Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Temat: Stuki w górnej części silnika 1.9 JTD 16V 150KM

  1. #51
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    AR 159 1.9 120
    Postów
    120

    Domyślnie

    Komuś pomogła wymiana pompy vacum na to terkoczenie?

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    168

    Domyślnie

    Odkopię kotleta. Mam wrażenie, że mój jtd chodzi jak traktor,(poniżej link do nagrania) pomijam już fakt grzechotania pompy vacum ale on zwyczajnie klepie. Ostatnio miałem okazję posłuchać tego samego silnika ale spod stajni opla z niemalże identycznym rocznikiem oraz przebiegiem i chodził sporo ciszej. W dodatku od jakiegoś czasu na zimnym silniku przez 2-3 sekundy zaczyna postukiwać prawdopodobnie popychacz. Poklepie chwilę aż dostanie oleju i mu przechodzi. Oliwa to motul xclean 5W40 a teraz millers a podobnych parametrach. Jestem już przewrażliwiony czy serio jest coś nie tak? Kilka razy byłem u mechaników z innymi rzeczami ale żaden z nich nie zwrócił mi uwagi na pracę silnika.
    https://www.youtube.com/watch?v=HLX8USkTpYo

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alf
    Postów
    27

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta...Panowie, po wymianie końcówki wtryskiwacza na 3 cylindrze mam problem ze stukami wydobywającymi się z komory silnika. Ciężko je dokładnie zlokalizować pod maską. Stuki występują w rożnych sytuacjach, nie ma reguły czy na zimnym czy ciepłym silniku, na postoju czy podczas jazdy, a czasem jest po prostu cisza. Autko oprócz stuków zachowuje się całkowicie normalnie: odpala bez problemowo, nie dymi, nie spożywa oleju, moc w normie. Na pierwszy rzut poszły oczywiście wszystkie wtryski do sprawdzenia na maszynie. Wszystkie są w normie, a korekty na rozgrzanym silniku oscylują -/+ 0,2. Ma ktos pomysł na tą zagadkę?

    Pacjent AR 159 2.0 jtdm 170km + chip, klapki+egr off, dpf on, przebieg 170tys.

    https://www.youtube.com/watch?v=3P87...ature=youtu.be

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alf
    Postów
    27

    Domyślnie

    Stuk, stuk, stuk ma ktoś pomysł na moja zagadkę? Po dolaniu do oleju LM 8345 wyciszający popychacze, nie widzę żadnej różnicy. Nadal stuka w kratkę...

  5. #55
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Masz chipa?

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alf
    Postów
    27

    Domyślnie

    Tak, pisałem już wyżej: Pacjent AR 159 2.0 jtdm 170km + chip, klapki+egr off, dpf on, przebieg 170tys.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    koledzy mam również problem ze stukami w silniku, po naprawie (urwane klapy wirowe) wymienione zostały 2 tłoki, komplet panewek, pierścieni, zaworów, popychaczy, dźwigienek.
    Głowica splanowana, wtryski sprawdzone na maszynie w servisie Bosha. Stukot pojawia się 2/3 sek po odpaleniu czasem zanika po 2miniutach. Podczas jazdy go nie słyszę, kiedy parkuje po trasie potrafi być cisza przez 30sekund i zaczyna poklepywać zaś.

    Dźwięki:
    klepanie: https://www.youtube.com/watch?v=U2A6Pue87qI

    ładna praca bez klepania: https://www.youtube.com/watch?v=iRQLcRkhbAs (nie mówię o brzęczeniu pompy vacum)

    czy macie może pomysł ? może któryś popychacz pomimo tego że nowy nie daje rady? pompa oleju? (podaje za mało do popychaczy i temu pogrywa? komunikatu o niskim ciśnieniu oczywiście nigdy nie miałem)

    może macie jakieś pomysły?

  8. #58
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    zapłaciłeś czapką pieniędzy za naprawę silnika. masz chyba jakąś gwarancję na tą usługę? na pierwszym filmiku brzmi jak stary dobry pompowtryskiwacz z TDI-ków. Moja obecna 2,4 i poprzednia 1,9 też tak podobnie chodziły tuż przed i w trakcie wypalania DPF-u. jak wypali jest ok. uznałem, że ten typ tak ma - tj. zawory wydechowe musza pokonać większy opór w dpf-ie.

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    no powiem Ci że koszt wyszedł w granicach 6tys zł + tydzień temu za sprawdzenie wtrysków na stole, przeszlifowanie gniazd , montaż/demontaż 450zł. Obecnie zrobiłem nią 1700km średnie spalanie na poziomie 5,4l cykl mieszany więc dużo mniej pali a niżeli przed remontem co jest mega na plus. Tylko ten dźwięk mnie denerwuje, dziś pojechałem do mechanika żeby ja posłuchał, to małpa jedna chodziła ciszej nawet niż moja polówka 1,2 z 2015roku (zastanawiam się czy czasem wpływ na to nie miał fakt że auto było delikatnie z górki przed garażem mechanika ok 10stopni kont nachylenia maską w dół, a po powrocie do domu wjechałem do garażu i znowu sobie postukiwała (po prostu obłęd!.

    na przyszły tydzień zmienie olej na nowy Milers 5W40 polecany przez kolegę z forum. Cały czas nie daje mi spokoju myśl ciśnienia oleju i pompy (może ona za mało podaje).

    DPF+klapy kolego oczywiście out, EGR muszę zaślepić, więc tam nie ma co się wypalać. Mój mechanik cały czas twierdzi że to wtryski tak sobie pogrywają tylko kwestia jak się ułożą ale kurde nie chce mi się jakoś wierzyć.

    w każdym bądź razie temat dla mnie cały czas rozwojowy, na górze nie ma co grać bo wszystko co było do wymiany zostało wymienione oprócz wałków i sprężyn ale były igła więc ich nie wymieniałem, a z dołu to pozostały tylko 2 stare tłoki i panewki główne na wale, ale one są w praktyce nie do zajechania (a gdyby to były one to by już korba tys km temu wyszła)

  10. #60
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v SW automat
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kogutosada Zobacz post
    no powiem Ci że koszt wyszedł w granicach 6tys zł + tydzień temu za sprawdzenie wtrysków na stole, przeszlifowanie gniazd , montaż/demontaż 450zł. Obecnie zrobiłem nią 1700km średnie spalanie na poziomie 5,4l cykl mieszany więc dużo mniej pali a niżeli przed remontem co jest mega na plus. Tylko ten dźwięk mnie denerwuje, dziś pojechałem do mechanika żeby ja posłuchał, to małpa jedna chodziła ciszej nawet niż moja polówka 1,2 z 2015roku (zastanawiam się czy czasem wpływ na to nie miał fakt że auto było delikatnie z górki przed garażem mechanika ok 10stopni kont nachylenia maską w dół, a po powrocie do domu wjechałem do garażu i znowu sobie postukiwała (po prostu obłęd!.

    na przyszły tydzień zmienie olej na nowy Milers 5W40 polecany przez kolegę z forum. Cały czas nie daje mi spokoju myśl ciśnienia oleju i pompy (może ona za mało podaje).

    DPF+klapy kolego oczywiście out, EGR muszę zaślepić, więc tam nie ma co się wypalać. Mój mechanik cały czas twierdzi że to wtryski tak sobie pogrywają tylko kwestia jak się ułożą ale kurde nie chce mi się jakoś wierzyć.

    w każdym bądź razie temat dla mnie cały czas rozwojowy, na górze nie ma co grać bo wszystko co było do wymiany zostało wymienione oprócz wałków i sprężyn ale były igła więc ich nie wymieniałem, a z dołu to pozostały tylko 2 stare tłoki i panewki główne na wale, ale one są w praktyce nie do zajechania (a gdyby to były one to by już korba tys km temu wyszła)

    Kolego mam podobnie jak w Twoim przypadku. Jak auto stoi lekko z górki, to ustaje pukanie i silnik pracuje względnie normalnie, choć w porównaniu z silnikami które są w oplach i tak jest głośniejszy. Mój silnik jest zalany Motul 5w40

Podobne wątki

  1. [159] Pocenie w górnej części. JTDM 8v
    Utworzone przez taczka464 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:19
  2. Wymiana tulei górnej łapy silnika 1.8 TS
    Utworzone przez Majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 09:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory