Strona 10 z 172 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1711

Temat: jaki wahacz górny

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar smola
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Chrzanow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    60

    Domyślnie

    Magneti Marelli - czy to nie będzie najlepsza opcja? czy to może być oryginał? Ktos pisał że to kosztuje 1000 zł, a tu 299

    http://allegro.pl/wahacz-gorny-alfa-...405463539.html

  2. #92
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał smola Zobacz post
    Magneti Marelli - czy to nie będzie najlepsza opcja? czy to może być oryginał? Ktos pisał że to kosztuje 1000 zł, a tu 299

    http://allegro.pl/wahacz-gorny-alfa-...405463539.html
    kolego
    Tak naprawdę, to porównywalny jest z TRW. Na forum pisali, że TRW się popsuło. Ja zakupiłem wahacze górne TRW przez znajomego z ASO w cenie 260zł za sztukę i otrzymałem gwarancję. Wahacze dobrze się sprawują jak na razie. Więc co dużo pisać jeśli kupisz TRW z pewnego źródła, to wszystko powinno być OK.
    Poza tym w ASO porównywaliśmy oryginał z TRW i to jest to samo (chyba, że stosują coś ulepszonego sami). TRW to dostawca na I montaż w Alfie.
    Pozdrawiam.
    PS wahacze zużywają się niestety przez nasze piękne polskie dziurawe drogi!!!!!!!!!!!!! Nawet oryginał wysiądzie.

    - - - Updated - - -

    Kolego
    Same tuleje jeśli kupisz np. TRW chociaż wielu powie że ta firma to szajs, powinno co na pewien czas wystarczyć. Przeważnie leci sworzeń i wahacz do kosza, więc jeśli sworzeń jest u ciebie OK to możesz próbować. Jednak nigdy nie wiadomo kiedy na polskich drogach coś się wytłucze.

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Czy nigdzie nie dostanie się elementów zawieszeni które są na pierwszy montaż? Czy kupując nawet w ASO to nie będą takie jak w samochodzie które opuszcza fabryke?
    niestety nie ma takiej mozliwości. Części montowane na "pierwszy montaż" mają inną jakość. Nawet jak jest to niby TRW (nie zawsze, zależy od rynku, kraju, umów itp) to i tak kupione TRW jako cześc zamienna będzie już gorszej jakości i nigdy nie wytrzyma takiego przebiegu jak częsc załozona fabrycznie.
    Taka jest polityka firm (większości) i nie tylko z branży samochodowej, i nie słuchajcie typów z serwisów ASO czy innych , którzy twierdzą, że sprzedają częśc takiej samej jakości jak oryginał (pierwszy montaż).

    Nam pozostaje tylko szukanie możliwe jak najlepszej jakości zamienników (TRW, Lemforder, Magneti czy inne...)
    A wszechobecne podróbki na naszym rynku utrudniają sprawę
    Ostatnio edytowane przez tommi ; 10-08-2013 o 12:36


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  4. #94
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Taka rzeczywistość, smutna ale prawdziwa

  5. #95
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    w trakcie szukania alfy 159
    Postów
    93

    Domyślnie

    ja kupiłem SIDEM i na razie nie narzekam

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    A ile kilometrów na nim zrobiłeś?

  7. #97
    vwwojtas
    Gość

    Domyślnie

    ja wsadzilem szajs hart
    co z tego jak na tych dziurach i jezdzie na 18 szybko sie wyklepie

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał smola Zobacz post
    Magneti Marelli - czy to nie będzie najlepsza opcja? czy to może być oryginał? Ktos pisał że to kosztuje 1000 zł, a tu 299

    http://allegro.pl/wahacz-gorny-alfa-...405463539.html
    z tych zdjęc wynika że to ori do wersji poliftowej od 2008 w zwyż jak masz taką belle to brał bym to

  9. #99
    Użytkownik Rowerzysta Avatar smola
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Chrzanow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    60

    Domyślnie

    Jechałem do mechanika z zamiarem wymiany wachacza górnego bo strasznie stukał na tuleji, w grę wchodził TRW lub magnetti marelli. Ten drugi miałem okazje oglądnąć, co ciekawe np na gumach widnieje logo TRW ??? Ponieważ sworzeń był wporządku w serwisie stwierdzili że nie ma sensu zmienić wachacza, więc dwie tuleje TRW po 50 zł zostały zamontowane. Nie wiem czy to był dobry pomysł, czas pokarze. Koszty na pewno niższe (na tą chwile przynajmniej)

  10. #100
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał smola Zobacz post

    Jechałem do mechanika z zamiarem wymiany wachacza górnego bo strasznie stukał na tuleji, w grę wchodził TRW lub magnetti marelli. Ten drugi miałem okazje oglądnąć, co ciekawe np na gumach widnieje logo TRW ??? Ponieważ sworzeń był wporządku w serwisie stwierdzili że nie ma sensu zmienić wachacza, więc dwie tuleje TRW po 50 zł zostały zamontowane. Nie wiem czy to był dobry pomysł, czas pokarze. Koszty na pewno niższe (na tą chwile przynajmniej)
    To zależy ile zapłaciłeś za samą robociznę, a ile kosztowałby się nowy wahacz. Górne jednak są tańsze zdecydowanie niż dolne, więc tutaj nie ma jakiejś szalonej oszczędności. Ja zrobiłem tak z wahaczem dolnym. Wymieniłem tylko tulejkę, bo reszta była dobra.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [156] wahacz górny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 09:51
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez marian813 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 21:45
  3. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  4. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory