Strona 162 z 172 PierwszyPierwszy ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,611 do 1,620 z 1711

Temat: jaki wahacz górny

  1. #1611
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Dragon65 czytając Twoje posty mam wrażenie, że robisz kopiuj wklej.
    Kopiuj - wklej z czego, bo chyba musi być jakiś tekst pierwotny.

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Kupujcie sobie szmelc od kolegi i tyle.
    A, na czym polega jego "szmelcowość", skoro ludzie, którzy kupili sobie to chwalą?

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Ja nie kupie czegoś takiego nigdy.
    Wiem, wiem - Ty sobie kupisz "zamiennik", licho wie, gdzie i przez kogo klepany, a wpisy ludzi, którzy piszą o tym, ze pojeździli na konkretnych zamienikach ledwie kilka miesięcy, to pewnie lobby kolegi, który regeneruje te wahacze.

  2. #1612
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Jasne, jasne - a, Ty "zapewne" tę rację masz, tylko za bardzo nie wiesz o czym piszesz - jeśli masz zamiar podejmować dyskusję, to skup się na argumentach, a nie "laniu wody" i wyciąganiu wniosków spod ziemii,w dodatku pisząc kompletne bzdury o jakichś "starych sworzniach" używanych do regeneracji wahaczy, bo chyba nie masz bladego pojęcia o czym piszesz i sworznie mylisz z wahaczami, o których regeneracji nie masz również bladego pojęcia, bo niby czego się po niej spodziewałeś, że dostaniesz nowy wahacz w cenie regenerowanego?
    Czy wiesz w jaki dokładnie sposób polecane tutaj wahacze są regenerowane?
    Jeśli nie wiesz, zamiast pisać swoje farmazony - zapytaj. Skoro atakujesz mnie w ten sposób, to znaczy że nie wiesz, że w tych wahaczach wymienione są tylko tuleje, a sworzeń zostaje stary! Tak, sworzeń w tych wahaczach jest niewymienny, ponieważ tak zaprojektował je producent. Nie ma możliwości zakupu i montażu nowego sworznia.

    Podrzuć link do jakiegoś wahacza aluminiowego z wymiennym sworzniem. Jeszcze takiego nie widziałem, chciałbym zobaczyć jak to jest rozwiązane.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    A, na czym polega jego "szmelcowość", skoro ludzie, którzy kupili sobie to chwalą?
    Jak widać nie wszyscy chwalą. A ty zwyczajnie nie masz pojęcia o czym piszesz, aby tylko pisać (i jeszcze spróbować mi dołożyć złośliwie za bany które ode mnie dostałeś). Dlatego najpierw doczytaj zamiast wywoływać kolejną gównoburzę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #1613
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy wiesz w jaki dokładnie sposób polecane tutaj wahacze są regenerowane?
    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Wahacze dolne w 159 można zregenerować raz, z racji tego że po otwarciu gniazda sworznia nożem tokarskim trzeba go później zamknąć i po prostu zwyczajnie nie starczy materiału.
    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Podczas regeneracji ze starego wahacza pozostaje jedynie odlew. Tuleje i wkład sworznia są zakładane nowe.
    Umiesz czytać???

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jak widać nie wszyscy chwalą.
    Jak gdzie widać, u Ciebie, bo obróciłeś sworzeń dokręcając nakrętkę, nie mając o tym bladego pojęcia, wbrew zaleceniom????

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dlatego najpierw doczytaj zamiast wywoływać kolejną gównoburzę.
    Nie, to Ty, po raz kolejny robisz gównoburzę, a później tym, którzy Ci to wytkną dajesz bana.

    Tym razem, dodatkowo uprawiasz tu jakąś prywatę i za swój oczywisty błąd, próbujesz obwiniać kogoś innego, w dodatku twierdząc, że robi złą robotę, a to już jest... sam sobie dopowiedz.

    Człowiek, wcale nie musiał naprawiać Twojego błędu, mógł Cię zwyczajnie "spuścić na drzewo" i racja byłaby po jego stronie, a Ty bezczelnie masz do niego pretensje o to, że zrobił więcej niż powinien, kwestionując jego pracę i robiąc mu jakiś czarny PR, dodatkowo wymyślając jakieś niestworzone historie na temat stosowania "starych sworzni", za co kolega, mógłby zwyczajnie zażądać przeprosin, skoro sam z siebie nie widzisz takiej potrzeby

    P.S.
    Uważam, ze Twoimi wpisami, powinna zająć się administracja forum, jak każdymi, które bezpodstawnie oczerniają innych, tyle, że tym razem dotyczy to moderatora - w krajach o większej kulturze prawnej, "grubo byś pierdział", za tego typu pomówienia, bo to tak, jakbyś np. napisał, w przestrzeni publicznej, którą jest forum, że McDonald robi hamburgery z padliny.
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 27-08-2020 o 18:07

  4. #1614
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Umiesz czytać???
    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Jak gdzie widać, u Ciebie, bo obróciłeś sworzeń dokręcając nakrętkę, nie mając o tym bladego pojęcia, wbrew zaleceniom????
    Obróciłem sworzeń?

    Sworznie oferowane przez Jasia nie są nowe, są regenerowane. Jak nie wiesz co to znaczy to dopytaj.

    Jeśli chcesz dyskutować to tylko merytorycznie, bez osobistych wycieczek.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    P.S.
    Uważam, ze Twoimi wpisami, powinna zająć się administracja forum, jak każdymi, które bezpodstawnie oczerniają innych, tyle, że tym razem dotyczy to moderatora - w krajach o większej kulturze prawnej, "grubo byś pierdział", za tego typu pomówienia, bo to tak, jakbyś np. napisał, w przestrzeni publicznej, którą jest forum, że McDonald robi hamburgery z padliny.
    Masz możliwość zgłoszenia postu do moderacji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #1615
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Kopiuj - wklej z czego, bo chyba musi być jakiś tekst pierwotny.



    A, na czym polega jego "szmelcowość", skoro ludzie, którzy kupili sobie to chwalą?



    Wiem, wiem - Ty sobie kupisz "zamiennik", licho wie, gdzie i przez kogo klepany, a wpisy ludzi, którzy piszą o tym, ze pojeździli na konkretnych zamienikach ledwie kilka miesięcy, to pewnie lobby kolegi, który regeneruje te wahacze.
    A wpisy moje że pojeździłem na 3 Fast ponad 100 tys z dupy. Wiesz co wiesz gdzie nam twoje zdanie? Jestem tu dłużej, mam 159 chyba dłużej, przerobiłem już parę tematów więc możesz sobie pisać z tym regeneratorem co tylko chcesz. Ja się będę uśmiechał tylko

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Umiesz czytać???



    Jak gdzie widać, u Ciebie, bo obróciłeś sworzeń dokręcając nakrętkę, nie mając o tym bladego pojęcia, wbrew zaleceniom????



    Nie, to Ty, po raz kolejny robisz gównoburzę, a później tym, którzy Ci to wytkną dajesz bana.

    Tym razem, dodatkowo uprawiasz tu jakąś prywatę i za swój oczywisty błąd, próbujesz obwiniać kogoś innego, w dodatku twierdząc, że robi złą robotę, a to już jest... sam sobie dopowiedz.

    Człowiek, wcale nie musiał naprawiać Twojego błędu, mógł Cię zwyczajnie "spuścić na drzewo" i racja byłaby po jego stronie, a Ty bezczelnie masz do niego pretensje o to, że zrobił więcej niż powinien, kwestionując jego pracę i robiąc mu jakiś czarny PR, dodatkowo wymyślając jakieś niestworzone historie na temat stosowania "starych sworzni", za co kolega, mógłby zwyczajnie zażądać przeprosin, skoro sam z siebie nie widzisz takiej potrzeby

    P.S.
    Uważam, ze Twoimi wpisami, powinna zająć się administracja forum, jak każdymi, które bezpodstawnie oczerniają innych, tyle, że tym razem dotyczy to moderatora - w krajach o większej kulturze prawnej, "grubo byś pierdział", za tego typu pomówienia, bo to tak, jakbyś np. napisał, w przestrzeni publicznej, którą jest forum, że McDonald robi hamburgery z padliny.
    Jprdl
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 27-08-2020 o 23:50

  6. #1616
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Ja od Jasia nie kupowałem i nie miałem jego produktów w rękach natomiast:


    nie byłoby w temacie zbędnej dyskusji, gdyby Jasio79:
    • pokazał publicznie jakiej technologii używa do regeneracji tych wahaczy
    • dawał dokument potwierdzający bezpieczeństwo takiego wahacza po operacji regeneracji (np jakieś próby zmęczeniowe regenerowany vs nowy)
    • Powiem więcej, jeśli stosuje nowe sworznie to niech poda co to za sworzeń - w końcu nikt z forumowiczów i tak sam takiego sworznia nie wymieni.



    jeśli Jasio
    • nie daje faktury/paragonu
    • nie wymienia sworznia
    • nie daje oświadczenia popartego badaniem, że zregenerowany przez niego wahacz jest bezpieczny do stosowania

    To jego produkt jest nie warty stosowania, bo w "razie W" nie będzie kogo pociągnąć do odpowiedzialności.
    Jakby nie patrzył to w przypadku zamiennika w ostateczności można próbować ścigać sprzedawcę/dystrybutora.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 28-08-2020 o 09:18

  7. #1617
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Obróciłem sworzeń?
    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Sam napisałeś że nie dokręcałeś kluczem dynamometrycznym(45-50 NM) i nie masz pretensji
    Są zatem dwie możliwości, albo nie dokręciłeś, albo przekręciłeś, a skoro sworzeń wymagał wymiany, to chyba innej możliwości nie ma.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sworznie oferowane przez Jasia nie są nowe, są regenerowane.
    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Tuleje i wkład sworznia są zakładane nowe.
    Zatrudnij sobie do czytania, jakiegoś przedszkolaka.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli chcesz dyskutować to tylko merytorycznie, bez osobistych wycieczek.
    Zdaję się, że to Ty zacząłeś osobiste wycieczki, twierdząc, że moje wpisy są podyktowane pretensjami o bana.

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    A wpisy moje że pojeździłem na 3 Fast ponad 100 tys z dupy.
    A, wpisy ludzi, którzy jeżdżą na regenerowanych od jasia, z dupy?

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Wiesz co wiesz gdzie nam twoje zdanie?
    Jakby to powiedzieć... viceversa.

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Jestem tu dłużej
    Zdziwiłbyś się

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    mam 159 chyba dłużej,
    "Chyba"

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    przerobiłem już parę tematów
    Na co?

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    więc możesz sobie pisać z tym regeneratorem co tylko chcesz
    Też mi nowość.

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Ja się będę uśmiechał tylko
    Jest takie stare indyjańskie powiedzenie "poznasz ..., po śmiechu jego" - zamiast kropek dostaw sobie słowo, rymujące się ze słowem "jego".

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    pokazał publicznie jakiej technologii używa do regeneracji tych wahaczy
    Przecież napisał - wyciska tuleje i otwiera przy pomocy noża tokarskiego gniazdo sworznia - czy tylko ja czytam te wpisy???

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    dawał dokument potwierdzający bezpieczeństwo takiego wahacza po operacji regeneracji (np jakieś próby zmęczeniowe regenerowany vs nowy)
    Czy miałby on być z certyfikatem NASA?

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Powiem więcej, jeśli stosuje nowe sworznie to niech poda co to za sworzeń
    W jakim sensie "co to za sworzeń"?

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    nie daje faktury/paragonu
    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Ja od Jasia nie kupowałem
    Skąd zatem wiesz, poza tym, jeśli już, to jest to przestępstwo karno/skarbowe - umów się na płatność przelewem i jest to wystarczający dowód zakupu do złożenia reklamacji, albo dochodzenia swoich praw w przypadku awarii regenerowanej części.

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    nie wymienia sworznia
    Co Ty bredzisz???

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Tuleje i wkład sworznia są zakładane nowe.
    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    nie daje oświadczenia popartego badaniem, że zregenerowany przez niego wahacz jest bezpieczny do stosowania
    A, ktoś Ci takowy daje?

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    nie będzie kogo pociągnąć do odpowiedzialności.
    Kłaniają się przepisy Kodeksu Cywilnego.

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Jakby nie patrzył to w przypadku zamiennika w ostateczności można próbować ścigać sprzedawcę/dystrybutora.
    Na czym więc polega różnica?
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 28-08-2020 o 10:34

  8. #1618
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Dragon rożnica jest taka
    Zamiennik jest robiony na legalu zgodnie z DTR producenta.
    Garażowa regeneracja to czarny rynek.
    I mimo ze ten drugi produkt może być lepszy od pierwszego to przegrywa .
    Ps. To z czego ten sworzeñ jest zrobiony ,że go można ukręcić?
    Z gównolitu? Bo na stal to nie wygląda
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #1619
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    że go można ukręcić?
    Nie "ukręcić", tylko "obrócić" - gwarantuję Ci, że w każdym, dowolnym, dostarczonym przez Ciebie wahaczu, jestem w stanie obrócić jego sworzeń - jest to wyłącznie kwestia siły i ramienia, dlatego podawane są wielkości momentu jego dokręcania.

    Zwróć jeszcze raz uwagę, na czym polegają pretensje Magila, jak bezczelnie, kłamie o tym, że do regeneracji, są używane stare sworznie, podczas gdy dużo, dużo wcześniej, jasio wyraźnie napisał, że zarówno tuleje, jak i sworznie są nowe - nowe.

    Cała historia opowiedziana przez Magila, jest zwyczajną prywatą, opartą na nieprawdziwych zarzutach, czyli zwyczajnym kłamstwie i pomówieniu - jeśli taki "znafca", decyduje się na zakup regenerowanego wahacza, nie wiedząc na czym polega jego regeneracji, to o czym my w ogóle mówimy???

    Czego zatem się spodziewał, że w cenie regeneracji otrzyma nowy wahacz???

    W ASO, aż się proszą żeby od nich kupować oryginały, w każdym sklepie motoryzacyjnym, jeśli nie mają na półce, to w ciągu 24 godzin, sprowadzą Ci dowolny wahacz, dowolnego producenta, dlaczego więc zdecydował się na regenerowany i co go w nim, tak zaskoczyło, że robi koledze czarny PR - mało tego, kolega zamiast powiedzieć mu "montowałeś niezzgodnie z zaleceniem, to sam sobie jesteś winny", ale nie, kolega, jak jakiś głupi, wymienia mu sworzeń na nowy, jak rozumiem, za całkowitego darmola, ale przecież kolega jasio, za darmo go nie dostał, musiał za niego zapłacić - czy można wymagać czegoś więcej???

    Pomyśl, co Ty byś zrobił na miejscu jasia, bo ja bym "spuścił klienta na drzewo", dodatkowo wiedząc, że taki z niego "znafca", że wie wszystko o wszystkim, a tu nagle, nie wie podstawowej rzeczy, czyli tego, na czym polega regeneracja wahacza - gdyby to było forum o "ułanie dupie Maryni", to może bym się i nie dziwił, ale przecież nie jest.

    Mało tego, jeśli nie wiedział, to przecież mógł zapytać, jasia, na czym ta jego regeneracja polega.

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Garażowa regeneracja to czarny rynek.
    Przecież nikt mu tego wahacza nie wciskał, sam, z własnej, nieprzymuszonej woli, się na niego zdecydował.

    Miałem taki przypadek z wariatorem przy 146 - w ASO, za wymianę, zażyczyli sobie 500 zł - pojechałem do kumpla, do garażu i sami ten wariator, wymieniliśmy, a gościowi z ASO, postawiłem flaszkę za wypożyczenie blokad - to, co, ja byłem "mały chłopczyk w krótkich majtkach", że nie wiedziałem, na co się decyduję???

    Co powodowało Magilem, że zdecydował się na regenerację?

  10. #1620
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Cała historia opowiedziana przez Magila, jest zwyczajną prywatą, opartą na nieprawdziwych zarzutach, czyli zwyczajnym kłamstwie i pomówieniu - jeśli taki "znafca", decyduje się na zakup regenerowanego wahacza, nie wiedząc na czym polega jego regeneracji, to o czym my w ogóle mówimy???
    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Zwróć jeszcze raz uwagę, na czym polegają pretensje Magila, jak bezczelnie, kłamie o tym, że do regeneracji, są używane stare sworznie, podczas gdy dużo, dużo wcześniej, jasio wyraźnie napisał, że zarówno tuleje, jak i sworznie są nowe - nowe.
    Przeginasz. Zacznij pisać merytorycznie i kulturalnie - to jest ostatnie ostrzeżenie.

    Dawaj nr posta, w którym Jasiu napisał, że montuje nowy sworzeń.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 28-08-2020 o 12:16
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [156] wahacz górny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 09:51
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez marian813 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 21:45
  3. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  4. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory