Strona 149 z 172 PierwszyPierwszy ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,481 do 1,490 z 1711

Temat: jaki wahacz górny

  1. #1481
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dugit Zobacz post
    Pewne, dobre, wytrzymałe, jakość i cena robią robotę. Ori górne w moim miały nalotu 315tyś i tylko tuleje się tłukły sworznie ok. Obecnie wahacze górne od Jasio mają nalatane 8tyś. i wszystko ok mój mechanik po oblukaniu regenerowanych stwierdził że dobry wybór. Po co się motać takie srakie podróby czy nie. Macie pełno opinii o regenerowanych od Jasio i ja nie dopatrzyłem się negatywnej to po co się kręcić, motać i stresować czy trafię dobre czy może jakieś gównolity. Dla mnie wybór był prosty i oczywisty. Osobiście mogę polecić.
    Przecież ta regeneracja polega na wymianie tulei na tuleje Mooga.

    Czy Moog to najzajebistsza firma pod Słońcem dla Ciebie?

    Kup sobie od razu nowe wahacze Moog :-) no ale nie... takie wahacze to gòwnolit przecież. .. regenerowane to sztos. ..

    Dlatego ja w przyszlym roku, kiedy będę wymieniał wahacze dolne, kupię dobre zamieniniki - NOWE wahacze MEYLE HD.

    Górne kupiłem również NOWE, nie gównolitowe, nie chińskie, nie używane, nie "regenerowane" - czyli Meyle HD :-)

    No, a gdyby komuś sworzeń wysiadł, to przecież wystarczy wziąć młotek w rękę i popukać w blaszkę... Oh, sorry.. Nie taka jest procedura.. Najpierw kup puszkę smaru, napierdziel pod blaszkę do sworznia i dopiero wtedy uderzaj młotkiem w blaszkę. Tak się regeneruje sworzeń, który im starszy tym lepszy i po odpowiednim uderzaniu młotkiem, wytrzyma i milion kilometrów. Amen

    P.S.Hmmm............................. A ja chyba jednak wolę nowe.... Bez regenerowanego sworznia naprawionego młotkiem i wyciszanego smarem. . Bez zajebistych tureckich tulei firmy Moog... Czy jakiś dziwny jestem?
    Ostatnio edytowane przez magil ; 06-10-2019 o 07:29 Powód: Cenzura!
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  2. #1482
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Czy jakiś dziwny jestem?
    Tak, dziwny, bo dziwne rzeczy piszesz
    Po 1 dolnych wahaczy nie ma Meyle-HD (czyt. niby wzmocnionych), a zwykłe Meyle.
    Po 2 nie wiem skąd Ci się wzięło, że MOOG to turecka firma... Marka należy do Federal-Mogul Corporation, właściciela m.in. Ferodo, Beru czy Glyco.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  3. #1483
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tak, dziwny, bo dziwne rzeczy piszesz
    Po 1 dolnych wahaczy nie ma Meyle-HD (czyt. niby wzmocnionych), a zwykłe Meyle.
    Po 2 nie wiem skąd Ci się wzięło, że MOOG to turecka firma... Marka należy do Federal-Mogul Corporation, właściciela m.in. Ferodo, Beru czy Glyco.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Czepiasz się detali, pominąłeś meritum.

  4. #1484
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czepiasz się detali, pominąłeś meritum.
    Ja go w ogóle nie zamierzałem poruszać, bo wybór rozwiązania czyt. oryginał, zamiennik czy regenerowany, to wybór subiektywny.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  5. #1485
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Nie chciałem nikogo urazić swoją wypowiedzią, jednak chyba użyłem zbyt "kwiecistego" słownictwa, więc przepraszam (w szczególności kolegę [MENTION=22195]jasio79[/MENTION]).

    Sens mojej wypowiedzi był taki, że nie do końca wierzę w długowieczność zregenerowanego wahacza, bo jest to po prostu wahacz z tulejami Mooga i starym sworzniem, mającym kilkanaście lat i setki tysięcy przejechanych kilometrów za sobą.

    Ale jest to oczywiście jedynie moja subiektywna opinia.

    P.S. Za kwiecistość mojego poprzedniego posta odpowiadają spożyte w znacznej ilości napoje regeneracyjne
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  6. #1486
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    No tuleje moog są niezbyt fajne. Pamiętam założyłem duże na dolne wahacze i po roku i ok.15 tys km juz guma była pęknięta i to dość sporo

  7. #1487
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    A kto wam powiedział że regeneracja polega tylko na wymianie tulei?

    Regeneracja polega na rozebraniu wahacza, wymianie tulei na nowe i wymianie wkładu w którym pracuje sworzeń na nowy.
    Gdyby było innaczej sworzeń w każdym regenerowanym wahaczu latałby na boki a jakoś w moich wahaczach sworzeń jest spasowany ciut ciaśniej niż w nowym orginalnym.

    Nie czuję się urażony ale nie pisz bzdur niezgodnych z rzeczywistością.

    Jak to określasz długowieczność nie trwa wiecznie bo wahacz do alfy 159 da się zregenerować raz lub najwyżej dwa.

    Co do tulei nie ma większego znaczenia jakiej użyjesz czy Moog-a czy Fasta czy TRW albo Febi.
    Tuleje Moog-a i TRW kupowane jako zamiennik wyglądają identycznie, kupując SWAG-a w środku w pudełku jest tuleja z nabitym znakiem Febi.

    Duża tuleja w regenerowanym wahaczu wytrzyma 3-4 lata i po tym czasie należy ją wymienić, na trwałość wahacza wpływ ma to gdzie sie jeździ i silnik(ciężar przodu)

  8. #1488
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    A kto wam powiedział że regeneracja polega tylko na wymianie tulei?

    Regeneracja polega na rozebraniu wahacza, wymianie tulei na nowe i wymianie wkładu w którym pracuje sworzeń na nowy.
    Gdyby było innaczej sworzeń w każdym regenerowanym wahaczu latałby na boki a jakoś w moich wahaczach sworzeń jest spasowany ciut ciaśniej niż w nowym orginalnym.

    Nie czuję się urażony ale nie pisz bzdur niezgodnych z rzeczywistością.

    Jak to określasz długowieczność nie trwa wiecznie bo wahacz do alfy 159 da się zregenerować raz lub najwyżej dwa.

    Co do tulei nie ma większego znaczenia jakiej użyjesz czy Moog-a czy Fasta czy TRW albo Febi.
    Tuleje Moog-a i TRW kupowane jako zamiennik wyglądają identycznie, kupując SWAG-a w środku w pudełku jest tuleja z nabitym znakiem Febi.

    Duża tuleja w regenerowanym wahaczu wytrzyma 3-4 lata i po tym czasie należy ją wymienić, na trwałość wahacza wpływ ma to gdzie sie jeździ i silnik(ciężar przodu)
    Jasio z całym szacunkiem ale ja wolę najtańszy zamiennik czy Fast czy SRL ale Nowy. Na górę obecnie tylko Meyle HD i koniec kropka, a kto chce niech regeneruje. Ze tak zapytam to ile kosztuje u Ciebie regenerowany dolny, a ile górny?

  9. #1489
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Regeneracja polega na rozebraniu wahacza, wymianie tulei na nowe i wymianie wkładu w którym pracuje sworzeń na nowy.
    Ciekawe jak w aluminiowym wahaczu demontujesz sworzeń i następnie montujesz nowy. Poza tym po tym jak sprzedałeś mi tamten bubel to nie kryłeś, że sworzeń zostaje stary.
    Zmiana technologii?

  10. #1490
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ciekawe jak w aluminiowym wahaczu demontujesz sworzeń i następnie montujesz nowy. Poza tym po tym jak sprzedałeś mi tamten bubel to nie kryłeś, że sworzeń zostaje stary.
    Zmiana technologii?
    Specjalnym nozem na wiertarce otwiera sie go w miejscu fabrycznego sprasowania wyjmuje wklad i zaprasowuje ponownie. Sama kulka zostaje orginalna i nie ma tu zadnej zmiany technologii. Wymienjany jest wklad plastikowy zaprasowany w wahaczu i to on ulega zuzyciu. Skomplikowane? Gorny wahacz jest zamkniety od gory kapselkiem a dolny od dolu.
    A jak ktos dokreca wahacz nie kontrujac imbusem w miejscu przewidzianym przez producenta to niestety moze sie ukrecic i zdarza sie to nawet w nowych wahaczach z serwisu. Szczegolnie w poliftach

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [156] wahacz górny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 09:51
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez marian813 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 21:45
  3. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  4. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory