziesiąt razy odgiąłem ramię do i od szyby. Z zawiasu wypłynęło wraz z WD40 jeszcze trochę brudu.
    Włączyłem wycieraczki i .... ZBIERAJĄ IDEALNIE

    Te same czynności wykonałem od razu na drugiej wycieraczce (profilaktycznie) i wreszcie cieszę się znów czystymi szybami

    Pozdrawiam,
    CiQ

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mwowry
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Cieszyn, Poland
    Auto
    Jest 159 1,9 150km...BYŁA AR 147 1.6 TS 120... BYŁ VW GOLF V 1.9TDI
    Postów
    472

    Domyślnie

    U mnie jest podobny problem z wycieraczkami, a dokładniej z wycieraczką od strony kierowcy, wyciera prawidłowo, ale czasem lubi trochę hałasu narobić a dzisiaj zauważyłem, że ramię trochę obciera o maskę. Czy to może być wcześniej wspomniany objaw pękniętego mocowania? Jutro będę to rozbierał, ale może ktoś wie czego mogę się tam spodziewać?
    Jeśli jeździsz fiatem, lub iveco, nie wybieraj się daleko...

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Eh, u mnie przy ściąganiu na siłe ramion przy wymianie szyby połamali ten plastik bo ramie chodzi dość luźno, da się to jakoś naprawić tzn wymienić ten element? Czy cały mechanizm?
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cały mechanizm. Na allegro znajdziesz do 100zł z silniczkiem.

Podobne wątki

  1. Regeneracja sprzęgła/docisku czy nowe ?
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 08:59
  2. Sprężyny docisku jtd
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:22
  3. Wymiana ramienia od pompy
    Utworzone przez witoldsyta w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:36
  4. Regulacja docisku sprzęgła.
    Utworzone przez tomekdominik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 23:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory