Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Opony z systemtem Run on Flat !

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie Opony z systemtem Run on Flat !

    Witam,
    Jeździliście kiedyś na oponkach z tym systemem? Ja miałem przyjemność i teraz też chcę kupić takie, ale martwi mnie problem dotyczący braku czujnika ciśnienia w oponach co w połaczeniu z ich zastosowaniem może być paradoksalnie niebezpieczne w przypadku awarii ( można jej podobno nie zauważyć ! ) Jakie macie zdanie na ten temat?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackrave Zobacz post
    Jeździliście kiedyś na oponkach z tym systemem?
    ja jeździłem.

    Cytat Napisał blackrave Zobacz post
    martwi mnie problem dotyczący braku czujnika ciśnienia w oponach co w połaczeniu z ich zastosowaniem może być paradoksalnie niebezpieczne w przypadku awarii ( można jej podobno nie zauważyć ! )
    to prawda.
    Opony typu RunFlat mają wzmocnione barki dzięki czemu możliwa jest "jazda" bez powietrza, ale można tego nie zauważyć, dlatego przy oponach tego typu wymagane są czujniki ciśnienia powietrza w kołach.

    Cytat Napisał blackrave Zobacz post
    Jakie macie zdanie na ten temat?
    Jeśli chodzi o moje subiektywne odczucia, to nigdy więcej nie chcę takich opon. Są cholernie twarde, ma się wrażenie, że jedzie się na oponach o dużo niższym profilu niż faktycznie, ponadto bardzo ciężko naciągnąć je na felgę (zdarza się, że niedoświadczony wulkanizator przy montażu może ją uszkodzić...).
    Osobiście nie polecam.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar xzip
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Też jeździłem - moje zadowolenie prysło w momencie złapania gumy nie będę pisał ile kosztuje nowa

    Nie polecam !!!!!

    Pozdrawiam,

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Rzeczywiście twarde są nawet przy stosunkowo wysokim profilu.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    jeżdżę na takich oponach około 3 miesiące kupiłem nowe i moje odczucia są zadowalające, twarda guma, ciężko ją uszkodzić na zimowych dziurach, porównywalna do komfortu jazdy do 19" na których jeżdżę w lato.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    45

    Domyślnie

    jeżdżę obecnie na zimowych runflatach Goodyear'a które dostałem w komplecie, kiedy kupowałem auto. Mogę jedynie potwierdzić, że są dużo twardsze od zwykłych i ujmuje to komfortu. Dodatkowo sama wymiana ich jeżeli masz jeden komplet felg jest dużo droższa niż zwykłych opon. Nie każdy zakład będzie miał odpowiedni sprzęt do zakładania Runflatów. Ja, gdyby nie to, że dostałem je "w spadku", nigdy bym ich nie kupił. Szkoda zawieszenia...

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackrave Zobacz post
    Witam,
    Jeździliście kiedyś na oponkach z tym systemem? Ja miałem przyjemność i teraz też chcę kupić takie, ale martwi mnie problem dotyczący braku czujnika ciśnienia w oponach co w połaczeniu z ich zastosowaniem może być paradoksalnie niebezpieczne w przypadku awarii ( można jej podobno nie zauważyć ! ) Jakie macie zdanie na ten temat?
    To są zajebiste opony. Mają tylko jedną, małą wadę. Absolutnie nie nadają się do eksploatacji po polskich wykopaliskach, nazywanych szumnie drogami. O ile jazda po równych dwupasmówkach to czysta przyjemność (doskonałe czucie auta, dzięki twardemu bokowi opony - zero pływania czy innych dziwnych zjawisk), to przemieszczanie się po niektórych duktach grozi odgryzieniem języka podczas uderzenia głową w podsufitkę...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Trochę odgrzeje starego kotleta, ale chciałbym potwierdzić zdanie kolegów, którzy nie polecają Run Flat na polskie drogi. Nie nadają się :-( . Przynajmniej dla mnie. Do tej pory jezdziłem autami o sztywnym zawieszeniu, którym daleko było od komfortu i myślałem, ze Run Flat nie będą mi straszne. Dlatego się na nie zdecydowalem. A jednak się przeliczylem. Zrobiłem na na nich 200km i chętnie się z nimi rozstanę.

    Z drugiej strony są tu osoby, którym run flaty nie przeszkadzaja. Jakby co, to mam do oddania niemal nowiuskie GoodYear Excellence 225/50 R17 98W. Używane (poki co) przez jeden weekend, ale dużo więcej na nich nie pojeżdżę, bo rozgladam się za normalna guma. Oddam za kwotę porównywalna z zakupem tanich Chińczyków ;-)

    Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja tylko dodam od siebie, że np 225/50/17 Runflat jest prawie 1kg cięższa od identycznej opony bez tego patentu...

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Ja mam na zimę run flaty i przesiadka potem na letnie yokohamy to była mordęga. Auto pływa, czucie samochodu znacznie gorsze o przyczepności nie wspomnę.

    Dla mnie idealna opona na zimę - felgi nie pokrzywię na dziurach, jak złapię gumę to nie musze w błocie się babrać. Na lato raczej nie założę, muszę poszukać zwykłej gumy z twardym bokiem.

    PS - te opony naprawia się jak zwykłe gumy.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] 4 nowe opony PIRELLI Cinturato P7 235/40/19 Run on flat produkcja koncowka 2014
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory