Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Regulacja docisku ramienia wycieraczki?

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Kąty ustawienia ramion.

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD
    Postów
    1

    Domyślnie

    Hej odświeżam wątek, mam ten sam problem od zimy tego roku, wycieraczka od strony kierowcy nie zbiera na wysokości wzroku, w momencie największego wychylenia odstaje ok. 0.5 cm od szyby. Odwiedziłem mechanika dwukrotnie, raz w lutym, mechanizm został wymieniony na nowy ale problem w małym stopniu występował dalej, powiedział mi też wtedy ogólnie, że to może być kwestia blacharska. Po 4 miesiącach już na wiosnę problem powrócił w pełnej krasie i wycieraczka znowu przestała zbierać cokolwiek, odwiedziłem innego mechanika gdyż u poprzedniego skończyła mi się gwarancja, ten znowu trzymał samochód 3 tygodnie by dojść do wniosku, że problemem jest blacha na której opiera się mechanizm od strony kierowcy, nie trzyma ona sztywności przez co mechanizm w tym miejscu siada w dół i lata. Moje pytanie do Was, czy ktoś miał analogiczny problem w swojej 159 i czy taka naprawa jest bardzo skomplikowana i droga?
    Ostatnio edytowane przez coreytrevor ; 10-08-2021 o 19:18

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Spróbuj docisnąć ramię lekko (zakładam, że mechanizm nie jest urwany).
    U mnie to pomogło.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar przemopb4
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    NWE
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Po 4 miesiącach już na wiosnę problem powrócił w pełnej krasie i wycieraczka znowu przestała zbierać cokolwiek, odwiedziłem innego mechanika gdyż u poprzedniego skończyła mi się gwarancja, ten znowu trzymał samochód 3 tygodnie by dojść do wniosku, że problemem jest blacha na której opiera się mechanizm od strony kierowcy, nie trzyma ona sztywności przez co mechanizm w tym miejscu siada w dół i lata. Moje pytanie do Was, czy ktoś miał analogiczny problem w swojej 159 i czy taka naprawa jest bardzo skomplikowana i droga?
    Ja dopiero wczoraj zwalczyłem problem (miejmy nadzieję na stałe). Zamiennik mechanizmu, który zamontowałem nie pomógł. Zamontowałem więc oryginalne ramię wycieraczki (na które czekałem pół roku). No niestety to nie to. Zamówiłem używany, oryginalny mechanizm zabrałem się do wymiany. Okazało się że winna wszystkiemu była szpilka, która jest osadzona na tej blasze o której pisze kolega. Sama blacha jest ok ale szpilka była wyciągnięta i urwała się przy dokręcaniu kolejnego mechanizmu. No cóż doszło kupę roboty ale przynajmniej wycieraczki znowu działają jak powinny.



    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Te wycieraczki to dramat, walczę z tym prawie od roku. Na początku zmieniłem same pióra, potem kupiłem używany mechanizm, który rozleciał się przy montażu. Teraz z pół roku jeżdzę na zamienniku i było jako-tako, ale przy większych prędkościach wciąż słabo zbierało. Zmieniłem znowu pióra bo poprzednie skrzypiały niemiłosiernie i znowu nic nie zbiera. Ramię ma lekki luz, aczkolwiek na pewno dużo mniejszy niż gdy mechanizm był ułamany. W weekend to obejrzę, może ta blaszka faktycznie jest tu jakimś tropem. No bo nie uśmiecha mi się zmieniać mechanizm co wymianę oleju...

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar przemopb4
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    NWE
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Tylko jeśli szpilka jest wyciągnięta, możesz nie zobaczyć tego na oko. Ja dowiedziałem się na przypadkiem jak szpilkę zerwałem. Po prostu dokręcając mechanizm nie ma wyraźnego oporu.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Ja problemu z wycieraczkami nigdy nie miałem. Teraz wymieniłem obie na coś po taniości i chodzą cichutko, zbierają wszystko. Jedynie co robię przy nowym aucie to ustawiam ramiona wycieraczek jak w tym poradniku na YT.

    https://www.youtube.com/watch?v=tlksVKMl11o

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Ja problemu z wycieraczkami nigdy nie miałem. Teraz wymieniłem obie na coś po taniości i chodzą cichutko, zbierają wszystko. Jedynie co robię przy nowym aucie to ustawiam ramiona wycieraczek jak w tym poradniku na YT.

    https://www.youtube.com/watch?v=tlksVKMl11o
    ja kiedys do mojego poprzedniego auta na allegro kupilem wycieraczki ze spojlerem. teraz, kurde, nie moge ich znalezc... w historii zakupów tez juz ich nie ma. a one robiły robote, naprawde. kosztowały jakos 90zł (chyba to byly valeo) i lepszych nie mialem. niewazne ile na budziku, nawet na pol sekundy sie nigdy nie oderwały od szyby. czy wiatr, czy deszcz, czy jade 180km/h, no jak przyklejone


    //edit: a znalazlem jakies boscha, numer aukcji na allegro 10631290764 tutaj akurat komplet 600+450

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170km Sport Plus
    Postów
    10

    Domyślnie

    Panowie, mam pytanie odnośnie ramienia wycieraczek przedniej szyby. Czy ramię z Brery/Spidera będzie pasować do 159?

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał goalkeeper Zobacz post
    Panowie, mam pytanie odnośnie ramienia wycieraczek przedniej szyby. Czy ramię z Brery/Spidera będzie pasować do 159?
    Napewno. Wszystko jest to samo. Tylko nie wiem jak z anglika

Podobne wątki

  1. Regeneracja sprzęgła/docisku czy nowe ?
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 08:59
  2. Sprężyny docisku jtd
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:22
  3. Wymiana ramienia od pompy
    Utworzone przez witoldsyta w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:36
  4. Regulacja docisku sprzęgła.
    Utworzone przez tomekdominik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 23:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory