Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Wskaznik doladowania turbo i turbosprezarka nie dzialaja...

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Obym się mylił ale u mnie w ten sposób padło turbo. Wyjeżdżając z jakiejś bramy dodało mocniej gazu i usłyszałem coś w stylu pękającej linki, wskazówka doładowania po tym stała w miejscu. Auto wiadomo muł tyle że jak się podnosiły obroty to ono jak gdyby zaczynało wyć. Ponoć turbo dostało luzu wzdłuż osi wirnika, coś w ten deseń usłyszałem od mechanika.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    Przeładowanie zbyt duże ciśnienie pompujące turbinę.To w takim razie co można odczytać z tego wskaźnika?
    Powiedzmy jeśli dodając gazu(jadąc)powiedzmy na maxa i takie doładowanie ustawił tuner jak pokazuje wskaźnik to oznacza iż turbo ładuje i pracuje dobrze?
    Bo jeśli tego nie pokazuje wskaźnik to w takim razie jest to tylko bajer?
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ten wskaźnik po prostu wskazuje aktualnie ciśnienie doładowania i nie jest wskaźnikiem współczynnika nadmiaru powietrza. Jak pokazuje przypadek z tego tematu, może służyć jako podpowiedź usterki. Można się również dzięki niemu zorientować, kiedy następuje wypalanie filtra cząstek stałych.
    Myślę, że chip tuner może to porównać, zaglądając w logi zmierzonych ilości paliwa i powietrza - ale tutaj najlepiej niech wypowie się fachowiec.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar tomasz_kw
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 8V (2010)
    Postów
    2

    Domyślnie

    Temat stary, ale dodam swoje trzy grosze, może komuś się przyda. Jeżdżę 159 SW 1.9JTDm 8V i ostatni "padło" mi turbo. W zasadzie nie widać było na wskazówce doładowania jakiegokolwiek ruchu (dopiero na wyższych biegach cokolwiek się ruszała), ale mocy jakby pół ubyło. Żeby było śmieszniej - brak błędów, brak widocznych problemów pod maską, brak dziwnych odgłosów - tak jakby mi ktoś turbinę zajumał i wsadził puszkę...
    Na forum znalazłem masę wskazówek: odpinanie overboost'a, obserwowanie kierownicy turbiny itp itd. Jeden z użytkowników napisał, że nie ma co świrować i trzeba zacząć od podstaw - wężyki podciśnienia. Okazało się, że miał rację jeden z wężyków pękł (od spodu) bo jakiś idiota (nie da się tego inaczej ująć) "zafiksował" wężyk podciśnienia drutem stalowym (sic!) - nie wiem po co skoro to podciśnienie, a jeśli już - to czemu nie użył opaski... Drut spowodował pęknięcie wężyka (zgodnie z prawem Murphy'ego w miejscu niewidocznym) i turbo nie działało. Ok. 30 cm wężyka za całe 2 złote i samochód działa jak nowy...
    Więc zanim zaczniecie wymieniać turbinę lub ją regenerować, to najpierw sprawdźcie drobiazgi, bo ktoś Was orżnie na grubą kasę, a wymieni wężyk za 2 złote...

Podobne wątki

  1. [GTV] wskaznik doladowania turbiny
    Utworzone przez przema w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 19:02
  2. Turbosprezarka 2,4 jtd czy pasuje od 1,9??
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 00:10
  3. [156] Czujnik doladowania turbiny
    Utworzone przez Tuchol w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 09:42
  4. turbosprezarka..
    Utworzone przez tomekleczycki w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 14:36
  5. alfa romeo 156 2.4 jtd -turbosprezarka
    Utworzone przez DAMIAN2539 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory