Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: ASO...ku przestrodze!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie ASO...ku przestrodze!

    Chciałem podzielić się moim doświadczeniem z niemieckim ASO Fiata. Miesiąc temu kupiłem Bellę w niemieckim komisie. Mały przebieg (74000km, udokumentowany), wszystko pięknie.... Aż tu nagle, kilka dni po odebraniu auta pojawiła się kontrolka silnika. Potem zgasła. Tak kilkukrotnie w ciągu kilku dni. Pojechałem do ASO Fiata we Frankfurcie. Po podłączeniu auta do komputera wyskoczyły błędy P0013 i P0014. Diagnoza:łańcuch rozrządu do wymiany. Koszt: między 1200 a 1800 Euro (w zależności od ilości elementów które miały być wymienione - to miało okazać się po "rozebraniu" silnika). Pomyślałem: auto z takim przebiegiem nie powinno mieć problemów z łańcuchem (pomimo inklinacji silnika 2.2 do tego typu usterek) i odmówiłem naprawy. Tuż po Świętach pojechałem do ASO Fiata we Wrocławiu (ADF Auto). Po podłączeniu auta do komputera wyszły te same kody błędów. Diagnoza: wymiana elektrozaworu na wałku ssącym. Koszt: 280zł (część) + 280zł diagnoza. Od tej pory przejechałem 2500km i kontrolka silnika nie pojawiła się ani razu.

    Nie warto ufać każdemu ASO, bo czasami szukają frajerów, na których chcą zarobić. W moim przypadku najwidoczniej chcieli na mnie ostro zarobić.

    Pozdrawiam i życzę lepszych "fachowców".

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    A tak wszyscy wyzywają na PL ASO

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Polacy to polacy zależy jak trafisz a jak siądziesz z takim do flaszki to i za darmo wszystko załatwisz

    Może kolego w niemczech trafiłeś na turków i Cię chcieli w bambo zrobić to też możliwe jest dobrze że się nie dałeś jednak POLAK POTRAFI walczyć o swoje bez względu na to gdzie mieszka i w jakim języku rozmawia

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    P0013 Przestawiacz zmieniający kąt ustawienia wałka rozrządu B, wadliwe działanie układu dolotowego/lewego/przedniego (blok cylindrów nr 1) zmiany faz rozrządu
    P0014 Kąt ustawienia wałka rozrządu B, ustawienie rozrządu „za wczesne” dolotowego/lewego/przedniego (blok cylindrów nr 1) lub wadliwe działanie układu zmiany faz rozrządu
    Zachowałeś zimną krew, ja to z czystej ciekawości sprawdził bym co te kody oznaczają. Dodam że na niemieckich mechaników mówią że to tylko monterzy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezar_DE
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bad Homburg
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS '07 Nero Carbonio
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Może kolego w niemczech trafiłeś na turków i Cię chcieli w bambo zrobić
    Normalne ASO, Turków nie widziałem Pomijam już fakt, że serwis niby otwarty od 7:00, a wpuścili mnie do środku dopiero ok 7:45, mimo że krzątali się w środku od 7...

    Z doświadczenia wiem, że nie wolno wierzyć we wszystko co mówią w ASO. Sam kiedyś pracowałem w takim serwisie i wiem, że serwis też musi zarabiać...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andree Zobacz post
    Dodam że na niemieckich mechaników mówią że to tylko monterzy.
    W moim przypadku zakładam dwie rzeczy: zwykłą ignorancję i brak pojęcia albo cwaniactwo/chęć zarobienia. Myślę, że ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna, bo przecież po diagnostyce EXAMINER "mówi" jasno co trzeba zrobić w przypadku danego błędu, przynajmniej z moją wizytą tak było. Mistrz warsztatu pokazywał mi wydruk z diagnozy.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pablo83_05
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW I OKOLICE
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 150KM 2008, AR GTV 2.0 TS SPORTIVA
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    A tak wszyscy wyzywają na PL ASO
    Tak zgadzam się z Tobą. Wszyscy wyzywają ASO ale jak kupić używany samochód to wszyscy chcą aby była książka serwisowa i wpisy z ASO ... to chyba jest tak jak wszyscy chcą przebiegu około 179 tys km i tutaj zawsze pomoże allegro.
    Pozdrawiam wszystkich!

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a ja tam mam już 3 terminarz 2011 , 2012 , 2013 jeszcze nie ruszony bo paliwko mam ( grawer se rypłem indywidualny - a co )
    i wpisuję każde mycie, tankowanie i wymianki gratów czy płynów
    awarie też bym wpisywał - ale jak bym pisał tylko to to bym miał chyba pusty terminarz ...
    nie mniej jednak jak ktoś będzie miał ochotę wierzyć to jak bym sprzedawał to oddam razem z tymi terminarzami
    a ASO - jak na razię dziękuję za ASO w mojej okolicy - mam lepszego mechaniora








  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    ...Może kolego w niemczech trafiłeś na turków i Cię chcieli w bambo zrobić ...
    A dla mnie to bardziej pasuje na Polaków, tylko lud miedzy Odrą a Bugiem potrafi w ten sposób.

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar karp1u
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V, Distinctive
    Postów
    67

    Domyślnie

    nie wiem czy to powod do dumy czy do wstydu ale ja naprawiam tylko w ASO. na te chwile wroclaw mnie jeszcze nie zawiodl jesli chodzi o alfa romeo. inna historia z BMW, to juz mozna nazwac cyrkiem

Podobne wątki

  1. GT i 2.0 JTS - ku przestrodze
    Utworzone przez goldan w dziale GT
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 22:17
  2. Ku przestrodze - KOSIARKI
    Utworzone przez Mongoose w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 13:22
  3. [164] Ku przestrodze...
    Utworzone przez jacoff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 17:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory