Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Temat: Regulacja docisku ramienia wycieraczki?

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v
    Postów
    33

    Domyślnie

    Witam. Zechcę odświeżyć temat, gdyż wycieraczka kierowcy nie zbiera mi paska tak z 10 cm idealnie po środku na wysokości wzroku. Zmiana piór nic nie daje. Po prostu środkiem jest za mały docisk. Jest jakieś skuteczne i tanie rozwiązanie problemu? Nie wygląda na to aby coś było obłamane, gdyż ramię siedzi w miarę sztywno tzn. podobnie jak od strony pasażera.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 SW 2.0JTDM Nero Carbonio, 2009, 163kkm
    Postów
    35

    Domyślnie

    Witam, Ja mam podobny problem. Wycieraczki nowe Bosch. Z tym ze problem pojawia się dopiero powyżej 130km/h. Nie zbierają dobrze na wysokości oczu kierowcy. Mechanizm nie ma luzów. Plastik trzyma. Miał ktoś tak?

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matticzek Zobacz post
    Witam. Zechcę odświeżyć temat, gdyż wycieraczka kierowcy nie zbiera mi paska tak z 10 cm idealnie po środku na wysokości wzroku. Zmiana piór nic nie daje. Po prostu środkiem jest za mały docisk. Jest jakieś skuteczne i tanie rozwiązanie problemu? Nie wygląda na to aby coś było obłamane, gdyż ramię siedzi w miarę sztywno tzn. podobnie jak od strony pasażera.
    To jest złudne, bo być może akurat plastik jest wypracowany w tym punkcie i nie przylega już dobrze.
    Zmiana mechanizmu załatwia sprawę na 100%. Ja już to przerabiałem w dwóch Alfach 159. Po wymianie mechanizmu wszystko gra jak potrzeba.
    Dla pewności kupiłem też nowe ramiona wycieraczek dla porównania ale czy z nowymi czy ze starymi jest wszystko ok. TYLKO mechanizm się pojawił nowy i po problemie.

    Pozdrawiam

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    no niestety nie w 100% wymiana mechanizmu załatwia sprawę... ja już wymieniłem mechanizm, wymieniałem pióra i niestety cały czas prawie że ten sam problem, czyli na wysokości oczu kierowcy wycieraczki zostawiają mokrą plamę i dodatku wydają przy tym uciążliwe dźwięki (chrupanie szuranie jak zwał tak zwał)... czasami pomaga zmiana kąta natarcia wycieraczki lecz tylko do 100km/h powyżej tej prędkości problem powraca... wydaję mi się, że w moim przypadku winowajcą może być ramie wycieraczki (dokładnie rzecz zatarte miejsce łamania ramienia oraz może słaba siła docisku sprężyny) ponieważ po przesmarowaniu tego punktu była wyraźna poprawa jednak tylko tymczasowa...

    pozdrawiam

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar przemopb4
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    NWE
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Panowie a montował ktoś nowe zamienniki które są dostępne na allegro (fast, spartan) czy tylko ori używki? Chodzi mi o ich jakość, bo cena zbliżona do używek a przy używkach też nie mamy pewności czy nic nie jest już połamane.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Montowałem ramię z piórem na tył -w SW ale firmy nie pamiętam. Jako tako. Ja teraz wymieniam same gumki i daje radę.
    Poza tym, zacieranie brudu na szybach może wynikać z niewłaściwych kątów ustawienia ramion wycieraczek.
    Nigdzie ich nie mogę znaleźć do 159, ale np. w e46 są w książce technicznej podane. To może być klucz do sukcesu.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar przemopb4
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    NWE
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! Chodziło mi o sam mechanizm wycieraczek - ten pod podszybiem. W sumie już zamówiłem. Jak uda mi się go wymienić to będzie wiadomo czy warto czy nie [emoji6]

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemopb4 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź! Chodziło mi o sam mechanizm wycieraczek - ten pod podszybiem. W sumie już zamówiłem. Jak uda mi się go wymienić to będzie wiadomo czy warto czy nie [emoji6]

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Chodzi o mechanizm, a pytasz o ramię, a co tam przecież jeden pies

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar przemopb4
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    NWE
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Post przed moim był o mechaniźmie i o ramieniu. Mój błąd, że nie doprecyzowałem pytania. Nigdzie jednak też nie napisałem że chodzi o ramię ale pewnie dla Ciebie to jeden pies [emoji6]

    Żeby jednak nie było offtopu to kupiłem zamiennik MECHANIZMU firmy Fast (nie bez obaw) ale dzisiaj udało się wymienić i nawet pasował. Czekam na mrozy i zobaczymy czy zda to egzamin.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez przemopb4 ; 28-01-2021 o 19:48

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemopb4 Zobacz post
    Post przed moim był o mechaniźmie i o ramieniu. Mój błąd, że nie doprecyzowałem pytania. Nigdzie jednak też nie napisałem że chodzi o ramię ale pewnie dla Ciebie to jeden pies [emoji6]

    Żeby jednak nie było offtopu to kupiłem zamiennik MECHANIZMU firmy Fast (nie bez obaw) ale dzisiaj udało się wymienić i nawet pasował. Czekam na mrozy i zobaczymy czy zda to egzamin.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ja już trochę mam dość - najpierw kupiłem używany mechanizm (przyszedł uszkodzony), pomyślałem nie będę dziadował kupię nowy FAST, Mechanik zamontował i dupa. Wycieraczki zbierają tylko trochę od strony podszybia, a później nie mają docisku i wyginają się w banan mniej więcej od 1/4 wysokości szyby. Dogiąłem trochę ramiona i na chwilę pomogło. Obecnie znów dupa i nie dociska nawet na postoju. Wycieraczki odstają od szyby - styk jest tylko na krawędzi piór. Przed wymianą nie działała lewa teraz na nowym mechanizmie nie zbierają obie. Zauważyłem, że oś trzpienia, na którym jest zamontowane ramię wycieraczki zmienia się przy ich ruchu jak jakby nie był sztywny - może mieć mieć to związek?

Podobne wątki

  1. Regeneracja sprzęgła/docisku czy nowe ?
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 08:59
  2. Sprężyny docisku jtd
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:22
  3. Wymiana ramienia od pompy
    Utworzone przez witoldsyta w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:36
  4. Regulacja docisku sprzęgła.
    Utworzone przez tomekdominik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 23:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory