Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 234

Temat: Q-tronic wymiana oleju - gdzie ?

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Więc mam najświeższe informacje z ASB Palka Mysłowice . Dziś byłem u nich wymienić olej w Q-tronicu . Wymiana całości z płukaniem ( bez wyciągania skrzyni i filtra ) koszt 780pln brutto . Czuć poprawe -bardziej miękko pracuje skrzynia . Co do wrażenia z samego warsztatu - pozytywnie . Zajmują się tylko automatami i chyba są w tym dobrzy bo aut masa na podwórku stoi z tablicami z odległych krain . Jak na tak "niewielki" warsztat pracuje tam dość spora liczba mechaników co mnie nie dziwi bo robota wygląda jakby jechali na akord ( w tym interesie na brak pracy raczej nie narzekają ) . Sama wymiana trwa ok. 40 min . Do dyspozycji "gości" jest poczekalnia z wygodnymi kanapami i telewizja dla zabicia nudy ( jakby były jeszcze tancerki na rurach to bym zmieniał olej 2 razy w miesiącu ) . Jedyne co mnie ( amatora dłubaniny ) irytuje ogólnie w warsztatach to tak jak i w tym - auto wjeżdża na podnośnik , drzwi warsztatu się zamykają i dzieje się wola nieba . Na upartego nigdy nie dowiemy się co wlali i czy wlali do auta . Ale takie procedury zauważyłem ,że są na prawie każdym warsztacie ( nawet jak tłumik byłem wymieniać to kazali mi opuścić hale ) . Był w tym czasie też gość 407-ką na wymiane oleju i bardzo chwalił ten serwis . Naprawiali mu wcześniej skrzynie i bardzo zadowolony .

  2. #72
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar czarny159
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Była Alfa Romeo Sportwagon 1,9 JTDM 150KM,2009r.Jest Alfa Romeo 159 SW TBI,TI,2010r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ja wymieniłem niedawno olej w q tronic w Auto Max w Sosnowcu. Zakład specjalizuje się w asb. Mam mieszane odczucia,goście wyglądają na kumatych i cały czas jest wgląd do auta. Umowilem cenę przez telefon i po wszystkim poprosiłem o fakturę, usłyszałem i odpowiedź że jak faktura to musi jeszcze doliczyć vat(przez tel nie było o tym mowy). Za to wielki minus. Skrzynia po wymianie oleju bez żadnych zmian na plus czy minus.

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Ja chyba zrobie wymianę statycznie raz lub jesli olej bedzie wskazywal zuzycie duże dwukrotnie w odstepie miesiaca. Olej chyba wybiore Mobil ATF 3309 2 x po 4 litry na kazda wymiane. Rozmawialem z gosciem specjalista od skrzyn automatycznych z jednego z serwisow z Wawy bardzo rozsadny sie wydawal (podanych tu w watku) i otrzymalem info, ze jezeli skrzynia dziala bezproblemowo, to robienie wymiany "dynamicznej" nie jest konieczne.
    Z kolei w innym serwisie za wymiane dynamiczna specjalna maszyna podali mi cene 1160 jak sie okazalo robocizna i cena plukanek z tego 360 a reszta wyszlo ze olej - także niezłą marżę sobie liczą - jak się ma swój olej można się zamknąć w wymianie dynamicznej w kwocie 800
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 10-12-2014 o 19:31

  4. #74
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Szewi tylko prawdziwa wymiana całości oleju to wymiana z filtrem ,którego nie da się wyciągnąć bez rozbierania skrzyni -wtedy robocizna jest sroga . Przy wymianie dynamicznej bez wyciągania skrzyni koszta są duże bo idzie dużo więcej oleju niż sama skrzynia zawiera bo płukankę olejem się robi do momentu aż zacznie lecieć czysty olej - stąd cena wysoka . Ja robiłem w Mysłowicach dynamiczną i wyszło 800pln . Wogóle to zanim pojedziecie wymieniać olej proponuje na kanale popuścić korek i zobaczyć jaki olej pocieknie . Jak poleci brązowy o zapachu przepalonego oleju to nawet nie warto robić statycznej bo wymieszacie tylko nowy olej ( wlany do miski ) z tym przepalonym z reszty skrzyni . Ja tak sprawdziłem i zdecydowałem się na dynamiczną wymianę .

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    jednak robie dynamiczna olej zakupiony 10 litrow szkoda mi czasu robic statyczna na dwa razy bo cenowo i tak wyjdzie to samo. Umowilem sie na przszly tydzien w autowawer. Cenowo tez jakos ok 800 zl wychodzi. Wole miec pewnosc ze caly olej wymieniony oraz resztki starego wyplukane.

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    Daj znać jak poszło po zabiegu w Auto Wawer.
    MarekNeo

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    olej wymieniony w AW dynamicznie na mobil atf 3309. Czytalem ze ten olej sie nadaje do tych automatow i sie dobrze sprawuje, wiec mam nadzieje ze ok.
    Zmian jakis szczegolnych nie odczulem, ale skrzynia przed wymiana chodzila plynnie, po moze jest jeszcze plynniej ale to subiektywne odczucie. Pwiedziano mi ze skrzynia byla w dobrym stanie.
    Nastepna wymiana nie wczesniej niz za 50kkm.
    Wymiana dynamiczna ok 2h z jakims ich szuwaksem do plukania i potem do obsorbowania wilgoci (chyba plyn nazywa sie protec) za ten szuwaks sobie licza netto 160 zlotyc + za wymiane 150 netto. Poszlo 10 litrow mojego oleju. Zaplacilem 381 z FVAT (wczesniej ~450 za 10 l mobila we wlasnym zakresie). Cena wymiany jak najbardziej ok, usługa wykonana te na poziomie specjalistycznym sprzętem (dstałem wydruk).
    Jesli nie ma sie swojego oleju to cala operacja u nich koszt 1160 z vat (troche licza za olej, bo jelsi odjac robocizne 380 to wychodzi ze 10 l oleju u nich to koszt ok 780 zlotych, a koszt Tuteli to jakies 55 z / litr jesli dobrze pamietam - z tego co mowia leja oryginalny).
    Generalnie poszlo szybko i sprawnie - jedna mala uwage ja np lubie patrzec jak sie cos robi taki jestem ciekawski a tam nie ma takiej opcji no i do osoby technicznej ciezko sie dobic, wszystko jest przekazywane przez obsluge sekretariatu.

    W skrócie: moge ich polecić - jednak warto mieć swój olej.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 16-12-2014 o 11:56

  8. #78
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    To cena za usługę na prawdę fajna, bo w Opolu, a dokładnie w Turawie pod Opolem, spec od skrzyń (czytaj: od dojenia klientów) chciał ode mnie ( nie pamiętam dokładniej wartości, ale już kiedyś o tym pisałem) za zmianę statyczną ponad 400 !!! za samą usługę, bo olej miał być mój. Tak mnie to wkurzyło że od tego czasu sam zmieniam statycznie, przy co drugiej zmianie oleju w silniku. Zalewam Tutele GI/VI którą kupuję w ASO.

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    To cena za usługę na prawdę fajna, bo w Opolu, a dokładnie w Turawie pod Opolem, spec od skrzyń (czytaj: od dojenia klientów) chciał ode mnie ( nie pamiętam dokładniej wartości, ale już kiedyś o tym pisałem) za zmianę statyczną ponad 400 !!! za samą usługę, bo olej miał być mój. Tak mnie to wkurzyło że od tego czasu sam zmieniam statycznie, przy co drugiej zmianie oleju w silniku. Zalewam Tutele GI/VI którą kupuję w ASO.
    no to niezle, zmiana statyczna to wg mnie koszt powinien byc raczej 60-100 zl ,no bo ile filozofii w odkreceniu korka zlaniu starego oleju i wlaniu nowego? Ciekaw jestem czy ktoś też zalał mobila atf 3309 i jeśli tak jakie ma doświadczenia z tym olejem i ile na nim przejechał.
    w AW powiedzieli mi ze nie bawią się w statyczne zmiany oleju, wiec cos w tym musi byc.
    Ja się przekonałem że warto zrobić raz a dobrze dynamicznie a nie bawić się w niekompletna wymiane lub robić to dwa razy pod rząd statycznie.
    Za te 50-80kkm oczywiscie podjade znowu na wymiane oleju w skrzyni
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 16-12-2014 o 12:03

  10. #80
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    No i w pełni się z Tobą zgadzam. Zapomniałem tylko dodać, że ten "specjalista" nie robi wcale zmiany dynamicznej oleju w skrzyniach. A dodatkowo twierdził, że po statyczniej zmianie trzeba zrobić adaptacje skrzyni i inne czary mary.

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. Wymiana oleju w asb AISIN gdzie??
    Utworzone przez czesany w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory