Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Regulacja docisku ramienia wycieraczki?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cześć,
    Odświeżam wątek ponieważ też mam problem z lewą wycieraczką (od strony kierowcy) pomimo wymiany na nowe motgumy. Lewa wycieraczka strasznie hałasuje i skrzypi, prawa chodzi bardzo ładnie. Zgodnie z Waszymi wypowiedziami, sprawdziłem mechanizm i wygląda, że wszystko z nim jest ok, ramiona wycieraczek nie mają większych luzów więc ten element jest chyba w porządku. Obstawiam, że lewe ramie mogło odkształcić się w trakcie zimy. Mieliście taki przypadek? Myślę nad zakupem używanego ramiona z allegro i wymiany. Czy możecie podpowiedzieć jak najprościej je zdemontować?

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiek Zobacz post
    Cześć,
    Odświeżam wątek ponieważ też mam problem z lewą wycieraczką (od strony kierowcy) pomimo wymiany na nowe motgumy. Lewa wycieraczka strasznie hałasuje i skrzypi, prawa chodzi bardzo ładnie. Zgodnie z Waszymi wypowiedziami, sprawdziłem mechanizm i wygląda, że wszystko z nim jest ok, ramiona wycieraczek nie mają większych luzów więc ten element jest chyba w porządku. Obstawiam, że lewe ramie mogło odkształcić się w trakcie zimy. Mieliście taki przypadek? Myślę nad zakupem używanego ramiona z allegro i wymiany. Czy możecie podpowiedzieć jak najprościej je zdemontować?
    Zdejmujesz zaślepkę na śrubę mocującą ramię. Odkręcasz śrubę kluczem nasadowym. Żeby nie połamać mechanizmu musisz wyposażyć się w ściągacz do wycieraczek i ściągaczem zdejmujesz ramię wycieraczki. Proponuję kupić na allegro lub pożyczyć z warsztatu. Ja pożyczyłem od kumpla z warsztatu.

    - - - Updated - - -

    Rozbierałam ten element cały i powiem Ci, że to mało prawdopodobne żeby odkształcone ramię powodowało taki efekt. Napisz jak zbiera Ci wycieraczka i czy na środku zostawia nie zebraną wodę.

    - - - Updated - - -

    Może jeszcze kwesta samej szyby, która jest czymś oblepiona np. woskiem.

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bassotronic
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    1.9 16v JTDM o mocy 150KM Kombi
    Postów
    146

    Domyślnie

    Jakiś czas temu po wymianie wycieraczek na nowe Valeo nadal zostawał na środku lewej wycieraczki pasek "niedotarty".
    Zdjąłem dekielek od wycieraczki pod którym jest zamontowana śruba (chyba, już nie pamiętam) i go trochę dokręciłem, zęby był lepszy docisk wybieraczki. Do tej pory wycierają aż miło.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Marcin, zimą przy minusowych temperaturach lewa wycieraczka nie zbierała wszystkiego, zostawiała po środku smugę. Przy dodatnich temperaturach zbiera wszystko ale strasznie hałasuje, trochę przerywa i nie chodzi gładko. Umyłem trochę mocniej szybę płynem do szyb i gąbką, dało to dobry efekt na 2-3 minuty przy mocniejszym deszczu, ale potem było to samo, spróbuję dziś jeszcze raz benzyną ekstrakcyjna.

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Spróbuj jeszcze z umyciem i dokręceniem ramienia wycieraczki ale z wyczuciem ale wygląda mi to na połamany mechanizm. Tak naprawdę żeby go dobrze sprawdzić to trzeba go wyjąć i zobaczyć czy ten plastik nie pękł. Ja przed demontażem byłem na 80 % pewien bo ten trzpień na którym mocowane jest ramie miał luz większy niż luz na innej 159 w komisie.

    - - - Updated - - -

    Proponuje podjedź gdzieś do komisu i porównaj z inna 159.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Jak dojdę do jakichś wniosków to napisze.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Jeżeli nie czytałeś to zobacz tu jest opis mojego problemu
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...lamany_-2.html

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Mam te same objawy które opisałeś w tym wątku:
    "Jak jest temperatura minimalnie plusowa wycieraczka zbiera w miarę dobrze ale do ideału brakuje trochę. Problem jest przy minusowych temperaturach.Środek wycieraczki nie chce dobrze przylegać do szyby. Cały mechanizm minimalnie rusza się (nie tak mocno jak na filmiku w pierwszej wypowiedzi na pierwszej stronie) ale rusza się góra dół około 5 mm."

    Cena mechanizmu na allegro nie jest powalająca więc zamawiam go. Jak przy wymianie okaże się sprawny to sprzedam go dalej.

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Gdyby coś to polecam tego sprzedającego autocarens na allegro. Ja od niego brałem. Zna temat uszkodzeń mechanizmów i wie co sprawdzić, żeby było ok. Pisze tez w tej aukcji, że ma mechanizmy. Sprowadzają je w większych ilościach do Polski.
    http://allegro.pl/silniczek-wycierac...653050025.html

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Napiszę jak się skończyła sprawa dla potomnych.
    Po wyjęciu mechanizmu wycieraczek okazało się, że jest on generalnie w porządku, może miał minimalnie większe luzy niż nowy (używany) który kupiłem, ale nie miał żadnych pęknięć plastików ani innych wad które by go jednoznacznie dyskwalifikowały. Tak czy inaczej, zdecydowałem się na wymianę. Mechanik poskładał to tak jak powinno być, wymieniłem wycieraczki na nowe i narazie wygląda na to, że działa. Nie miałem okazji pojeździć w mocnym deszczu, więc główny test przede mną. W tym momencie wygląda na to, że jednak mocowanie ramienia miało jakieś luzy.

Podobne wątki

  1. Regeneracja sprzęgła/docisku czy nowe ?
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 08:59
  2. Sprężyny docisku jtd
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:22
  3. Wymiana ramienia od pompy
    Utworzone przez witoldsyta w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:36
  4. Regulacja docisku sprzęgła.
    Utworzone przez tomekdominik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 23:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory