Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 234

Temat: Q-tronic wymiana oleju - gdzie ?

  1. #51
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT Sportiva QV
    Postów
    147

    Domyślnie

    Po co jechać na Ziemie Odzyskane skoro w Mysłowicach jest ASB. Mam etę samą skrzynie, wymieniałem u nich dynamicznie 3 lata temu z płukaniem skrzynie detergentem za circa 800 zł i w przyszłym roku znowu się wybieram. Nawet jeżeli będzie drożej to i tak bliżej aniżeli do Zielonej Góry.

  2. #52
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał bojaco Zobacz post
    Po co jechać na Ziemie Odzyskane skoro w Mysłowicach jest ASB. Mam etę samą skrzynie, wymieniałem u nich dynamicznie 3 lata temu z płukaniem skrzynie detergentem za circa 800 zł i w przyszłym roku znowu się wybieram. Nawet jeżeli będzie drożej to i tak bliżej aniżeli do Zielonej Góry.
    Dawaj namiary chopecku AHA i czy przy wymianie dynamicznej wymieniali ci filtr w skrzyni?? No i czym zalali skrzynie??? No chyba ,że te 800pln jest za samą robotę a olej sam kupiłeś albo nie wyciągali skrzyni tylko przepłukali ( bez wymiany filtra ) i zalali świerzym???

    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Nazar ; 15-07-2014 o 20:03

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    Z tego co wiem filtra nie da się wymienić. Jest częścią skrzyni.

  4. #54
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT Sportiva QV
    Postów
    147

    Domyślnie

    Wymiana filtra wymaga demontażu skrzyni, bo jest w takim miejscu, że nie da się tego zrobić w inny sposób. Wówczas kosztowało to bodajże 1200 zł. Nie uważali przy tym tego za konieczne.Ja też wolałem nie wyciągać skrzyni. W pierwszej kolejności regularna wymiana oleju. Cena obejmowała całość usługi, z olejem włącznie, dokładnie 750 zł. Wpisz w wyszukiwarkę "ASB Palka Mysłowice". Miałem do nich kawałek, ale nie żałuję.

  5. #55
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekNeo Zobacz post
    Z tego co wiem filtra nie da się wymienić. Jest częścią skrzyni.
    To masz kolego złe informacje . Tak właśnie gadają w niektóych ASO bo nie chce im się wyciągać skrzyni . W AF-40 są dwa typy filtrów ( albo 1 albo 2 ) no i właśnie trzeba zdemontować i rozebrać skrzynie by go wymienić ( w mojej starej Beemce wystarczyło sciągnąc miske olejową i filter był pod ręką ) . Tyle ,że jak ASB PALKA z Mysłowic zrobi płukanke i zaleje całkowicie świerzym olejem to się na to pisze . Namiary znalazłem w necie , jutro dzwonie . Wymieniłbym statycznie najpierw ale jak już psiałem -olej mam brązowo/czarny więc nie ma co się paprać w oszczędzanie . Na forum Vectry znalazłem namiary właśnie do fachmana tych skrzyń i mi wszystko tłumaczył . Widać ,że gość się zna bo raz ,że go wszyscy co dali tam auta wychwalają to przez telefon spokojnie wytłumaczył co i jak i nie bajeruje jak inni . A i cenowo w porównaniu do warsztatów gdzie już dzwoniłem całkiem przystępny . Jeno ta odległość ( ode mnie 350km . Zobaczymy co mi w Mysłowicach powiedzą . Jak nie wypali to jade na wycieczkę do Zielonej Góry

  6. #56
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar smiertek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 2.4 sedan
    Postów
    103

    Domyślnie

    Apropo goscia z Zielonej Gory to potwierdzam. Konkretny koles. Bylem, widzialem, robilem olej , filtr i kosz.

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    A gdzie się sprawdza olej w Q-troniku?

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    To masz kolego złe informacje . Tak właśnie gadają w niektóych ASO bo nie chce im się wyciągać skrzyni . W AF-40 są dwa typy filtrów ( albo 1 albo 2 ) no i właśnie trzeba zdemontować i rozebrać skrzynie by go wymienić ( w mojej starej Beemce wystarczyło sciągnąc miske olejową i filter był pod ręką ) . Tyle ,że jak ASB PALKA z Mysłowic zrobi płukanke i zaleje całkowicie świerzym olejem to się na to pisze . Namiary znalazłem w necie , jutro dzwonie . Wymieniłbym statycznie najpierw ale jak już psiałem -olej mam brązowo/czarny więc nie ma co się paprać w oszczędzanie . Na forum Vectry znalazłem namiary właśnie do fachmana tych skrzyń i mi wszystko tłumaczył . Widać ,że gość się zna bo raz ,że go wszyscy co dali tam auta wychwalają to przez telefon spokojnie wytłumaczył co i jak i nie bajeruje jak inni . A i cenowo w porównaniu do warsztatów gdzie już dzwoniłem całkiem przystępny . Jeno ta odległość ( ode mnie 350km . Zobaczymy co mi w Mysłowicach powiedzą . Jak nie wypali to jade na wycieczkę do Zielonej Góry

    To tylko dwóch ludzi robi dynamiczną wymianę oleju w Polsce?

  9. #59
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał bojaco Zobacz post
    Po co jechać na Ziemie Odzyskane skoro w Mysłowicach jest ASB. Mam etę samą skrzynie, wymieniałem u nich dynamicznie 3 lata temu z płukaniem skrzynie detergentem za circa 800 zł i w przyszłym roku znowu się wybieram. Nawet jeżeli będzie drożej to i tak bliżej aniżeli do Zielonej Góry.
    Dzwoniłem dziś do ASB PALKA i wychodzi na to ,że kolego BOJACO nie wiesz co miałeś robione w skrzyni. Dynamicznie wyciągają skrzynie i koszt zamyka się w ok 1500-1600pln na gotowo . A u ciebie robili statycznie bez wyciągania skrzyni ( obecna cena 780pln - z olejem na gotowo ) . Pytam się ich jak wygląda wymiana statyczna z płukaniem detergentem jak statycznie wylatuje 3-4 litry a reszta co z detergentem zostaje wymieszana??? Oni mi na to ,że wygląda to tak ,że płukają skrzynie OLEJEM do momentu aż będzie czysty ATF leciał . No i taką opcje rozumie i wiem skąd się bierze cena większa niż w ASO Katowice ( statycznie 340+ olej ) . Bo w Aso zlewają to co wyleci z korka i dolewają świeżego . A w ASB Palka żeby przepłukać skrzynie na cacy to trza tych litrów więcej przelać . W piątek podjade do Mysłowic z ciekawości na diagnostyke skrzyni i zobaczymy . Jak nie wyjdzie nic złego to zaleje u nich a jak będzie coś się działo ( czy naprawdę czy w ich zamysłach tylko ) to i tak pojade do magika z Zielonej Góry .

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał MarekNeo Zobacz post
    To tylko dwóch ludzi robi dynamiczną wymianę oleju w Polsce?
    Stary na to wychodzi . ASO to żenada ( jak już zrobią to tylko statycznie , wysyłali mnie do Krakowa do jakiegoś jegomościa ) . Większość samozwańczych warsztatów z automatami specjalizuje się w skrzyniach z ubiegłego 20-sto lecia . No i zostaje nam kilka w Polsce które coś potrafią z tym jeżdżącym komputerem Aisina . I o tyle o ile gość z ZIelonej Góry ma nieskazitelną opinie tak o Mysłowicach na forum BMW różnie się wypowiadają . No ale podjechać nie zaszkodzi zawsze to 15km a nie 350km jak na początek
    Ostatnio edytowane przez Nazar ; 16-07-2014 o 17:17 Powód: Dodano

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    To mnie pocieszyłeś... Tu i tu mam powyżej 300km.

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. Wymiana oleju w asb AISIN gdzie??
    Utworzone przez czesany w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory