Strona 38 z 41 PierwszyPierwszy ... 2829303132333435363738394041 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 408

Temat: Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

  1. #371
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Czarny_28
    Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś doczytał że w ciągu tygodnia świece wymieniłem wszystkie nawet te sprawne z fajną czcionką oczywiście.

  2. #372
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dugit Zobacz post
    Czarny_28
    Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś doczytał że w ciągu tygodnia świece wymieniłem wszystkie nawet te sprawne z fajną czcionką oczywiście.
    No tak bo przestało palić. Jakby paliła to byś nie wymieniał bo po co������

  3. #373
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    159 SW 2.4 Ti lift
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam forumowiczów!

    Od tygodnia jestem szczęśliwym (oby!) posiadaczem pięknej włoszki, która dzisiaj strzeliła pierwszego focha. Niby coś tam wspominała, ale ostatecznie bez ostrzeżenia przestała współpracować (domyśl się!). Czytałem odpowiedzi w tym wątku, jednak nikt nie pisał o takim kompletnym braku reakcji. Wszystkim odpalało, ale z błędem.

    Do rzeczy, objawy:

    W tym tygodniu, jak zrobiło się zimniej, pierwszy raz po zapłonie (sprawnym) paliła się kontolka świec i komunikat "preheating glow plugs - not available". Po chwili gasła. Nie zwróciłem uwagi, żeby silnik odpalał znacznie gorzej, dłużej itp, ale z drugiej strony nie jestem z tym silnikiem jeszcze osłuchany, przyzwyczajony, więc prawdopodobnie nie wyczułbym subtelnej różnicy. Odpalałem, jeździłem.

    Dzisiaj po południu, po jakichś 20h postoju pod chmurką naciskam przycisk - kręci ale nie odpala, kręcił długo, puściłem. Druga, trzecia próba i kręcił coraz krócej, objawy jak przy zdychającym aku.

    Próbowałem odpalić na szelki, najpierw z Yariski (wiem, mały bączek, ale był pod ręką), później już z większego silnika Skody 1,6, na koniec z Zafiry, z aku 750A. Podłączałem, czekałem, odpalałem dawcę, czekałem, próbowałem odpalać, i jedyne co się dzieje to taki klik nieudolny i wszystko gaśnie, nawet ani razu nie zakręci. Dodam, że kable są prawdopodobnie kiepskiej jakości, więc głowy nie dam za tą metodę. Światła wszystkie wewn/zewn świecą. Co ciekawe, po takiej nieudanej próbie po włożeniu klucza do stacyjki na nowo muzyka zaczyna grać na full (vol 25), tak jakby było kompletne odcięcie zasilania z resetem ustawień, albo coś w tym stylu. Nie mogę też od tej sytuacji otworzyć bagażnika (siłownik), za to centralka z pilota działa bez zarzutu. Zmierzyłem woltomierzem aku: 12.25V.

    2.4 Ti SW
    aku: bosch 77Ah 780A, zmierzone napięcie na zgaszonym: 12.25V
    świece w nieznanym mi stanie, nie wiem czy i kiedy były wymieniane (przebieg 240tys rzekomo)

    Mój plan na jutro:

    podpiąć nowy, silny aku i spróbować ponownie, ale może naprowadzicie mnie na coś jeszcze. Oczywiście kolejnym krokiem w razie niepowodzenia będą świece, ale wiadomo, że wolałbym tego uniknąć.
    Ostatnio edytowane przez czerwonaszybsza ; 03-11-2019 o 22:52

  4. #374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Chłopie wymień świece bo napewno któraś jest spalona. Załóż naładowany duży aku, a nie przez kable bo jak Twój kaput to tak może być. Jeżeli byś wolał uniknąć wymiany świec to radzę Ci od razu zmień auto. Odnośnie tylnej klapy. Zamknij i otwórz z kluczyka i powinno już działać otwieranie klapy

    - - - Updated - - -

    Poza tym jaka jest różnica czy to Ti czy nie Ti??

  5. #375
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Niech mnie ktoś poprawi, ale od zawsze wydawało mi się, że stopy metali rozszerzają się na zewnątrz powiększając minimalnie otwór, także teoretycznie łatwiej powinno być wyciągnąć taką święcę przy mocno rozgrzanym silniku.
    A wziąłeś pod uwagę różnice w rozszerzalności różnych metali świeca/blok? Właśnie dlatego lepiej na zimnym

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Chłopie wymień świece bo napewno któraś jest spalona.
    Na pewno to się umiera, łatwiej sprawdzić świece miernikiem i taki pomiar da pewność na poziomie 95%

    Cytat Napisał czerwonaszybsza Zobacz post
    Mój plan na jutro:
    podpiąć nowy, silny aku i spróbować ponownie, ale może naprowadzicie mnie na coś jeszcze. Oczywiście kolejnym krokiem w razie niepowodzenia będą świece, ale wiadomo, że wolałbym tego uniknąć.
    Plan dobry, ale mając "starego diesla" i znaczek AR na masce, trzeba być gotowym na pewne wydatki

  6. #376
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    A wziąłeś pod uwagę różnice w rozszerzalności różnych metali świeca/blok? Właśnie dlatego lepiej na zimnym


    Na pewno to się umiera, łatwiej sprawdzić świece miernikiem i taki pomiar da pewność na poziomie 95%



    Plan dobry, ale mając "starego diesla" i znaczek AR na masce, trzeba być gotowym na pewne wydatki
    A dzięki dzięki fachofcu. Jakbyś poczytał trochę o takim sprawdzaniu to byś wiedział na ile jest to miarodajne. Może nie być spalona ale będzie na wykończeniu wiec wiesz. Jak kogoś nie stać na wymianę świec to wybacz ale pozostają trampki albo rower

  7. #377
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    pżesadzasz. ja kupiłem wycieraczki, na świece mnie nie stać. w ogóle po co komu świece. silnik to nie tort.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 04-11-2019 o 16:33

  8. #378
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 2.4 JTDm
    Postów
    16

    Domyślnie

    świece w miare bezpieczny sposób mozna wymienić samemu nie jest to jakiś skomplikowany proces, ale niestety pierwsze podejscie kosztowalo mnie ok 300 zł ( narzędzia + 2 świece + smar ceramiczny )

    ot po prostu klucz dynamo dwukierunkowy
    nowe swieczki
    smar ceramiczny
    duzo wd40

    i jazda z tematem jak chcesz wiedzec wiecej to moge napisac jak to zrobic w miare bezpieczny sposob < w moim przypadku sie udalo bez problemu wyciagnac swieczki ktore siedzialy tam od nowosci )

  9. #379
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Też mi się tak wydaje

  10. #380
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    pżesadzasz. ja kupiłem wycieraczki, na świece mnie nie stać. w ogóle po co komu świece. silnik to nie tort.
    No ja felgi kupiłem i chipa na 200 kucyków no i ringi ze stroboskopami. Swiec tez nie potrzebuje

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  2. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  3. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  4. [159] JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 20:41
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory