Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63

Temat: Stuki w górnej części silnika 1.9 JTD 16V 150KM

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał sotik Zobacz post
    teraz zalalem mobil 1 0w40 wczesniej mialem chyba 10w40 i dalej to samo. zmienione filtry oleju, paliwa, powietrza itp., rozrzad,kolo pasowe, pompa wodna,napinacz,pasek klinowy!Kupilem 2 tygodnie temu i tak jest caly czashttp://www.youtube.com/watch?v=30xmI...t=HL1363115331
    jakim olejem było zalane twoje auto półsyntetykiem

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Dałem do mechanika... ma szukać dwóch tematów
    1. Terkotanie w tle - te takie z dużą częstotliwością
    2. I stuki metaliczne delikatne z okolic głowicy zaworów

    Ja już jobla dostaje normalnie w tej kwesti... Byłem w ASO mówią że OK.... Byłem u kumpla (ma OPLA z tym samym silnikiem w wersji 8v) i jest ciszej. Jedni mówią że terkotanie to albo pompa vacuum albo koło pasowe.... ale co do stuków zdania są podzielone.... "Panie tak ma być" i takie tam.

    Sam już nie wiem. Wrzucam filmik - może rzeczywiście praca samego silnika jest w miarę OK i raczej szukać tylko tego terkotania. Co do tych stuków słychać je z kabiny np. na światłach przy zamkniętych oknach - może nie jakoś mocno ale wkurza. Może ktoś się wypowie co ma pewny motor czy też takie klekotanie słyszy...

    Filmik - http://www.youtube.com/watch?v=hxatoDzY2RM

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    Sprawdź najpierw popychacze hydrauliczne zaworów czy są ok może któryś puszcza i dlatego coś tam słychać w tle.

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Witam

    Temat u mnie zdiagnozowany i załatwiony w 90%.
    Jeżeli chodzi o stuki - przyczyną okazały się wtryski. Test przelewowy idealnie, testy MES idealnie a jednak wtryski. Mechanik był na tyle ogarnięty że najpierw sobie poprzekładał - 1 z 3 (na 3 najgorzej było) i problem znikł, silnik chodzi dużo ciszej. Pozmieniał kody w centralce i jest po sprawie. Dziwne ale tak się to skończyło

    Jeżeli chodzi o terkot to u mnie do wymiany były dwie rolki na pasku klinowym. Dodatkowo hałasuje trochę vacum pompa - ale ta dojdzie za kilka dni na wymianę.

    Poszedłem jeszcze dalej i gość wywalił dpf-a i egr-a i mały chip do 170 KM. Przejechałem dziś kilkadzisiąt km i jestem niesamowicie zadowolony. Wszystko ładnie pracuje i auto wcześniej miało chyba ze 120 albo 130 KM bo jest niesamowita różnica.

    Przy całej zabawie wyszedł tylko mały szkopuł. Właściciel wcześniej przewiercił sobie katalizator.... . Poszła więc decyzja że usuwamy go całkiem. Auto nie kopci jest OK.
    Czy takie usunięcie w dieslu może mieć jakieś negatywne skutki??

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm
    Postów
    61

    Domyślnie

    Kolego jakie było te twoje stukanie masz może gdzies nagrane, Ja byłem na komputerze i wykresy wtrysków są b dobre -0,1 do - 0,3 mechanik zdiagnozował i koledzy na forum ze hydraulika.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar chruma
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była i źle skończyła nero bella 159 1,9 JTDM 16v; jest Gtv 2.0TS
    Postów
    34

    Domyślnie

    Czytałem ten wątek przed wakacjami i wtedy stuków nie było, teraz się grzebałem przy stykach wtryskiwaczy bo się rozłączał na 3-cim i usłyszałem to stukanie - metaliczny terkot jak cholera. Wnioskując z Waszych wpisów bardziej wtryskiwacze do sprawdzenia czy w stronę pompki vacuum lub rolek mam się kierować?

  7. #47
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo GT JTD
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam, u mnie w GT JTD dzisiaj po wymianie oleju na 10w40 pojawiły się właśnie stuki słyszalne najwyraźniej w okolicach korka od oleju. Na początku tygodnia pojadę zalać zalecanym 5w40, mam nadzieję że stukanie ustanie...

  8. #48
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    Dzis wymienilem koncowke w pierwszym wtrysku. Sprawa niby dosc prosta. Parametry oscylowaly okol+3,00-3,12 i na kts pokazalo 1 wtrysk na czerwono.
    Po wymianie kocowki wartosc oscyluje na okol+1,00 wszystko niby ok, ale gdy tylko sie przejechalem uslyszalem dziwne klekotanie.
    Klekotanie wydobywa sie w okolicach 1500do 2200 obrotow i tylko gdy samochod jedzie.
    Na postoju nic , wszystko chodzi ok. Ale podczas jazdy slychac. Im wiecej gazu sie doda tym slabiej.
    Wymiana na stary wtrysk spowodowala, ze klekotanie tez jest ale jakby troche slabsze.
    Samochod pali i jezdzi (przyspieszenie) bez problemu, co moze byc przyczyna?

  9. #49
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    i rozwiązał ktoś problem w końcu tego terkotania?
    U mnie jest podobnie jak na filmikhttp://www.youtube.com/watch?v=hxatoDzY2RM u tylko ciszej
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  10. #50
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo GT JTD
    Postów
    7

    Domyślnie

    No wychodzi na to, że to vacum pompa i każdy rozgrzany 1.9 jtdm tak terkocze. Całkowita norma. Olej jednak nie miał żadnego wpływu na ten dźwięk jak pisałem wczesniej. Miałem też od tamtego czasu okazję posłuchania kilku aut z 1.9 jtdm/cdti i każdy z nich tak miał.

Podobne wątki

  1. [159] Pocenie w górnej części. JTDM 8v
    Utworzone przez taczka464 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:19
  2. Wymiana tulei górnej łapy silnika 1.8 TS
    Utworzone przez Majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 09:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory