Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141

Temat: Przestroga dla wycinających DPF

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kamilhex
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Słubice/Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 Qtronic 200KM
    Postów
    64

    Domyślnie Przestroga dla wycinających DPF

    Hej Wam,

    Tak wszyscy się chwalą, że powycinali sobie DPFy, EGRy i inne bebechy, fajnie, problem z głowy, ale trzeba z tym uważać. Ja mieszkam na granicy PL / DE i kilka razy w tygodniu jestem w Niemczech. Często, a ostatnio częściej napotykam na kontrole niemieckiej policji właśnie w celu sprawdzenia czy nasze auto nie jest nielegalnie zmodyfikowane. Cwaniaczki mają specjalne dymomierze do sprawdzania ilości cząstek stałych w spalinach i polują przede wszystkim na Polaków. Można się załapać na karę do 5000 € + laweta do PL lub "naprawa" auta w DE. Sam się zastanawiałem nad wycięciem, ale teraz już wiem, że to zbyt ryzykowne. Zastanawiam się tylko kiedy cudowne przepisy wejdą w życie również w Polsce (a raczej kiedy zaczną być egzekwowane) i na allegro zabraknie filtrów. Będzie płacz i zgrzytanie zębów. Także póki co przestrzegam tych, który chcą wyciąć te ustrojstwa i wiedzą, że prędzej czy później zawitają za naszą zachodnią granicę.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Temat jest już poruszony w kilku wątkach, nie odkryłeś tutaj nic nowego.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    jak sie mieści bez filtra w euro 4 to sobie mogą popatrzeć tylko(chyba że kopci jak titanic )
    Q2,K&N,BREMBO ORO,TAROX 114 CORSA,OZ ULTRALEGGERA 18',BRIDGESTONE POTENZA ADRENALIN,GOODRIDGE,SEBRING,BILSTEIN B14 PSS,MILLERS CFS

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesk Zobacz post
    jak sie mieści bez filtra w euro 4
    Sprawdzał już to ktoś?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Mieści się w Euro 4 czy nie - nie zmienia to faktu, że każda 159 z wyciętym DPF jest autem niezgodnym z homologacją. Wiemy co za to grozi. Tylko patrzeć, jak polskie władze znane z inwencji w wyciąganiu kasy od kierowców, wymyślą coś co pozwoli im ciągnąć dochód także z tego źródełka.
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Ja kiedy byłem moim poprzednim samochodem (VW Passat 2.0TDI) w Berlinie, podjeżdżając pod Bramę Brandenburską, właśnie zawineli mnie na taką szczegółową kontrolę odośnie spalin i nikt nie pytał mnie czy spełnia euro 4 czy 5, tylko mówili, że interesuje ich istnienie dpf. Tak więc w swojej belli z racji tego, że jeżdżę turystycznie za granicę wycięcia filtru się dosyć mocno obawiam i tego nie planuję.

    CHyba racji jest w tym dużo, że nie ważne czy spełnia 4 czy 5, tylko jak został zbudowany. W Niemczech jak chcesz założyć inne koła (rozmiar) niż przewidziano w fabryce musisz na to otrzymać kwit.
    Ostatnio edytowane przez kriswin ; 31-12-2012 o 12:25
    "Jeśli celujesz w nic, zawsze trafisz!"

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników aut z wyciętym filtrem - miał ktoś problem z podbiciem przeglądu? Mam na myśli legalnie, w zwyczajnej stacji kontroli pojazdów

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Jak mam tego nie wycinać skoro to niszczy mój samochód? Auto przez to nie ma siły jechać , ma problemy z odpalaniem i spożywa więcej paliwa. DPF to syf niedopracowany a koncerny sobie to gówno testują poprzez mój portfel. Wywalić to ustrojstwo i się sądzić jeśli dostaniesz mandat. Wejdźcie na Francuskie fora motoryzacyjne i zobaczcie ,że sprawy w sądzie odnośnie DPF-u skoczyły o 900% od 2009r.
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał losdamianos Zobacz post
    Wejdźcie na Francuskie fora motoryzacyjne i zobaczcie ,że sprawy w sądzie odnośnie DPF-u skoczyły o 900% od 2009r.
    Jak wygląda sprawa wygrywania tych spraw?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pytanie do użytkowników aut z wyciętym filtrem - miał ktoś problem z podbiciem przeglądu? Mam na myśli legalnie, w zwyczajnej stacji kontroli pojazdów
    Ja miałem problem z przeglądem z powodu braku katalizatora przy silniku benzynowym, więc z dpf-em będzie analogicznie - wszystko zależy od diagnosty, ale oficjalnie takie auto nie powinno przejść przeglądu.

Podobne wątki

  1. [159] Przestroga dla kupujących
    Utworzone przez jusci w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 17:23
  2. Przestroga
    Utworzone przez M&M w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 09:44
  3. przestroga dla wszystkich
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 19:16
  4. Uwaga przestroga, można uwalić ecu
    Utworzone przez motofan w dziale 156
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 10:17
  5. Przestroga dla innych i ostatnie pozegnanie z 156
    Utworzone przez tymmic w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 12:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory