Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Temat: Stuki w górnej części silnika 1.9 JTD 16V 150KM

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    U mnie ten dzwiek metalicznego walenia pojawiał się coraz głośniejszy, stopniowo od jesieni, a ostanio w lutym to bardzo mocno zaczeło strzelac. Po tych cały naprawach, ucichło na jakies 60 km i zaczeło znów coraz głośniej walić, nie jest to jeszcze tak mocno jak było ale ręce opadają. Jak wróce na świeta z zagranicy to znów samochód odstawie do mechnika/kolegi i bedzie szukał dalej, ale może ktoś z Was na forum podsunie jakieś ciekawe koncepcje żeby zawężyć pole poszukiwań.

    - - - Updated - - -

    Chyba co zrobimy najpierw to te wtryski wykręcimy i sprawdzimy na maqszynie żeby to na 100% wykluczyć. Bo troche podejrzane było, że na drugim cylindrze tłok był troche okopcony. No ale korekty wtrysków na FES sa ok, nie ma sie czego przyczepic.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris2007 Zobacz post
    A kolega ma jakieś podejrzenia?
    Ja wykluczyłem w 100 % wtryski (mam nowe rozpylacze i wtryski zamieniłem miejscami. 4 z 1 i 3 z 2- bo słychać to ewidentnie w okolicy 4 cylindra) no i popychacze hydrauliczne też wykluczyłem bo wymieniłem i żadnej róznicy.
    Z tego, co sam dość wnikliwie osłuchiwałem komorę silnika, to wydaje mi się że dźwięk dochodzi z okolic vacuum-pompy. Zresztą ktoś już o tym pisał w tym temacie.

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    mi tez sie wydaje ze to moze byc pompa podcisnieniowa, ale jeszcze tego nie rozebrałem albo koła zębate między wałkami rozrządu
    Ostatnio edytowane przez solaris2007 ; 10-03-2013 o 19:41

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mechanik słuchał wokół vacum pompy i to nie to, że ewidentnie góra silnika ta jakby z głowicy. No ale zasugeruje żeby to zweryfikował.

  5. #15
    SzymonBe
    Gość

    Domyślnie

    Jak miałem Bravo 1.9 M-Jet 16V to tak silnik tak samo chodził... kupiłem auto z przebiegiem ok 150km, jak sprzedawałem przebieg był ok 170km i auto było parę razy w serwisie, nawet w dniu sprzedaży na sprawdzeniu i nikt nie miał zastrzeżeń do pracy silnika.
    Jak kupiłem AR to silnik chodzi inaczej - ciszej, ale to może kwestia czasu...

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    U kolegi Markarp79 wydaje mi się jednak, że ten dźwięk jest inny niż u maiuszoles. U niego tak jak i u mnie słychać trochę inaczej i dopiero po rozgrzaniu motoru. Natomiast u Ciebie od razu.
    Spróbuj zdjąć pokrywę silnika i ustalić dokładnie z jakiego miejsca słychać. Weź jakiś np trzonek od miotły albo coś krótszego jeden koniec do ucha drugi do każdego wtryskiwacza poklei. Zobacz skąd najbardziej wali.. Jak zlokalizujesz który to to proponuje zamienić miejscem z tym który pracował najciszej i zobaczyć czy dźwięk pozostał. Oczywiście trzeba będzie w kompie kody przepisać z wtrysków według nowej kolejności.
    Do głowy przychodzi mi jeszcze luz na sworzniu tłokowym albo pierścienie skoro cała góra sprawdzona. Lecz z drugiej strony skoro przez pierwsze 60 km nie było słychać wiec to raczej nie to.
    Ostatnio edytowane przez solaris2007 ; 10-03-2013 o 19:56

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Jeżeli silnik był rozbierany to sprawdziłbym ułożenie tłoka tzn:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tlo.JPG
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	10.8 KB
ID:	88431

    otwór na którym jest zamocowany korbowód nie jest centralnie na środku tłoka. Jest on nieznacznie przesunięty w jedna str żeby łatwiej było przejść GMP i dla "gładszej" pracy silnika. Może ktoś nie zwrócił uwagi na to i jeden jest założony odwrotnie.

    Mocno teoretyczne i nie wiem czy tłoki były rozbierane ale tak mi się skojarzyło.

  8. #18
    edi
    Gość

    Domyślnie

    u mnie ten dźwięk który nazywam sieczkarnią występuje na pewno w okolicy korka wlewu oleju

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Zakładając, że w moim przypadku jest to vacuum-pompa, a jeżdżę z tym już około roku i nic się nie dzieje, można się spodziewać jakichś negatywnych konsekwencji ? Może się coś, że tak powiem, "rozlecieć" nagle ?

  10. #20
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Pampik wiesz, to mozliwe


    Markarp, a wiesz który to cylinder?? moze najpierw zlokalizuj cylinder który stuka, wystarczy podczas pracy wypiąc wtyczke z wtrysku i posłuchac czy stuk zaniknie, wtedy zlokalizujesz cylinder na którym jest stuk, pojawi sie kod błedu ale usuniesz go fesem

    poza tym sprawdz kodowanie wtrysków czy jest ok.

    jesli cos stuka w silniku to trzeba szukac, to nie jest normalne ze silnik stuka.

    pzd.

Podobne wątki

  1. [159] Pocenie w górnej części. JTDM 8v
    Utworzone przez taczka464 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:19
  2. Wymiana tulei górnej łapy silnika 1.8 TS
    Utworzone przez Majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 09:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory