Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Temat: Jaki płyn do wspomagania?

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Po wymianie płynu zauważyliście jakąś różnice w pracy wspomagania? Może ktoś napisać?

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0prawca Zobacz post
    Po wymianie płynu zauważyliście jakąś różnice w pracy wspomagania? Może ktoś napisać?
    Za każdym razem gdy spuszczałem przepracowany płyn. Tylko ważne, żeby przepłukać układ a nie wymieszać stary płyn z nowym, bo w ten sposób można sprawę pogorszyć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Za każdym razem gdy spuszczałem przepracowany płyn. Tylko ważne, żeby przepłukać układ a nie wymieszać stary płyn z nowym, bo w ten sposób można sprawę pogorszyć.
    Tak. Ok. Ale jaka jest różnica? Kierownica chodzi lżej? Czy będzie chodzić tak jak w moim STILO z elektrycznym wspomaganiem z włączoną opcją CITY?
    Bo w Alfie nawet kiedy dźwignę oba przednie koła do góry to tak nie chodzi.

  4. #24
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie bedzie tak chodzić jak elektryczne i cale szczęście bo to by była porażka.

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie bedzie tak chodzić jak elektryczne i cale szczęście bo to by była porażka.
    Dokładnie.
    Może chodzić trochę lżej. Np. w JTS myślałem już, że będę musiał wymienić pompę, a wystarczyło porządnie przepłukać układ i w tej chwili pompy nawet po zimnym rozruchu nie słyszę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Jeżeli jeszcze jestem w stanie komuś pomóc to napiszę to co wiem.
    Najlepiej będzie gdy do układu wlejemy olej typu atf iii dexron, jest on odpowiednikiem zalecanego przez 159 oleju Tutela GI/E. Jego kolor to czerwony. Osobiście szukałbym zamiennika, ważne oby było to ATF III(1l tutela kosztuje ok.50zł, z elfa można kupić to samo za 25zł). Oleju zielonego bym unikał w sytuacji gdy nasza maglownica jest już lekko przepracowana. Ostatnio zepsuła mi się maglownica, oddałem ją do regeneracji, a tam została ona uzupełniona olejem chyba orlenowskim dexron II. II będzie gęstszy niż III, może to i dobrze, będzie to napewno objawiać się cięższym kręceniem kierownicą na zimnym. Jeżeli ludzie od regeneracji leją taki olej i zwrotów nie ma to znaczy, że chyba musi być sprawdzony, wydaje mi się że oba atfy są względne.

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie bedzie tak chodzić jak elektryczne i cale szczęście bo to by była porażka.
    A dlaczego? Ja się przyzwyczaiłem... Po za tym, po przekroczeniu 40km/h elektryczna juz chodzi ciężej. Ale przy manewrach na parkingu, to rewelacja a nie porażka. A to moje porównanie do elektrycznej to był żart
    Pytałem czy po wlaniu zielonego chodzi choć troszkę lżej.

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bonzo
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 8v + Fiat Stilo mJet 16V
    Postów
    103

    Domyślnie

    Elektryczna to naprawdę świetna sprawa. Najgorsze jest jednak to, że jak człowiek wsiada po alfie np. do stilona (nie odwrotnie ) to wydaje mu się, że to samochód dla kobiety i to bez włączonego trybu City Jednak tak jak kolega wcześniej wspomniał tylko przy kręceniu kierownicą na małych prędkościach. Później działa z takim samym oporem jak i ta w AR.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bonzo Zobacz post
    (...) to wydaje mu się, że to samochód dla kobiety (...)
    Dokładnie... To jest co przeszło mi przez myśl. Na początku ta kierownica lata jak.... (no sama się kręci). Ale uwielbiam moja Alfę

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ale tu nie chodzi tylko o siłę jaką musimy przyłożyć, żeby kręcić kierownicą. Chodzi też o to jak kierownica przekazuje nam informacje co dzieje się z przednimi kołami. Przy wspomaganiu elektrycznym mamy o wiele mniej tego czucia. Jedni tego nie potrzebują i im drżenie kierownicy przeszkadza, a inni, czyli np. ja tego potrzebuję. W 156 był świetny układ kierowniczy, tam od razu było czuć, że przednia oś zaczyna tracić przyczepność.
    W Giulietcie jest wspomaganie elektryczne, czy hydrauliczne? Bo tam kierownica nie komunikuje się z nami za mocno, a tryb Dynamic miałem wrażenie, że powoduje tylko większy opór, ale nic poza tym.

Podobne wątki

  1. [145] Jaki płyn do układu wspomagania?
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 11:31
  2. Jaki Płyn do wspomagania?
    Utworzone przez cudny13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 14:53
  3. Jaki płyn wspomagania polecacie ?
    Utworzone przez Krolik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 13:26
  4. Jaki płyn hamulcowy i wspomagania?
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 18:13
  5. Ile i jaki płyn wspomagania kierownicy JTD
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 20:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory