Strona 148 z 172 PierwszyPierwszy ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,471 do 1,480 z 1711

Temat: jaki wahacz górny

  1. #1471
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fenol Zobacz post
    Dzięki, za potwierdzenie. Nie widziałem Twojej wypowiedzi. Wiadomo dlaczego nie trzeszczy tuleja hehe. Ktoś pochwali się jakimś sporym przebiegiem na Meyle HD? Co prawda zamówiłem u Litwinów po 233 zł za sztukę oryginalne ale warto wiedzieć jak jest z Meyle HD. Ciekawe co przyjdzie za taką kasę. Niby części oryginalne. Dam znać jak będą u mnie.
    [MENTION=53515]Fenol[/MENTION] i jak?

  2. #1472
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    U mnie górne ori nie zrobiły jakiś wielkich znowu przebiegów bo ok.145 tys. Górne Fasty zrobił prawie tyle samo bo ponad 100 tys. Teraz mam Meyle. Dolny lewy zrobił jedynie ok.220 tys bo prawy tez 145 ori i zamiennik Fast ponad 100 tys

  3. #1473
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    magil
    Wolą stare zregenerowane ori niż chińskie z gównolitu. To nie moja pierwsza alfa i parę zawiasów przerobiłem. Tak więc piszę z doświadczenia i praktyki a nie wydumanych teorii. Rozpisywano się dawno temu na tym forum o wahaczach fast których nie dało się zamontować bo nie trzymały wymiaru. A kto wie z jakiego to amelinium co go nie pomalujesz odlewają małe rączki w Azji.

  4. #1474
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sporo przesadzasz. Co do Fast - przeczytaj posty wyżej. Btw. Niedawno słyszałem, że Fast produkuje elementy na pierwszy montaż do niemieckich samochodów...
    Też mam już pewne doświadczenie jeśli chodzi o zawieszenie w 159. Można się przejechać nawet na markowych zamiennikach, ale śruba oryginalnego regenerowanego wahacza, która urywa się w czasie montażu... W przypadku żadnego nowego zamiennika mi się w życiu nie przytrafiło.
    Zauważ, że wszystko ma swoją wytrzymałość, a wahacze aluminiowe są bardziej podatne na uszkodzenia. Ponadto, ile razy można dokrecać tą samą śrubę? Pozostawiam temat każdemu do przemyślenia

  5. #1475
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dugit Zobacz post
    magil
    Wolą stare zregenerowane ori niż chińskie z gównolitu. To nie moja pierwsza alfa i parę zawiasów przerobiłem. Tak więc piszę z doświadczenia i praktyki a nie wydumanych teorii. Rozpisywano się dawno temu na tym forum o wahaczach fast których nie dało się zamontować bo nie trzymały wymiaru. A kto wie z jakiego to amelinium co go nie pomalujesz odlewają małe rączki w Azji.
    Żebyś się nie zdziwił jak te same rączki te ori odlewaja znawco tematu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sporo przesadzasz. Co do Fast - przeczytaj posty wyżej. Btw. Niedawno słyszałem, że Fast produkuje elementy na pierwszy montaż do niemieckich samochodów...
    Też mam już pewne doświadczenie jeśli chodzi o zawieszenie w 159. Można się przejechać nawet na markowych zamiennikach, ale śruba oryginalnego regenerowanego wahacza, która urywa się w czasie montażu... W przypadku żadnego nowego zamiennika mi się w życiu nie przytrafiło.
    Zauważ, że wszystko ma swoją wytrzymałość, a wahacze aluminiowe są bardziej podatne na uszkodzenia. Ponadto, ile razy można dokrecać tą samą śrubę? Pozostawiam temat każdemu do przemyślenia
    Nie tłumacz po co? Niech robią co chcą. Mi to już zaczęło dyndac. Robie swoje

  6. #1476
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    U mnie górne ori nie zrobiły jakiś wielkich znowu przebiegów bo ok.145 tys. Górne Fasty zrobił prawie tyle samo bo ponad 100 tys. Teraz mam Meyle. Dolny lewy zrobił jedynie ok.220 tys bo prawy tez 145 ori i zamiennik Fast ponad 100 tys
    Nie ma chyba reguły, u mnie fast wytrzymał nie cały rok i 8 tys km. Sworzeń miał lekki Luz a tuleje krzyczały nawet przy skręcaniu. Być może trafił mi się jakiś wybrakowany akurat.

  7. #1477
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podobna przecież jest opinia tu na forum o TRW. U jednego sypnie się po kilku kkm, a drugi zamontuje i jeździ bez stresu.

  8. #1478
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    ...
    Też mam już pewne doświadczenie jeśli chodzi o zawieszenie w 159. Można się przejechać nawet na markowych zamiennikach, ale śruba oryginalnego regenerowanego wahacza, która urywa się w czasie montażu... W przypadku żadnego nowego zamiennika mi się w życiu nie przytrafiło.
    Zauważ, że wszystko ma swoją wytrzymałość, a wahacze aluminiowe są bardziej podatne na uszkodzenia. Ponadto, ile razy można dokrecać tą samą śrubę? Pozostawiam temat każdemu do przemyślenia
    Śrubę od wahacza powinno się dokręcać kontrując kluczem imbusowym(po coś producent przewidział w tym miejscu miejsce pod imbus) Kontrując imbusem nie ma prawa się ukręcić w czasie dokręcania i teoretycznie użwyać do tego klucza dynamometrycznego ale kto to robi, ja również nie. A poza tym sworzeń w wahaczu nie jest z aluminium tylko ze stali.

    W nowych wahaczach z aso poliftowych niestety łatwo ukręcić sworzeń, szczególnie jak się daje nową nakrętkę i nie kontruje imbusem jak powinno się robić, w przedlifcie sworzeń jest grubszy i ma większą wytrzymałość
    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Podobna przecież jest opinia tu na forum o TRW. U jednego sypnie się po kilku kkm, a drugi zamontuje i jeździ bez stresu.
    Jeśli ktoś kupi wahacz TRW w Intercars lub innej porządnej hurtowni (gdzie po dużym rabacie kosztuje on koło 800-900 PLN) to pojeździ ale jak któś w internecie kupuje go po ok 600 PLN czego ma sie spodziewać?
    Widziałem te wynalazki i nawet wrzucałem na forum zdjęcia z porównania, z TRW ma to jedynie wspołnego napis nabity prawdopodobnie ręcznie. NUmer na odlewie już gdzieś widziałem ale nie pamiętam jaka to była firma, na pewno nie TRW
    Ostatnio edytowane przez jasio79 ; 05-10-2019 o 14:18

  9. #1479
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ja dokręcałem kluczem z tego względu że stary był "lekko" dokręcony. Z tego co pamiętam coś koło 50nm tam miało być. Taką siłę myślę że nawet najtańszy chińczyk by wytrzymał.

  10. #1480
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Podobna przecież jest opinia tu na forum o TRW. U jednego sypnie się po kilku kkm, a drugi zamontuje i jeździ bez stresu.
    Wiec magil jaki morał z tego? Wole kupić tańszy w miarę sprawdzony zamiennik niż trw, lem, ori itp

Podobne wątki

  1. [156] wahacz górny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 09:51
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez marian813 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 21:45
  3. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  4. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory