Strona 3 z 41 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 409

Temat: Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    centralka swiec-tak jak pisalem w innym temacie.Sprawdz to sobie

  2. #22
    lukasb4
    Gość

    Domyślnie

    Panowie,

    Do dzisiaj miałem ten sam problem co i Wy. Po wymianie świec błąd dalej wyskakiwał. Podjechałem więc do serwisu, który specjalizuje się w Alfach i po sprawdzeniu nowych świec Panowie, wzieli sie za centralkę. Po odpięciu kostek, rozebraniu, wyczyszczeniu preparatem do styków i skasowaniu błędu jak ręką odjął. Podobno nie było masy czy coś takiego. Mam nadzieję, że sytuacja jest już opanowana.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pablitoo24
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 8v
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasb4 Zobacz post
    Panowie,

    Do dzisiaj miałem ten sam problem co i Wy. Po wymianie świec błąd dalej wyskakiwał. Podjechałem więc do serwisu, który specjalizuje się w Alfach i po sprawdzeniu nowych świec Panowie, wzieli sie za centralkę. Po odpięciu kostek, rozebraniu, wyczyszczeniu preparatem do styków i skasowaniu błędu jak ręką odjął. Podobno nie było masy czy coś takiego. Mam nadzieję, że sytuacja jest już opanowana.
    Witam Kolego

    Własnie ten sam problem dziś stwierdzono i u mnie.Po podłączeniu komputera wyskoczył błąd sterownika.Także diagnoza trafiona Panowie
    Mam takie pytanie ile kosztował Cię ten zabieg regeneracji sterownika jeśli mozna zapytac gdyż jest bardzo mozliwe ze i mi pomoże gdyż
    sterownik podaje syganał przerywany tzn ze raz pracuje raz nie.
    Z góry dzięki za info

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 ,Distinctive , 1910cm , 110kW , 2007r ,
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    ale czego sie wboicie w wymianach tych swiec? Wymieniałem już w kilku jtd jakie - alfach/fiatach i jeszcze nigdy nic nie ukreciłem. Trzeba tylko miec dobre narzedzia, spreżone powietrze do wydmuchania syfu z gniazd swiec, oraz jakis dobry preparad do zalania swiec dzień wczesniej dosc obficie, a przed demontażem jeszcze dokładnie wydmuchac wszystko.

    Dokrecac też z wyczuciem i odkrecac z umiarem powoli i spokojnie bez nagłych ruchów. Fakt dojscie masakra, ale sie da i ja to potwierdzam na swoim przykładzie. Natomiast zawsze wkładam swiece oryginalne montowane na pierwszy montaz i nie miałem jeszcze nigdy żadnych przygód - niewiem natomiast jak sie sprawdzają te tańsze zamienniki.
    Wielka umiejętność , serio . Forumowiczne związani z szeroko pojętą motoryzacją ( no wiesz : mechanicy , szefowie serwisów , sprzedawca w sklepie moto czy nawet przedstawiciel w hurtowni moto ) zrobią i robią cuda. W dziale 157 i 147 kolo wymienia filtr powierza i oleju oraz zmienia olej pod blokiem na podnośniku po przednie koło . Taki prawnik z wawki to nawet nie wie gdzie jest świeca w motorze . Choć oczywiści jest super że dzięki alfaholics może poznać swój piękny samochód.

  5. #25
    lukasb4
    Gość

    Domyślnie

    Ja za naprawę zapłaciłem 50 zł. Trudni mi się wypowiedzieć czy to dużo czy mało, ale kwota jest akceptowalna.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pablitoo24
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 8v
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasb4 Zobacz post
    Ja za naprawę zapłaciłem 50 zł. Trudni mi się wypowiedzieć czy to dużo czy mało, ale kwota jest akceptowalna.
    Myślę,że cena jest OK jeśli ma to uchronić przed zakupem nowego choć szczerze nie wiem ile kosztuje takowy.
    W każdym razie dzięki za info.
    Pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Dziś uporałem się z problemem pomogła sama wymiana świecy i muszę przyznać że odkręciła się łatwiej niż mogłem się tego spodziewać....
    świeca była firmy beru i na taką też została zmieniona ......

  8. #28
    dineve
    Gość

    Domyślnie jak wyzej

    witam, mam podobny problem
    rano, na pulpicie mruga controlka od świec wraz z komunikatem "preriscaldare candelette non disponibile" czy jakoś tak, po odczekaniu max 2 min, komunikat wraz z kontrolka gasnie...
    dodam ze problem pojawil sie po tym jak samochod stal nie uzywany 4 dni w niskich temperaturach pod chmurka...
    jeden elektryk podpowiedzial ze moze to byc wina niedoladowanego akumulatora...
    a tak przy okazji jakie macie akumulatory w swoich Alfach 159 1.9 jtd, 150KM??

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał dineve Zobacz post
    witam, mam podobny problem
    rano, na pulpicie mruga controlka od świec wraz z komunikatem "preriscaldare candelette non disponibile" czy jakoś tak, po odczekaniu max 2 min, komunikat wraz z kontrolka gasnie...
    dodam ze problem pojawil sie po tym jak samochod stal nie uzywany 4 dni w niskich temperaturach pod chmurka...
    jeden elektryk podpowiedzial ze moze to byc wina niedoladowanego akumulatora...
    a tak przy okazji jakie macie akumulatory w swoich Alfach 159 1.9 jtd, 150KM??
    W Alfie 159 oprócz komunikatu na desce komputer zapisuje trochę bardziej szczegółowy kod błędu w komputerze silnika. Więc nie ma co się zastanawiać – trzeba odczytać kod błędu. Bez kodu błędu dalsze dywagacje są trochę jak wróżenie z fusów. Faktem jest, że zły stan akmulatora może powodować fałszywe błędy – jest to standardowe w samochodach z XXI wieku.
    Wątek o akumulatorze odszukaj – było ich kilka, tutaj przykład – tam jest wszystko opisane:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._1_9_jtdm.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._1_9_jtdm.html
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 16-11-2012 o 23:30

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasb4 Zobacz post
    Panowie,

    Do dzisiaj miałem ten sam problem co i Wy. Po wymianie świec błąd dalej wyskakiwał. Podjechałem więc do serwisu, który specjalizuje się w Alfach i po sprawdzeniu nowych świec Panowie, wzieli sie za centralkę. Po odpięciu kostek, rozebraniu, wyczyszczeniu preparatem do styków i skasowaniu błędu jak ręką odjął. Podobno nie było masy czy coś takiego. Mam nadzieję, że sytuacja jest już opanowana.
    witam
    gdzie jest ta centralka swiec zarowych?
    jest jakis problem zeby ja przeczyscic samemu? Czy to jakas wielka filozofia?
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  2. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  3. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  4. [159] JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 20:41
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory