Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 234

Temat: Q-tronic wymiana oleju - gdzie ?

  1. #41
    blokers
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzałem zapytanie formularza na taniprzeglad.pl. Mam Alfę już po gwarancji i znalazłem formularz tylko do Autoryzowanych Serwisów na stronie www.taniprzeglad.pl na głównej stronie jak wybierzesz (Chcesz wiedzieć ile może kosztować Twoja usługa?) wybierz alfa i województwo oraz co CIe interesuje. Taki mail wysyła się do wszystkich ASO Alfy a na maile otrzymujesz od nich oferty. Ja tak zrobiłem i Dealer Alfa Romeo AUTEX zrobił najlepszą ofertę. Fajna oszczędność i szkoda czasu, aby wisieć na telefonach do ASO.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał variatore Zobacz post
    Witam !
    Jako że będę robił rozrząd to chciałbym przy okazji wymienić olej w qtronicu - tu mam zagwozdkę bo mój mechanik automatu się nie tyka a nie będę jechać gdzieś w Polskę bo chcę to załatwić na poczekaniu.

    Znalazłem trzy warsztaty stosunkowo niedaleko:
    Żory "A'Matic", Mysłowice "Palka", Bielsko Biała "A-T Service"
    Jeżeli macie jakieś doświadczenia z w/w zakładami lub znacie innych z okolic Gliwic to proszę o info.

    Mogę też zrobić to sam statycznie w/g poradnika z forum vectry ale nie palę się do tego
    Pozwolę sobie na przekazanie kilku informacji dotyczących skrzyń Aisina i wymiany oleju. Po pierwsze w tych skrzyniach regularnie należy wymieniać olej co 60-90 tysięcy, w zależności od warunków jazdy. Skrzynie te posiadają filtr oleju, jednak jego wymiana jest równoznaczna z demontażem i częściową rozbiórką skrzyni. Olej w tych skrzyniach można wymieniać statycznie - 3 do 4 litrów oleju lub dynamicznie około 8 litrów, z dokładnym płukaniem do 11 litrów. W przypadku dużego przebiegu bez wymiany należy wymienić olej statycznie na oryginalny Tutela GI/V dla skrzyń 5 biegowych i GI/VI dla 6 biegowych oraz obserwować zachowanie skrzyni. W przypadku poprawy działania wymienić dynamicznie. W przypadku pogorszenia się pracy skrzyni po wymianie statycznej nie zaleca się wymiany reszty oleju dynamicznie,świadczy to o sporym zużyciu skrzyni, można się ratować dodając preparaty metaloceramiczne, w przypadku braku poprawy pozostaje naprawa lub wymiana skrzyni. Regularna wymiana oleju od początku eksploatacji skutkuje długim i bezawaryjnym działaniem skrzyni.

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    Bezapelacyjnie wymieniać olej w skrzyni. Jak do tej pory wymieniłem wyłącznie statycznie olej. Jednak z czasem trzeba będzie zrobić wymianę dynamiczną. Ktoś może robił już taką wymianę gdzieś w okolicy Warszawy? Szukam godnego polecenia warsztatu.
    Pzdr

  4. #44
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    To koledzy podrzucą gdzie najlepiej na śląsku wymienić olej w skrzyni??? I teraz się nie śmiać bo mam 159ke niecały miech i nie mam czasu okiełznać auta . Jest bagnet do sprawdzania oleju ? Czy jak w standardowej skrzyni -korek/ sruba?? Słyszałem ,że w automacie sprawdza się olej na odpalonym silniku? Prawda/Fałsz???

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Bagnetu nie ma. Co do reszty nie wiem. Na forum Vectry jest dużo o tych skrzyniach . Mają symbol AF40

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał variatore Zobacz post
    Jestem po wymianie oleju ( statyczna ) w aso ganimex 210 zł ( mam rabat ) Olej dałem swój mobil ( atf 3309 ) 4l.
    Wymieniają też cały olej ( demontaż skrzyni i od razu wymieniają filtr ), nie znam ceny za taką usługę, ale wtedy informują o możliwości przecieków ze skrzyni.
    Bardzo płynne działanie skrzyni.
    Ganimex Katowice Rozdzieńskiego??? Ja dziś dzwoniłem do Katowic to mi powiedzieli robocizna 340 brutto ( wymiana statyczna ) za robote + olej zaśpiewał mi 800pln !!! Oczywiście sam moge kupić olej . No i Albo ten Mobil 3309 ATF -45pln za 1L .To przy 4 litrach wychodzi 520pln a nie 800

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Hej! Ja u siebie wymieniałem olej statycznie ale od zakupu samochody (ok.3 lata temu) zrobiłem to już trzy razy. Pierwszy zaraz po zakupie. Wtedy zleciało go ponad 4l. Później przy wymianach oleju w silniku. Myślę, że można w ten sposób, na raty, wymienić większość oleju w skrzyni a przy okazji zobaczyć czy nie jest zasyfiony, nie ma w nim opiłków itp. Co do oleju to wymieniałem na oryginalny (poza pierwsza wymianą). Cenowo nie kosztuje jakoś dużo po wchodzi ok.4l. Pzdr.

  8. #48
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dziś montowałem nową osłonę pod silnik i przy okazji sprawdziłem jak olej w skrzyni się prezentuje . No i ...jest zle . Przebieg 149000km i podejrzewam ,że olej w q-tronicu nigdy nie zmieniany bo brązowy i czuć przepalonym . No i co teraz ? Jest sens wymieniać statycznie czy od razu dynamicznie ???

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    W takim wypadku nawet bym się nie zastanawiał tylko wymieniał dynamicznie. O skrzynie trzeba dbać.

  10. #50
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dla potomnych . Dzwoniłem dziś do ASO Alfy w Bielsku Białej . Nie mają wogóle w ofercie wymiany dynamicznej czy statycznej . Ja się gościa pytam czy się dodzwoniłem do sklepu rybnego czy do ASO???? Jak zwykle sypnął regułką ,że w automacie się oleju nie wymienia . ASO Katowice mnie zbywa , to samo TUR Bytom . Dzwoniłem do JUREXU do Zabrza i dynamiczna wymiana polega na zakupieniu przeze mnie 17L oleju !!! i przepłukanie całości do momentu aż będzie czysty ( czyt . 2-3 wymiany statyczne z lotu ) . Co to za kraj się pytam . Dealer TATY ma chyba lepsze serwisy niż ALFA . No i z polecenia chłopaków z VECTRAclubu pojade do mistrza q-tronica do Zielonej Góry na wymianę i mały przegląd . Brak słów po prostu .

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. Wymiana oleju w asb AISIN gdzie??
    Utworzone przez czesany w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory