Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 234

Temat: Q-tronic wymiana oleju - gdzie ?

  1. #91
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    Temat rzeka. Wystarczy przeczytać temat od początku. Mój fachowiec zalecił po 100k statyczną i sprawdzenie jakości oleju. Tak też zrobiłem. Olej w porządku. Teraz po 50k sprawdzić tylko jakość oleju. Póki olej jest dobry to statyczna wystarczy. Wiadomo ze przy statycznej olej się miesza więc nie jest super. Ale co fachowiec to opinia. Aso wychodzi z założenia że oleju się nie wymienia bo lepiej wymienić skrzynię.

  2. #92
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saimonse Zobacz post

    Aha - podałem w ASO mój VIN i odpisali mi na maila, że wg schematu w mojej skrzyni nie ma filtra..
    Filtr jest tylko "niewymienny". Tzn, że aby go wymienić trzeba rozebrać skrzynię.

  3. #93
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekNeo Zobacz post
    Temat rzeka. Wystarczy przeczytać temat od początku. Mój fachowiec zalecił po 100k statyczną i sprawdzenie jakości oleju. Tak też zrobiłem. Olej w porządku. Teraz po 50k sprawdzić tylko jakość oleju. Póki olej jest dobry to statyczna wystarczy. Wiadomo ze przy statycznej olej się miesza więc nie jest super. Ale co fachowiec to opinia. Aso wychodzi z założenia że oleju się nie wymienia bo lepiej wymienić skrzynię.
    No właśnie przeczytałem i dostałem jeszcze większego mętliku w głowie ; ) Czyli jak sprawdzą mi olej i będzie wyjątkowo 'brzydki' to lepiej dynamicznie a jak będzie wyglądał dość wyjściowo jeszcze to statycznie ? ;]

  4. #94
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ja u siebie wymieniłem statycznie. Koszt to szalone 120zł (100zł olej 4l Dexron VI) i 20zł dodatkowo za wymianę przy okazji robienia pakietu startowego. Olej wyleciał o dziwo całkiem niezły, musiał już być raczej wymieniany przez poprzedniego właściciela. Ogólnie to wolałbym chyba 7 razy wymienić statycznie niż raz dynamicznie porównując ceny

  5. #95
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dexrona lałeś ? Różne opinie na temat tego oleju czytałem. Ja chyba kupie Tutelę GI-VI. Zapłacę co prawda więcej bo około 200 PLN ale z tego co czytałem to jest to lepszy olej.
    Ostatnio edytowane przez Saimonse ; 17-03-2015 o 11:20

  6. #96
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saimonse Zobacz post
    No właśnie przeczytałem i dostałem jeszcze większego mętliku w głowie ; ) Czyli jak sprawdzą mi olej i będzie wyjątkowo 'brzydki' to lepiej dynamicznie a jak będzie wyglądał dość wyjściowo jeszcze to statycznie ? ;]

    Dokladnie tak

  7. #97
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Zalałem ten dokładnie olej: http://allegro.pl/petro-canada-atf-d...099800656.html Olej spełnia wymagania dexron VI, które są zalecane do naszej skrzyni, a że w maju szykuje mi się wymiana sterownika skrzyni (a więc i wymiana oleju) to nie widziałem sensu w przepłacaniu za Tutelę.

  8. #98
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bassotronic
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    1.9 16v JTDM o mocy 150KM Kombi
    Postów
    146

    Domyślnie

    Dzwoniłem dziś do ASO z pytaniem o cenę wymiany oleju w automacie
    Pan z którym rozmawiałem zna tylko technikę wymiany oleju statyczną a o dynamicznej pierwsze słyszy.
    Statyczna wymiana oleju z olejem około 200zł (jak zapytałem się o płukanie skrzyni po zlaniu starego oleju to powiedział, że muszę przyjechać za około 500km i zrobić identyczną usługę za kolejne +/- 200zł).

  9. #99
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bassotronic Zobacz post
    Dzwoniłem dziś do ASO z pytaniem o cenę wymiany oleju w automacie
    Pan z którym rozmawiałem zna tylko technikę wymiany oleju statyczną a o dynamicznej pierwsze słyszy.
    Statyczna wymiana oleju z olejem około 200zł (jak zapytałem się o płukanie skrzyni po zlaniu starego oleju to powiedział, że muszę przyjechać za około 500km i zrobić identyczną usługę za kolejne +/- 200zł).
    Bo to tępę jełopy . Odsyłali mnie do Krakowa do jakiegoś warsztatu na wymianę . W pełni dynamiczna wymiana wiążę się ze ściągnieciem skrzyni i wymianą filtra ( bez rozebrania skrzyni się nie da ) . Robią dynamiczną podpinając skrzynie pod "pompe" która przepłukuje skrzynie do momentu aż poleci czysty olej . Jak odkręcicie korek spustowy i olej będzie barwy normalnego ATF to można statycznie ale jak już jest smolisty to tylko szkoda nowego oleju . I nie róbcie tego u jakichś Janów bo tylko zdupcą wam skrzynie .

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9JTDM 150KM Carbonio Black
    Postów
    52

    Domyślnie

    Do Tomekkk- Cześć!

    Tą wymianę robiłeś w Wawie, bo szukam u siebie prewencyjnie by wymienić?
    Chyba, że ktoś da namiary na sprawdzony warsztat, który przy okazji nie policzy jak za zboże

    Pozdrawiam,
    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr_wawa ; 24-03-2015 o 19:27 Powód: Rozwinięcie

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. Wymiana oleju w asb AISIN gdzie??
    Utworzone przez czesany w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory